Vítejte na stránkách SDH Muglinov

 

 

 

 

Dětský den

V sobotu 5.9. jsme uspořádali za spolupráce s úřadem Slezské Ostravy opožděný Dětský den.

Pro děti jsme měli připraveno celkem dvanáct stanovišť a po úspěšném splení si mohli vybrat odměnu. Během celého odpoledne mohli děti vidět i několik ukázek, např. práci hasičů z Radvanic, kynology z Městské policie Ostrava, souboj rytířů Svatého Grálu, mladé hasiče z Klimkovic nebo bojovníky z Krav Maga Centrum Ostrava.

Doufáme, že jste si odpoledne u nás užili, tak jako my. Fotografie naleznete ZDE nebo na facebooku SDH Muglinov.

JSDH

Naše jednotka se pravidelně schází každých 14 dní na školeních, kde si členové stále vylepšují a zdokonalují své znalosti. Ale je třeba i techniku udržovat v perfektním stavu.

Děláme vše proto, abychom byli 100% připraveni k ochraně lidských životů i majetků.

 

Ples 2020

V pátek 14.2.2020 jsme pořádali tradiční hasičský ples. Chtěli bychom poděkovat všem hostům za skvělou atmosféru a snad se Vám ples líbil a příští rok se opět uvidíme. 

Velké dík patří všem sponzorům, kteří věnovali věcné dary do tomboly a že jich bylo hodně :) 

Více fotografií naleznete na facebookových stránkách SDH Muglinov.

OTEVŘENÍ HZ

Dne 5.10.2019 jsme slavnostně otevřeli NOVOU HASIČSKOU ZBROJNICI.

Tímo bychom chtěli poděkovat Všem, kteří se podíleli a vložili své úsilí, aby tato stavba stála.

Doufáme že jste si tuto akci nenechali ujít a hasičárna se Vám líbi stejně jako nám. 

Podpora Moravskoslezského kraje

Náš sbor obdržel dotaci Moravskoslezského kraje z titulu „Program na podporu dobrovolných hasičů v roce 2018“, kam přihlásil svůj projekt „Rozvoj sportovní činnosti mládeže v Muglinově“. Cílem projektu bylo umožnit zkvalitnění sportovní přípravy mladých hasičů a přilákat do našich řad nové členy.  Díky získané investiční dotaci ve výši 80 000,- Kč jsme tak mohli mladým hasičům pořídit novou požární stříkačku potřebnou pro nácvik požárního útoku, tedy disciplíny mezi dětmi nejoblíbenější. Od letošního jara proto můžou mládežnická družstva začít trénovat nejen nasucho, ale i s vodou, což jistě povede ke zkvalitnění jejich výkonů. Děkujeme tímto nejen Moravskoslezskému kraji, ale také J. Kurtinovi a T. Havrlantovi, kteří se formou finančního daru spolupodíleli na zakoupení stříkačky jejíž hodnota je 145 000,- Kč.

Srpen 2018

Měsíc srpen byl pro náš sbor velice štědrý. V pátek 24.8.2018 jsme od města Ostrava pževzali nový automobil Mercedes a hned následující týden ve středu byl poklepán základní kámen pro naši novou hasičskou zbrojnici, která se bude nacházet na ulici Bohumínská.

15.9.2018 jsme uspořádali již tradičně Muglinovské schody, které byly s největší pravděpodobností předposlední ročník.

Děkujeme všem za Vaši přízeň a pro aktuální infirmace nás sledujte na našich facebookových stránkách SDH Muglinov.

Hasičský ples 2018

Hasičsný ples 2018 je úspěšně za námi.

Naše díky patří všem hostům, účinkujícím, organizátorům a v neposlední řadě všem sponzorům, kteří darovali moc hezké ceny do naší tomboly.

Fotografie naleznete zde.

PLAMEN jaro

Druhý víkend v květnu byl důležitý pro mladé hasiče. Konala se druhá část okresního kola hry Plamen ve které se snažili starší žáci vybojovat postup na krajské kolo. Sobota patřila mladším žákům. Ti předvedli že mají natrénováno a se dvěma druhými místy, dvěma třetímy místy, čtvrtým a šestým se umístili na celkovém 2.místě. Starší žáci se na svůj závod vydali v neděli. Měli težkou konkurenci a s jedním prvním místem, dvěma druhými, třetím a dvěma čtvrtýmy se umístili na 3.místě. Protože se svého postupu, z druhého místa, na krajské kolo vzdala Nová Ves, kvůli přípravy na olympiádu v Rakousku, tak starší žáci vyrazí na krajské kolo společně s Michálkovicemi.

MŠMT

Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy v letošním roce opět finančně podpořilo náš sbor, konkrétně pak projekt "Rozvoj sportovní činnosti v Muglinově" a to částkou 65 tis. korun. Částka bude využita na uhrazení pronájmu atletického tunelu, v němž naši mladí hasiči trénují v zimním období, nákup hadic pro jejich sportovní činnost a další náklady spojené s činností kolektivu a prací vedoucíh - trenérů.

CTIF Muglinov, Svinov

Víkend 6.-7.května byl pro nás celkem náročný, v sobotu jsme pořádali "domácí" soutěž v disciplínách CTIF. Děti se s tím celý den poprali dobře a předvedli že mají natrénováno. Mladší žáci zabrali a nenechali nikoho, aby je porazil a brali ve všech disciplíchán první místa. Staší žáci se taky snažli a bylo z toho 1., 2. a 9. místo což celkově vyneslo 3.místo. V neděli jsme se vydali do Svinova, kde nás čekala štafeta 4x60m člunkově a požární útok. Tady jsme nenavázali na výsledky ze soboty ale i přes to se mladší umístili na 3.místě a starší na 4.místě. 

Duben 2017

Duben byl pro nás již aktivnější. Hned první víkend jsme využili k soustředění starších žáků a dorostu, během tohoto soustředění si odskočili na závody do Horní Datyně, kde se ani jednomu družstvu nezadařilo nějak výrazně bodovat. Druhý víkend jsme se s mladými hasiči a dorostem, vydali na třídenní výlet do Jánských Koupelí. Počasí si s námi trochu pohrálo, ale převážnou většinu jsme mohli strávit venku. A v posledním víkendu se konečně dočkali i dospělí a vyrazili na svou první soutěž v novém roce a to na Okresní kolo. Zde byli ve velké míře doplněni dorostem, který to měl v rámci tréninku na své okresní kolo. Obě družstva, muži i ženy, se umístila na krásném druhém místě.

Hala Ostrava

V sobotu 25.3. se vydaly na závody tři naše svěřenkyně. Nejely moc daleko, protože šedesátky se konaly u nás v Ostravě. Jako první šla na start ta nejmladší. Nelinka běžela takovou soutěž poprvé a zvládla to na jedničku. Neumístila se poslední takže nás všechny potěšila a jistě se bude jen a jen zlepšovat. Po dvanácté hodině se začaly připravovat Terka a Niki. Niki si v prvním pokuse zaznamenala pád a výsledný čas 18s, takže měla co zlepšovat. Terce vše vyšlo, ale byly tam rezervy a s časem 15:37 nebyla moc spokojena. Obě holky do toho v druhém pokuse šláply a zlepšily se. Niki s časem 13:85s se umístila na 31. místě a Terka s časem 14:37s na 77.místě.

V neděli se do stejné haly, ale na jiné závody vydali Ivo a Peťa, kteří pravidelně objíždí s SDH Michálkovice soutěže CTIF. Celkově se umístili na 2.místě.

Maškarní bál

V sobotu 18.3.2017 jsme pořádali Maškarní bál. Odpoledne jsme v restauraci Prostor přivítali děti a večer jsme otevřeli dvěře dospělým. Pro děti jsme měli připravený bohatý program plný her, tanečků a samozřejmě i odměny pro všechny masky. Nejhezčí masky toho odpoledne byly Střihoruký Edward, Srdcová královna a gejša. Večer jsme do programu taktéž zařadili nějaké ty hry, aby se i dospělí trochu pobavili. Děkujeme za vaši přízeň a doufáme, že příští rok nás znovu navštívíte :)

DODĚLÁNI

Doplnili jsme pro Vás naše stránky. Byly přidány fotografie, videa ale i články jak za minulou sezonu tak i tu aktuální mladých hasičů. Jedna z posledních akcí námi pořádaná, byl Hasičský ples. Ještě jednou by jsme chtěli poděkovat všem zůčastněným. Pár fotografií naleznete zde ve fotogalerii, ale větší výběr je na naších facebookových stránkách. Odkaz naleznete výše. Sponzoři pro ples 2017.

Kr. Pole a Třebovice

Druhý víkend v červnu patřil dětským závodům a to v Krásném Poli a Třebovicích. Oba dva dny nás čekala štafeta požárních dvojic a požární útok. V sobotu se mladším moc nedařilo a po chybě na štafetě a nezapojenému béčku na útoku se nakonec umístili na 7.místě. Mladší B se s tím poprali a nakonec skončili na 11.místě. Starší žáci tyto závody ovládli a brali dvě první místa, tudíž i to celkové bylo to nejlepší. Béčko zaběhlo moc hezkou štafetu, ale jelikož nám chyběl jeden člen na útok, tak si vypůjčili košaře z Ačka, ale útok se nepočítal do celkového hodnocení, takže si nakonec odnesli celkové 10.místo.

Neděle byla úspěšná pro obě naše kategorie, i přes pár zavádání na útocích, tak se mladší A umístili na krásném 4.místě, Béčko bylo dvanácté. Starší žáci opět vyhráli štafetu, ale požární útok už nebyl tak skvělý, ale nakonec po celkovém součtu se umístili na 1.místě.

Krajské kolo Opava 2016

Ve dnech 3. až 5.6.2016 se starší žáci a dorostenky zúčastnili krajského kola hry Plamen a dorostu, které se konalo v Opavě. 

Starší žáci do poslední disciplíny vedly, ale nepovedený požární útok je odsunul na celkové 2.místo. VÍCE SE MŮŽETE DOČÍST V ČLÁNKU ZDE. 

Dorostenky taky zabojovaly, ale nakonec z toho bylo krásné 3.místo. Samozřejmě více se můžete dočíst zde.

Hrabová 21.5.2016

V sobotu 21.5.2016 se mladí hasiči vydali do Hrabové. Mladší žáci jako první nastoupili na požární útok, vedoucí více nervoznější než děti, ale nakonec to zvládli a dokončili v čase 21:14s a brali si tak druhé místo. Chvíli po útoku šli na štafetu dvojic, kde už to nebylo tak dobé, ale jelikož jim chyběla půlka družstva, tak konečný výsledek byl moc dobrý. Umístili se na 3.místě.

Starší žáci začali soutěž na štafetě dvojic. Kde postavili dvě štafety. Do vyběhnutí druhé dvojčky byli vyrovnaní, ale nakonec druhá štafeta stratila na motání. Ta rychlejší štafeta nakonec skončila s časem něco málo přes 52s na prvním místě. Po menším zdržení kvůli dodání vody, se i starší žáci dostali na útok. Kde i přes slabší mašinu a né moc dobré naběračce dokončili svůj pokus v čase 15:15s ( levá proudařka sestříkla v 14:77s). Tento útok jim taky vynesl první místo. V konečném součtu skončili na 1.míste

Ospoledne se do Hrabvé vydalo mix družstvo mužů,žen a dorostenců. Nedali se zahanbit a útok dokončili v čase 17:97s a v malém počtu konkurence se umístili na prvínm místě :) Prostě Hrabovská sobota patřila Muglinovu :)

Plamen starší

Neděle 15.5. patřila nezvykle okresnímu kolu hry Plamen, tentokrát pro kategorii starší. Zde jsme měli žhavé kandidáty na postupující tým, který bude reprezentovat Ostravu na Krajském kole. Po podzimním kole jsme vstupovali se slibným prvním místem. Ovšem čtyři disciplíny, které se běžely ve dvou kolech, zajistily, že to byl boj do posledního pokusu.
Hned 3 družstva se „bily“ o dvě postupové místa a vždy se umísťovaly na prvních 3 místech v daných disciplínách. Proto vše rozhodnul požární útok (tzv. královská disciplína). Nová Ves zde zaběhla krásný útok pod hranicí 16s. Nám i Michálkovicím první pokusy nevyšly, a tak jsme do druhých pokusů vstupovali s velkou nervozitou. Michálkovice si „daly“ krásný čas pod 19s a my nastupovali hned po nich. Ovšem naše děti vše zvládly a s časem 16s se na útoku umístily na druhém místě a tudíž i celkově brali 2. místo.

Co z toho vyplývá? Že 3.- 4.6. budeme reprezentovat nejen Muglinov, ale i Ostravu na Krajském kole, tentokrát pořádaném v Opavě.

Držte nám palečky, ať se nám to podaří.

Plamen mladší

V sobotu 14. 5. se uskutečnilo okresní kolo hry Plamen pro kategorii mladších žáků. Jako jedni z mála jsme dokázali na okresní kolo postavit dvě družstva mladších žáků, z čehož jedno bylo pro nemocnost některých našich členů doplněno posilami z Koblova a Heřmanic. Za toto „zapůjčení“ velmi děkujeme.

Jako první jsme bojovali v disciplínách CTIF, a to požárním útoku a štafetě. Požární útok CTIF je naši silnou disciplínou a očekávali jsme co nejlepší umístění, což se také povedlo a vyhráli jsme zde 1. místo. Ve štafetě nás porazilo pouze jedno družstvo, takže i zde jsme byli s umístěním velmi spokojeni.

Další disciplínou byla štafeta 4x60, kterou se nám podařilo opět vyhrát, a díky tomu to byl boj do posledních chvil před požárním útokem. Zde se bohužel ani jeden z pokusů nevydařil, tak jak bychom si představovali, nicméně v celkovém součtu jsme se umístili na krásném 2. místě a odvezli si tak kromě pohárů také medaile a sladké odměny.

I když družstvo B, složeno převážně z úplně nejmenších dětí, skončilo na 14. místě z celkového počtu 16 sborů, jsme velmi rádi, že funguje a víme, že jednoho dne většina těchto dětí bude reprezentovat právě naše první družstvo a určitě tak zopakuje jejich krásné výsledky.
Děkujeme také fanouškům ze stran rodičů, starších žáků a dalších členů sboru, kteří nás vždy svou podporou velmi potěší.

Svinov

7.5.2016 se mladí hasiči zúčastnili závodů ve Svinově, kde na ně čekal požární útok a štafeta 4x60m člunkově.

MLADŠÍ ŽÁCI první nastoupili na požární útok, ten byl hezky rozběhnut, ale kvůli špatnému nachystáni na základně se během běhu zamotaly hadice. Děti se s tím porvali a dokončili, ale kvůli selhání časomíry si museli svůj pokus zopakovat. V opakovacím pokuse se jím přihodilo to samé, takže si nakonec zapsali čas 57s tudíž až jedenácté místo. Štafetu zaběhli o poznání lépe než útok, ale čas stačil pouze na čtvrté místo. Celkově si tak ze Svinova odváží 9.místo.

STARŠÍ ŽÁCI šli jako první zase na štafety, kdy kvůli neúčasti stěžejních běžců, museli trochu pozměnit sestavy, ale tohle je vůbec neomezilo v jejich výkonu. Už po odběhnutí první štafety, která si zapsala 49s, jsme věděli že obsadíme jedny z lepších míst. Hned po ní šla druhá čtveřička, která dokázala i přes mnoho chybiček zastavit časomíru v čase 46,68s. S náskokem necelých čtyř sekund si brali první místo. Na požární útok nastupovali jako favotiti. To také potvrdili a s výsledným časem 16,801s si taktéž brali první místo. Tudíž si starší žáci ze Svinova odváží 1.místo.

Nemůžeme zapomenout na naše "B" týmy. Protože nám chybělo v obou kategoriích dost dětí, složili jsme pouze štafety. Ty to obě zvládly a protože si z útoků odnesli poslední místa, tak i v celkovém hodnocení obsadili jedny z posledních míst.

V neděli 8.5.2016 proběhlo okresní kolo dorostu, kterého se zúčastnili dva jednotlivci, jedna jednotlivkyně a tři dorostenky, které jsou v družstvu Slezská Ostrava. Pepa bojoval co se dalo, ale portože hned první disciplínu a to 100m s překážkami nedokončil v čase, kterým by mohl konkurovat, tak ani následné vítěství ve dvojboji mu nepomohlo k vítězství. Nakonec skončil na 2.místě. Štěpán byl na tom podobně jak Pepa. Stovky se mu moc nepovedly, bylo tam mnoho chybiček, ale dvojboj měl moc hezký a zlepšil si svůj osobní rekord. Štěpán skončil na 4.místě. Nicole se povedly všechny disciplíny nad její očekávání, dala si cíle, které splnila a skončila na 4.místě. Družstvo Slezská Ostrava nemělo moc velkou konkurenci a tak svou kategorii vyhrálo a postupuje na krajské kolo do Opavy.

DUBEN 2016

V dubnu jsme měli pár akcí a závodů. Jednou z prvních byl výlet mladých hasičů na chatu Skalku. Počasí jim moc nevyšlo, ale vedoucí to využili na plnění specializací, které jsou potřeba do celoroční činnosti, samozřejmě si zahráli mnoho her a když se na chvíli počasí umoudřilo vyrazili na menší výlet.

První závody v tomto měsíci byly naše domácí, které se ale kvůli nedostatku místa u nás na Muglinově, konali v Porubě. Připravili jsme si pro družstva štafetu CTIF a útok CTIF. Závody nám vyšly skvěle a obě naše kategotie vyhrály první místa.

Předposlední víkend se pouze starší žáci vydali do Ludgeřovic. Počasí jim moc nepřálo, ale oni se nevzdali a suverénně vyhráli jak štafetu dvojic tak i požární útok a domů si dovezli první místo.

A jako poslední se v dubnu konalo okresní kolo můžů a žen. Tak jako každý rok naši muži bojovali s Michálkovicemi, ale vůbec se jim nepodařil požární útok který je odsunul až na páté místo. Ženy tuto soutěž běrou jako trénink, ale nechybělo málo a jely na kraj :D Nakonec se umístily na krásném 2.místě. Tuto soutěž jsme ukončili u nás doma na stavění máje :)

Horn Datyně 19.3.2016

V sobotu jsme se zúčastnili závodů v Horní Datyni, kde nás čekala střelba se vzduchovek, hadicová a uzlová štafeta. 
Mladší žáci byli ve velkém oslabení, tudíž výkony nestačili na přední příčky a umístili se na 10.místě.
Starším chybělo taky pár klíčových běžců, ale porvali se s tím zdárně a odvezli si 2.místo.
Průběžně v celkovém hodnocení OLM se mladší drží na 3. a 12. místě. Starší na 2. a 10.místě.

Maškarní bál 12.3.2016

V sobotu 12. března jsme pořádali v kulturním domě v Muglinově tradiční dětský maškarní ples. Děti si společně zasoutěžili, zatančili a každý si odnesl z tomboly cenu dle vlastního výběru. 

Večer jsme otevřeli dveře i dospělým. Pro ně jsme taktéž měli připravenou skvělou hudbu a pár her.

Krásné masky si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Havířov halovka

27.2. se konalo Neoficiální halové mistrovství ČR mladých hasičů v Havířově. Bohužel naše družstvo se zde neúčastnilo, jelikož zájem o tuto soutěž je veliký. Ovšem družstvo starších bylo požádáno hasiči z Heřmanic, jestli by nedoplnilo jejich družstvo starších, jelikož oni měli většinu dětí na prázdninách.

A tak se Pepa, Anet, Lili, Julka a Štěpán vydali reprezentovat nejen SDH Heřmanice, ale i Slezskou Ostravu na tuto kvalitně obsazenou soutěž. Jako první disciplína nás čekala štafeta požárních dvojic. Kdo ví, co mohlo za tolik chyb, kterých se naše družstvo bohužel nevyvarovalo. Jestli nervozita, přetrénování, nevyspání nebo puberta .. A tak jsme zde moc nepomohli. Druhá disciplína byla uzlová štafeta. Zde naše kvality nejsou tak dobré. O to více jsme byli překvapeni, že jsme dokázali uvázat 5 uzlů za krásných 32 sekund. Zde jsme ale opět dostali trestné sekundy za špatný uzel. Co dodat.. Závěrečnou disciplínou byla štafeta 4x40m s překážkami. Zde jsme už ukázali své kvality a s časem kolem 33 s jsme se v této disciplíně umístili na krásném druhém místě.

A celkově? Z 33 družstev z Čech, Moravy, Slezska, Slovenska i Polska jsme se umístili na krásném 8.místě.. Kdo ví, jak by to dopadlo, kdyby se tak nepokazilo.. Ale my jsme i tak spokojeni a chtěli bychom tímto poděkovat SDH Heřmanicím, že se na nás obrátili a my jsme jim mohli pomoct.

Hrabová 13.2.2016

V sobotu 13.2. jsme se s mladými hasiči vydali na závody do Hrabové. Soutěž se konala v místní školní tělocvičně. Jako první jsme šli na štafetu s překážkami, kterou naši žáci zvládli bez chybičky. Poté si chvíli počkali a nastoupili na uzlovou štafetu. První pokusy se nám moc nepodařili, proto jsem byli rádi, za to že máme pokudy dva. 

Po celkovém součtu obou disciplín se mladší i sratší žáci umístili na krásném druhém místě. Fotografie naleznete zde.

Ples 12.2.2016

Hasičský ples již máme za sebou a věřím, že budete souhlasit, když řekneme, že se nám velice vydařil. 

Děkujeme všem sponzorům, kteří se podíleli na zajištění bohaté tomoboly, děkujeme také všem, kteří zakoupením výrobků mladých hasičů přispěli na jejich činnost a samozřejmě děkujeme všem hostům, kteří na plese vytvořili úžasnou atmosféru. O tom se ostatně můžete přesvědčit i na pořízených fotografiích.

Michálkovice 9.1.2015

Michálkovická uzlovka se našim dětem celkem povedla. Po velkém uzlovém boji a rychlém motaní si mladší žáci zapisují 5.místo a starší žáci 2.místo. 

Poslední víkend v lednu jsme věnovali předplesovému tvoření, kde naše děti vyrobili krásné výrobky, které budou k zakoupení na našem hasičském plese, který se uskuteční za dva týdny. Výdělek z těchto výrobků půjde na činnost mladých hasičů.

 

Mikulášská nadílka

5.12. jsme opět pořádali Mikulášskou nadílku pro děti z Muglinova i širokého okolí. Tato akce má každoročně velký úspěch i návštěvnost. Odpoledne plné her, sladkých odměn, tanečků i samotného strachu z příchodu čertů, tak nějak by se ve zkratce dala popsat tato akce.

Příchod čertů byl letos opět nečekán a doplněn pyrotechnickými efekty. Na dětech bylo vidět, že nejsou tak hodní, jak celé odpoledne tvrdily a krky rodičů dostaly zabrat, jak je vystrašené děti pevně tiskly. Ovšem všechno zachránil impozantní příjezd Mikuláše s andělem, který všechny čerty rychle zahnal zpátky do pekla a všem hodným dětem rozdal sladkou odměnu ve formě balíčku plném sladkostí, ovoce a různých jiných dobrot.

My pevně doufáme, že se nám děti příští rok znovu vrátí a budou opět netrpělivě čekat, jestli si pro ně přijdou čerti..

Plamen podzim 2015

Máme úspěšně za sebou podzimní kolo hry Plamen. Dopoledne se ho zúčastnili mladí hasiči a odpoledne dorostenci. Na mladší a starší žáky čekala štafeta dvojic a branný závod. 
Mladší žáci postavili tento rok dvě družstva zato starší pouze jedno.
Na štafetě si mladší vybojovali krásné třetí místo a na branném závodu se umístili na tom nejlepším místě, tudíž prvním. Nemůžeme zapomenout ani na druhou skupinku, ale jelikož většina těchto členů je ve věku cca 6 let, obsadili jedny z posledních míst, ale nám to nevadí, jsme hlavně rádi že je to baví.
Starší žáci byli na tom taky velmi dobře, ze štafety si odnesli druhé místo a na branném závodě se dělí o první příčku s Michálkovicemi.
Takže do jarního kola jdou mladší z průběžného 2.místa a starší 1.místa. Snad si tyto pozice udrží.
V kategorii dorostenců jsme měli dvě jednotlivkyně, dva jednotlivce a tři děvčata, které běží za tým Slezská Ostrava.
I přes pár chyb se umístili takto: Slezská Ostrava 1.místo, Josef Žlebek 2.místo, Štěpán Urbačka 6.místo, Kristýna Remencová 4.místo a Nicole Pchálková 7.místo.

Vratimov a Markvartovice MH

O víkendu 3.-4.10. jsme se s mladými hasiči vydali na branný závod ve Vratimově (sobota) a požární útok se štafetou dvojic v Markvartovicích (neděle). Ve vratimově se podařilo obsadit tyto příčky: mladší A 1.místo, mladší B 13.místo, starší A 1.místo a starší B 10.místo. V Markvartovicích předvedli všichni hezké výkony, i ti nejmenší. Nejlépe se umístili Starší kteří obsadili první místo.

Závada MH

 

Do Závady 20.9.2015 jelo pouze jedno družstvo starších žáků. Čekala je zde štafeta dvojic a požární útok. Štafetu odběhli s chybičkami, ale ty ještě dopilujeme, přesto ji vyhráli. Požární útok, s menším zaváháním na koši, předvedli taky hezký a s výsledným časem 19:572s (nástřikové terče) se taktéž umístili na prvním místě. Celkově si odvezli krásné první místo.

Michálkovice MH

V Michálkovicích 19.9. neměli děti svůj den. Starší A první pokus nedokončili, kvůli vysléknutí hadice ze spojky, takže se dál nedostali. Béčko svůj první pokus dokončilo, takže mohli soutěžit ještě jednou ale v druhém kole je protivník porazil, tudíž skončili v dolní části tabulky. Tak stějně na tom byli všichni mladší. Po závodech jsem zůstali ještě v hasičárně a udělali jsme si menší soustředění na branný závod.

Vřesina noční

 

18.9.2015 se muži a ženy zúčastlili poslední soutěže v jejich sezoně, která se uskutečnila ve Vřesině. Muži si zaběhli útok v čase 18,37s (PP 17,83s), s výsledkem nebyli moc spokojení, ale snad v nové sezoně s vylepšeným stojem to bude lepší :) Ženy po velkém zaváhání svůj útok dokončiliy v čase 25,60s. 

Zahájení školního roku 2015/2016

 

V pátek 18.9. jsme se sešli s mladými hasiči, abychom zahájili novou sezonu :) Zahrali jsme si pár her a udělali si špekáčky :)

Děhylov MH 13.9.2015

V neděli 13.9. jsme se vydali na závody, které pořádali hasiči Děhylova (Hlučínská liga mládeže). Soutěžili nám tři družstva, z toho jedni mladší a dvě starší. Všechny naše družstva byly úspěšné. MLADŠÍ: 1.místo na štafetě, 3. místo na útoku ( čas 25:418s) = celkově 1.místo !!! STARŠÍ: 1.místo na štafetě, 1. místo na útoku (čas 15:119s) = celkově 1.místo a samozřejmě nemůžeme zapomenout na naše druhé starší kteří se umístili na krásném 4.místě. Video naleznete zde !!

Koblov a pohár KSH

5.září 2015 se mladší a jedna polovina starších žáků se vydala do Koblova na pohárovou soutěž. Starší se umístili na 4. místě a mladší na krásném 1.místě!!!
Druhá polovina starších žáků jela na krajský pohár starosty který se konal v Ostravě. Požární útok zaběhli v krásném čase 19,2s (nástřikové terče druhý terč v spadnul v 17sekundě) a dostali se tak na průběžné 3.místo. Druhá disciplina byla štafeta 4x60m, kde se rovněž umístili na 3.místě. S celkovým součtem 6 se naše děti umístili na krásném 1.MÍSTĚ!!! Krásný start nové sezóny pro všechny naše družstva. Jen tak dál!!!

Večer se muži a ženy zůčastnili soutěže, taktéž konané v Koblově. Ženy skončily na 2.místě a muži na 8.místě.

Muglinovské schody

Muglinovské schody 29.8.2015: V prvním kole se naším ženám podařilo vyhrát a putovní pohár zůstal po dlouhé době zase doma. Muži v prvním pokuse nedokončili, protože Markovi se nepodařil rozdělovač. Druhé kolo si vyměnili a tentokrát nedokončili ženy. Kluci předvedli hezký útok, ale první místo jim uteklo o 0,2s. Škoda. Po závodech jsme plynule přešli na zahradní slavnost. Děkujeme všem kteří nás přišli podpořit

Hošťálkovice

Dne 1.8. jsme se vydali na závody do Hošťálkovic. Na tyto závody se složilo pouze družstvo žen. Útok jsme měly hezky rozběhlý, ale stávkovala nám mašina, takže s výsledným časem 20,5s jsme se umístili na hezkém druhém místě. 

Video naleznete zde.

MČR dorostu 2015

Mistrovství ČR dorostu jsme úspěšně zvládli. Do Prahy jsme dojeli už v pátek odpoledne, kdy jsme se šli nejdřív seznámit se stadionem, aby jsme věděli co náš čeká a nemine. Odpoledne jsme se vydali do pražské ZOO a nakonec jsme padli únavou v hasičské zbrojnici Praha-Zličín, za což jim veřejně i zde děkujeme.

V sobotu jsme začínaly během na 100m s překážkami, kdy jako první běžela Anet. Nakonec výsledný čas se počítal z pokusu prvního a to 19:73s (osobní rekord). S Tímo časem se se umístila na krásném 2.místě. Chvíli na to nastoupil na start i Pepa, na kterém se podepsala nervozita, kdy v prvním pokusu si zaběhl čas 18:47s (osobní rekord) i s chybou na rozdělovači a druhý pokus kvůli znovu nezapojení rozdělovače nedokončil. Ze stovek si odnesl 4.místo. Během dne se ještě psali testy. Anetka si svůj test odbyla bez chyb, ale Pepa už tak zklamaný ze stovek, ještě udělal chybu v testech a vzal si tím pádem až 11. místo.

V neděli jsme začali již brzy ráno, naštěstí nás čekala už pouze jedna disciplína a to dvojboj. Tady jako první šel na start Pepa. První pokus měl krásně rozběhnutý, po položení hasičáku to vypadalo že bude stát, ale než Pepa doběhl do cíle, tak si to hasičák nejspíš rozmyslel a spadl, tudíž první pokus N. Druhý si tím pádem musel pojistit a dosažený čas 18:05s ho posunul na 5.místo. Anet si zaběhla lepší čas v pokuse prvním a to 19:17s (osobní rekord). Tento čas stačil na 6.místo.

Takže v konečném součtu všech disciplín se Pepa umístil na 8.místě a Anetka na krásném 4.místě. 
Soutěžícím přejeme hodně zdaru do dalších let a myslím si že můžu hovořit za celý sbor, že jim děkujeme za skvělou reprezentaci našeho sboru a nejen to.

stará ve, bobry, rychvald a kozmice

Máme za sebou celkem parný víkend. Zúčastnili jsme se v pátek nočních závodů ve Staré Vsi, v sobotu Bobrovníky, neděle Rychvald a pondělí Kozmice. Ve Staré Vsi se nám vůbec nedařilo, ženy měly menší zaváhání na koši a kluci zase na proudech. Bobrovníky se nesli ve stejném duchu jako o den dříve. Kluci zase prostříkali na proudech a holky si zase zkrátily jednu proudařku, která pak nemohla dlouho sestříknout. Do Rychvaldu se vydali pouze kluci, kterým se celkem dařilo. Odvezli si třetí místo. Jako poslední byly Kozmice, kde kluci v obou pokusech nedokončili. poprvé kvůli nezapojení proudnice, podruhé kvůli zaváhání na koši a pak následně i na rozdělovači. Holky si vedly o něco lépe. Ve svém druhém pokuse si vybojovaly krásné 3.místo. VIDEA NALEZNETE ZDE.

poslední víkendy MH

 

Mladí hasiči mají za sebou svůj poslední závodní víkend ve školním roce 2014/2015. Za poslední dva víkendy se zúčastnili závodů v Krásném Poli, Třebovicích, Plesné a Pustkovci. Přes pár chyb a pár dobře zaběhnutých časů si mladší žáci odnesli 3., 9., 6., a 8.místo. Starší žáci na tom byli lépe a ti si odvezli 1., 1., 3., a 1.místo. V Pustkovci se konalo celkové vyhodnocení Ostravské ligy mládeže, která se podařila starším žákům vyhrát. doufáme v tak dobré úspěchy i v příštích letech. VIDEA NALEZNETE ZDE !!!

Krajské kolo hry Plamen a dorostu 2015

Krajské kolo hry Plamen a dorostu, které se konalo 5.-7.6.2015, máme za sebou. V pátek se běžel branný závod, z kterého jsme si odnesli pouze dva trestné za nesestřelené špalíky a s krásným časem jsme šli do soboty s druhým místem. Další den nás čekal zbytek, takže štafeta CTIF, požární útok CTIF, štafeta dvojic, štafeta 4x60m s překážkami a požární útok. Na některých disciplínách jsme byli na bedně u jiných zase ne. Starší žáci bojovali co mohli, ale nakonec z toho bylo 4.místo.

Neděle byla pro naše dorostence - jednotlivce úspěšnější. Ti soutěžili v disciplínách běh na 100m s překážkami, dvojboj a testy. Oba dva si zlepšili dvé osobní rekordy. Ze všech disciplín si odnesli první místo, kromně Anetky na dvojboji tam si zapsala druhé místo, ale i přesto to oběma vyšlo a jejich píle byla oceněna. Odvezli si 1.místa a postup na Mistrovství České republiky, které se uskuteční druhý víkend v červenci v Praze.       Videa děti, dorost.

Hrabová 23.5.2015

 

Mladí hasiči mají za sebou další úspěšný víkend. V Hrabové pořádně zabojovali a starší žáci si odvězli krásné 2. místo. Mladší na tom byli hůř, ale předvedli krásný požární útok. Celkově se umístili na 8 místě.

Zde naleznete fotografie a video.

Výlet Jánské Koupele

 

Týden po okresním kole se mladí hasiči vydali na výlet ( pro některé soustředění) do Janských Koupelí. Starší žáci tento výlet využili pro tréninky na krajské kolo, mladší se během tréninku vydali na výlet. Odpoledne všichni hráli hry, plavili se na pálavách nebo soutěžili v netradiční štafetě a štafetě dvojic.

Plamen 2015

Sobota a neděle 9.-10.5. patřila mladým hasičům, dorostenkám a dorostencům k tomu, aby dokázali, co je jejich vedoucí celý rok učili. V sobotu se mladí hasiči pokusili prolomit dlouholetou smůlu a po 17 letech postoupit na krajské kolo hry Plamen. V celkovém součtu se mladší žáci umístili na hezkém 4.místě. Starší žáci obsadili přičku nejvyší a to 1.místo. Tímto si zajistili postup na krajské kolo které se bude konat první víkend v červnu na stadionu v Ostravě Vítkovicích. Taktéž se vedlo i dorostencům v neděli, kde postoupila Aneta Bittnerová a Josef Žlebek. Během víkendu spali starší žáci v hz.

Více se můžete dočíst zde !!!

Svinov 3.5.2015

V neděli se mladí hasiči zúčastnili soutěže ve Svinově. Zde se bojovalo ve štafetě 4x60m a požárním útoku. Mladší žáci si odběhli pouze štafetu, kvůli malému počtu závodníků, tudíž nemohli bojovat o dobré umístění. Starší byli na tom lépe. Kvůli menšímu zaváhání na kladině se ve štafetě umístili na 3.místě. Požární útok dokončili v čase 19:227s a protože konkurenčním družstvům se nedařilo tak si vybojovali 1.místo. V konečném součtu se tak umístili na tom nejlepším místě a to PRVNÍM !!! Budeme držet palce i příští víkend :)

Okresní kolo v PS 25.4.2015

V sobotu 25.4. se soutěžní družstvo mužů vydalo bojovat na Okresní kolo PS na hasičskou stanici v Porubě. Tato soutěž se skládá za tří disciplín – běh na 100m s překážkami, štafeta 4x100m s překážkami a požární útok.
Bohužel se této soutěže tradičně účastní velice málo družstev a to tedy znamená, že rivalita mezi závodníky není taková, jaká by měla být..
Jako první disciplína nás čekala tzv. „stovky“. Tady se projevuje jak větší věkový průměr našeho družstva, tak i to, že nemáme tolik času tuto disciplínu pořádně natrénovat. Ale i tak si v prozatimním pořadí bereme 2.místo.
Druhá disciplína je „štafeta“. Drobné chybičky nás stojí drahocenné vteřiny a my si zapisujeme opět 2.místo. Nutno přiznat, že i bez těch chybiček bychom Michálkovice neporazily.
Poslední „královská“ disciplína je požární útok. Ten je počítán i do poháru, kterého se můžou zúčastnit i družstva, které neběžely předešlé disciplíny. Tady se nám ale nedaří a v prvním pokusu nám zaváhání na přívodním vedení nedává moc dobrý čas. Druhý pokus byl rozběhnut mnohem lépe, ovšem nezapojená proudnice na levém proudu nám zajišťuje až 4.místo.
V součtu umístění jsme tedy skončili na 2.místě. 
Závěrem bych chtěl poděkovat všem klukům, kteří se snažili o lepší zviditelnění našeho sboru (Petr Gvuzď, Ivo Adámek, Marek Čajan, Kamil Čajan, Adam Fiala, Radek Huber, Rosťa Holec a Marek Szwejda) a samozřejmě i fanouškům za podporu ..

Muglinov 18.4.2015

V sobotu se konaly závody u nás v Muglinově. Jednalo se o pochodový závod, při kterém se plnilo šest stanovišť: překážková dráha, hod míčky, motání, určování technických prostředků a uzly, trefa mezi kužely a netradiční štafeta. Všechny naše družstva poctivě trénovali, aby doma neudělali ostudu.

Mladší žáci se umístili na 6.místě a starší žáci si vybojovali krásné první místo a průběžné vedení v Ostravské lize.

Horní Datyně 22.3.2015

Mladší: Na další kolo Ostravské ligy jsme jeli v menším oslabení, ale zbytek týmu naprosto skvěle zabojoval a na všech třech disciplínách předvedl velmi pěkné výkony. Na uzlové i hadicové štafetě zakončili své pokusy i bez trestných bodů. I kdyby to v celkových výsledcích nebylo přední místo, my spokojeni jsme.

Starší: Starší žáci nepředvedli svůj nejlepší výkon, takže budeme jen doufat že nás tyto závody neposunou na horší příčky.

Fotografie nalenete zde.   Mladší i starší žáci se umístili na krásném 3.místě.

Maškarní ples 14.3.2015

V sobotu 14. března jsme pořádali v kulturním domě v Muglinově tradiční dětský maškarní ples. Děti si společně zasoutěžili, zatančili a každý si odnesl z tomboly cenu dle vlastního výběru. 

Večer jsme otevřeli dveře i dospělým. Pro ně jsme taktéž měli připravenou skvělou hudbu, pár her a drobnou tombolu.

Krásné masky si můžete prohlédnout na těchto fotografiích.

Halovka v Havířově 28.2.2015

V sobotu 28.2. se družstva mladších a starších žáků zúčastnili XXVI. ročníku halové pohárové soutěže mladých hasičů a zároveň XIX. ročníku neoficiálního mistrovství Čech, Moravy, Slezska a Slovenska v Havířově.  Čekaly nás 3 disciplíny : štafeta požárních dvojic, uzlová štafeta a štafeta 4x40m s překážkami. 

Družstvo starších jako první nastupovalo na štafetu dvojic a dokázali, že se s nimi musí počítat v lepší polovině. I když tam byly drobné chybičky tak jsme se umístili na pěkném 14 místě. Druhá disciplína byla uzlová štafeta. Obě pětice měly vše dobře rozběhnuté ovšem oběma se nepodařil úvaz na proudnici a tak si díky 15 trestným sekund zapisovaly 17 místo. Jako poslední disciplína nás čekala štafeta 4x40 metrů.Trochu relaxu asi zapůsobilo a s pěkným časem jsme si brali nádherné 9. místo. Suma sumárum nám součet umístění nakonec vyšel na nádherné 10 místo. A v konkurenci z Ostravy jsme skončili první.

Mladší žáci opět ukázali jak "zakletá" je pro ně tato soutěž a bohužel získali ve dvou disciplínách zbytečné trestné body, které je stály cenné umístění a místo krásného 6 místa, které by tak získali si odvezli místo 16té. Získali jsme však řadu zkušeností, které nám pomohou v dalším našem soutěžním snažení.

VVH Polsko

Dne 7.2 2015 jsme se vydali ve složení Ivo Adámek, Věra Zedníčková, Zdeněk a Petr Gvuzdovi do družebního polského sboru Grodzisko na Výroční valnou hromadu. Po příjezdu na hasičárnu nás přivítal starosta sboru a další členové. Poté následovala VVH kde jsme si poslechli všechny zprávy sborů a bylo nám poděkováno za spolupráci, která celý rok mezi oběma SDH probíhá. Samozdřejmě i my jsme poděkovalí za pozvání a řekli jsme pár hřejivých slov. Po VVH probíhala zábava na kterou jsme byli taktéž pozvání. Tímto bychom chtěli poděkovat OSP Grodzisko za příjemně prožitý víkend a už se těšíme na další shledání. 

Školení jednotky

Zdravověda, ta se hodí nejen v hasičině, ale i v osobním životě. A tak se dva členové naši jednotky zúčastnili školení zdravovědy v Michálkovicích. Celé dopoledne jsme probírali všechny možné situace a různé zranění, se kterými se můžeme kdykoli potkat.

Školení prováděla členka Českého červeného kříže, která s sebou měla i figuríny na zkoušení Kardiopulmonální resuscitace (KPR).

Toto dopoledne bylo velmi dobře strávené a my budeme doufat, že zkušenosti získané z tohoto školení nebudeme muset provádět v praxi.

Ples 13.2.2015

 

Hasičský ples již máme za sebou a věřím, že budete souhlasit, když řekneme, že se nám velice vydařil. 

Děkujeme všem sponzorům, kteří se podíleli na zajištění bohaté tomoboly a samozřejmě děkujeme všem hostům, kteří na plese vytvořili úžasnou atmosféru.

O tom se ostatně můžete přesvědčit i na pořízených fotografiích.

Hrabová 7.2.2015

V sobotu 7. února se mladí hasiči zúčastnili závodů v Hrabové. Zde se soutěžilo v uzlové a překážkové štafetě. Ani pro jedno družstvo to nebyly povedené závody. Mladší se po součtu obou disciplín umístili na devátém místě. Starším žákům uniklo druhé místo o pár centimetrů. Umístili se na 6.místě.

Doufáme že další soutěž bude úspěšnější.

Michálkovická uzlovka

V sobotu se konaly první závody v Novém roce, zařazené do Ostravské ligy a to v Michálkovicích. Zde se soutěžilo v uzlové štafetě a štafetovém motání hadic. Závodů se zúčastnili jak mladší tak i starší žáci. Mladším žákům se zde moc nedařilo. Úspěšnější byla druhá čtveřička závodníku, nad velké překvapení vedoucích. Taktéž dopadli starší žáci. Favorizovaná čtveřička se moc nepředvedla, zato ostatní z družstva na tom byli  lépe, ale jako tým to zvládli na jedničku. Umístili se na prvním místě a průběžně si drží první místo v Ostravské lize. Jen tak dál :)

Fotografie naleznete v galerii. Videa starších žáků zde.

Florbalový turnaj

Dne 2. 1. 2015 se v Radvanicích uskutečnil tradiční miniturnaj ve florbale, a tým našeho sboru opět nemohl chybět. K našemu Peťovi, Kamilovi, Chosému a Ivošovi se přidali ještě kamarádi z Michálkovic, konkrétně Zdenča, Rosťa, Kuba, Mirun a Hanys. Po dvou výhrách a jedné porážce nám letos jen těsně unikl zisk poháru pro vítěze. Při stejném počtu bodů totiž rozhodoval počet vstřelených branek a produktivnější v tomto ohledu byli domácí borci. I tak patří velký dík pořádajícímu sboru za přichystaný turnaj i následné pohoštění. (větší fotka zde)

vánoční besídka

Letošní vánoční besídka mladších žáků se konala v netradičním stylu. Protože venku počasí stále nijak nepřipomíná zimu, chtěli jsme si navodit vánoční atmosféru po svém.

Na blízkou louku jsme si donesli vánoční stromeček, nakrájenými pomeranči vyzdobili nedaleký strom, zápalili svíčky, popíjeli "svůj" svařák a ládovali se čokoládou a ovocem.

V hasičárně jsme si pak rozdali dárečky a těšili se na ty opravdové vánoce doma. Fotky najdete v naší fotogalerii.

Mikulášská nadílky 6.12.2014

 

V sobotu jsme pro děti pořádali Mikulášskou nadílku, která se konala v Kulturním domě Muglinov. Celá akce byla doprovázena hry, tancem a zábavou. Samozřejmě nezapoměl přijít Mikuláš v doprovodu s adnělem a čerty. Pro všechny děti měli připravené balíčky. Přes pár slziček byli nakonec všichni spokojeni.

Fotografie naleznete zde.

Doplnění fotogalerie

Fotogalerie byla doplněna.

Naleznete v ní Ostravskou Rallye která se konala 1.11.2014 

a Výroční valnou hromadu, konanou 22.11.2014, na kterou dojeli naši družební kolegové z Polska, starostka Slezské Ostravy MVDr. Barbora Jelonková a zástupce OSH Ladislav Čabla.

Pouštění draků

Protože máme poslední závody tohoto roku již za sebou, rozhodli jsme se místo tréninku si trochu odpočinout a šli jsme s mladšími žáky pouštět na nedalekou louku draky.

I když počasí bylo moc pěkné, vítr nám moc foukat nechtěl, tak se nám nahoru nepodařilo dostat úplně každého draka, i když jsme běhali co nám síly stačili. Pár fotek najdete v naší fotogalerii.

Rallye Albrechtice 2014

Rallye Albrechtice 27.9.2014 - Simulace zásahové činnosti jednotek sborů dobrovolných hasičů, tak by se dala popsat soutěž, které se každoročně zúčastňují i členové našeho sboru. A tak se René Pchálek, Radek Huber, Pavel Ganita ( SDH Radvanice), Marek Čajan, Petr Gvuzď a Zdenek Axmann (SDH Michálkovice, ale i člen naší výjezdové jednotky) vstříc novým zkušenostem a hlavně obhajovat první místo z minulého roku.

Sbor Albrechtice mají tuto soutěž velmi kvalitně připravenou a ke kvalitnímu průběhu jim pomáhají i kvalitní rozhodčí, kteří nenechají žádnou chybu bez povšimnutí. Letos to bylo zaměřeno převážně na bojový a cvičební řád jednotek požární ochrany. Ovšem i po zdravotní stránce zde bylo plno úkolů. Více se můžete dočíst v článku.

ZPV Nová Ves dorost

Odpoledne se na start postavili naši mladší dorostenci a dorostenky. Nervozita na nich byla znát, ale my jsme věřili že to zvládnou a taky že ano!!!

Dopadli takto:

Aneta Bittnerová 1.místo, Liliana Frischová 2.místo, Kristýna Remencová 3.místo, Julie Michalíková 5.místo

Josef Žlebek 1.místo

ZPV Nová Ves Plamen

Od ranních hodin probíhalo v Nové Vsi okresní kolo hry Plamen, ve kterém se bojovalo ve štafetě požárních dvojic a závodu požárnické všestrannosti. Na start štafety dvojic jsme se postavili jako jedni z prvních. Mladší žáci bohužel obdrželi trestné body a ani čas nebyl ten z nejlepších, které umíme. Naproti tomu družstvo starších žáků v této disciplíně vyniklo a svým výkonem ukázali, že jsou opravdu dobrými běžci a získali zde krásné první místo. V průběhu branného závodu ukázali všichni, že opravdu tvrdě trénovali a až na pár trestných bodů zvládli všech 6 stanovišť skoro bez chyb. Mladší žáci si tak vylepšili své umístění ze štafety a celkově jsou po podzimním kole na 4. místě z celkového počtu 17 družstev. Starším žákům se pravidelné tréninky vyplatili a v silné konkurenci si přední příčku udrželi i po branném závodě a do jarního kola tak jdou s nádherným 1. místem. Velmi tak všem budeme na jaře držet pěsti a doufat v co nejlepší umístění obou družstev.

Vratimov 2014

 

Na prvním kole Ostravské ligy jsme se jako již tradičně sešli ve Vratimově, při konání 20. ročníku branného závodu. Tento závod bereme vždy jako cvičný před podzimním kolem hry Plamen.

I přes pár chyb, které do příštího týdne musíme vychytat, se nám podařilo nastartovat tento ročník docela slušným 5. místem (starší žáci) a 6. místem (mladší žáci). Příští týden však doufáme v mnohem lepší výsledek. 

ČSSD akce

 

Ani sobotní odpoledne naši mladí hasiči nezaháleli a podíleli se spolu se členy soutěžních družstev na akci u kulturního domu v Ostravě-Muglinově. Pro děti zde bylo připraveno 7 stanovišť, na kterých si děti mohli vyzkoušet práci s hasičským nářadím, vázání uzlů, štafetový běh, hadicové kuželky, hod granátem nebo otestovali své znalosti o integrovaném záchranném systému.

Zahajovací táborák

V pátek se jako již tradičně několikátým rokem uskutečnil slavnostní zahajovací táborák. Na programu byla letos kromě her a soutěží i ukázka naší výjezdové jednotky a slavnostní slib. 


Velké poděkování patří jedné z největších pojišťoven u nás, a to pojišťovně VZP, která na tuto akci a celkovou činnost oddílu mladých hasičů přispěla pro nás velmi krásnou finanční částkou.

Více se dozvíte zde.

 

Markvartovice MH 21.9.2014

Druhé kolo hlučínské ligy se konalo v Markvartovicích, kde se opět běžela štafeta požárních dvojic a požární útok.  I když se štafeta dvojic do této pohárové soutěže nepočítá a je určena jen družstvům v hlučínské lize, bereme ji zde jako tréninkové kolo před podzimní části Plamen. V požárním útoku předvedli obě družstva starších hezké výkony a družstvo B dokonce lepší čas a to hlavně díky velmi pěkným sestřikům. Mladší žáci se zde předvedli již v silnější sestavě a to se také odrazilo na celkovém umístění a obsadili tak znovu třetí místo.

Michálkovice MH

Paralelních útoků v Michálkovicích se pravidelně zúčastňují družstva mladých hasičů moravskoslezské ligy, kteří závodí s více upravenýma stroji než ostravské děti a proto jejich časy jsou mnohdy poloviční než ty naše. Avšak i běžecky jsou na tom mnohdy hodně lépe. Naši mladší i starší žáci se však prali, co to šlo a starší žáci si nakonec ve finále zaběhli svůj rekordní čas a získali tak nádherné 2. místo.  Mladší žáci závodili s mírně náhradní sestavě, proto výkony bohužel nebyly podle jejich představ, ale i přesto si závody všichni užili.

Vřesina noční 19.9.2014

V pátek 19.září se muži a ženy zůčastnili posledních nočních závodů ve Vřesině. Ženy si rozběhly hezký útok, ale měnší prostřik na proudech se na čase podepsal. S časem 19,658s se umístily na 5.místě. Muži neměli svůj den a po větších chybách na savicích dokončili svůj útok v čase 19,976s.

Fotografie z nočních závodů si můžete prohlédnout zde.

Děhylov MH

Již druhým rokem jsme se zúčastnili závodu hlučínské ligy v Děhylově, a i když byl terén po vydatných deštích opravdu pořádně podmáčený, podařilo se nám ukázat, že jako praví hasiči se vody ani bahna nebojíme a se svými časy v požárním útoku se obě družstva umístila na předních příčkách.

Družstvo starších na krásném 1. místě a družstvo mladších také na velmi pěkném 3. místě.

Ofina

 

 

 

                         Adame DĚKUJEME !

Děhylov 13.4.2014

V sobotu 13.9.2014 se dospělí zúčastnili závodu v Kunčičkách a Děhylově. V Kunčičkách se běželo trochu netradičně a to tak že, jedna hadice se provlékala pod lavičkou a proudaři museli přes plot do zatáčky. Ženám se zde vůbec nedařilo. Po pár chybách vzadu se konečně voda dostala do hadic, ale jedna vypověděla svou službu a vodu dál neposlala, tudíž ženy svůj útok nedokočily. Muži na tom byli mnohém lépe. Jejich útok se obešel bez větších chybiček a s časem 33,3s se umístili na krásném 2.místě. Po rychlém přejezdu do Děhylova šli na řadu jako první muži, kteří měli svůj útok rozběhnutý hezky, ale kvůli uzlu na pravém proudu sestřikli až v konečném čase 18,08s. Levý proudař sestřiknul v čase 16,69s. Ženy se během svého útoku nedopustily nějakých závažných chyb, ale mašině se moc nechtělo. Svůj útok dokončily v čase 19:84s, který stačil na 4.místo.

Hrad žije první pomocí 7.9.2014

Dne 7.9.2014 se jednotka SDH Muglinov zúčastnila akce Hrad žije první pomocí, která probíhala na Slezskoostravském hradě již po sedmé. Soutěžilo se v tříčlenných družstvech. Soutěž je konána každoročně pro nezdravotnické složky Integrovaného záchranného systému, jako je Policie ČR, Městská policie, Hasiči a Armáda ČR. Soutěžilo se na 10 stanovištích, kde na každém z nich byla připravená modelová situace z reálného života. Naše jednotka tuto soutěž bere jako odbornou přípravu pro možné reálné zásahy, ale i pro běžný život. Tudíž pro naše členy nebylo rozhodující umístění na předních příčkách, ale získaní nových zkušeností.

Více se můžete dočíst zde. Fotografie naleznete v galerii.

Koblov noční, Markvarovice

O víkendu vyjeli na závody i dospělí. V sobotu se zúčastnili závodů v Petřkovicích a nočních závodů v Koblově. V neděli jely pouze ženy a to do Markvartovic. Petřkovice byly úspěšné pouze pro ženy, které si svým útokem zasloužili hezké 2.místo. Muži kvůli zaváháni na levem proudu nedokončili. Večer v Koblově měly ženy útok hezky rozběhlý, ale po menším prostřiku na jednom z proudu se s výsledným časem 20,66s umístily na 4.místě. Muži si zaběhli hezký útok, ale čas 17.95s stačil pouze na 10.místo. V Markvarovicích se jelo dvoukolově, kdy v prvním kole se běžel normální útok, ale v druhém kole si všichni kromě strojníka losovali svůj post. V prvním kole běžely holky velmi hezky, ale kvůli zaváhaná strojnice dokončily svůj útok v čase 19,046, který stačil na 6.místo. Druhé kolo běžely holky na jistotu a vzájemně na sebe počkaly a udělaly dobře. Útok zaběhly za 21.402s a tím si vybojovaly krásné 1.místo.

Koblov MH

V sobotu se mladí hasiči zúčastnili prvních závodu v novém školním roce, a to v Koblově. Zde se běžel pouze požární útok, na který jako první nastoupili mladší. Po menší nervozitě na startu si rozběhli svůj první útok, který doběhli v hezkém čase a to 24,99s. Tento čas jim stačil na krásné 1.místo. Tímto jim gratulujeme k hezkému zahájení školního roku. Další na řadu šli starší B a nakonec i A. Obě družstva udělali velké chyby, kvůli kterým nedokončili svůj útok. Další útoky snad budou lepší.

Více si můžete prohlédnout ve fotogalerii a na videu.

Závada

V neděli jsme posbírali poslední síly po náročném víkendu a vypravili se na závody do Závady, která nás svou účastí podpořila včera u nás. Bohužel ani klukům, ani holkám se na této, jinak velmi rychlé trati nedařilo. U kluků za horší výsledek mohl pád jednoho z členů, u holek pokus nebyl dokončen kvůli odpojení jedné ze spojek na rozdělovači, byť byl jinak útok velmi dobře rozběhnutý. Do konce roku nás však čeká ještě řada závodů, na kterých si určitě spravíme reputaci.

Více si můžete prohlédnout ve fotogalerii a na videu.

Heřmanice a Schody

Svůj neúspěch z minulého víkendu jsme si vynahradili na závodech v Heřmanicích, kde obě naše družstva obsadila krásné první místo. Dobrý start dne jsme však na odpoledních domácích závodech již nezopakovali a ženy v prvním i v druhém kole udrželi třetí příčku. Ani mužům ani veteránům se letos nepodařilo obsadit příčku nejvyšší, ale svými časy určitě nezklamali, protože byly lepší, než dávají kluci, kolikrát na rovině. Po vydařené soutěži následovala ještě vydařenější večerní zábava za velké podpory SDH Michálkovice, která se protáhla až do brzkých ranních hodin.

Výsledky Muglinovské schody zde !!!

Dolní Lhota, Plesná

Tento víkend byl ve znamení nepodařených pokusů, kdy se vždy nedařilo některému z proudařů. Na nočních závodech v Dolní Lhotě pozlobila naše ženské družstvo opět odpojená proudnice při výstřiku a u kluků to byl také problém na proudu, který je stál cenné vteřiny. Na noční závody v Plesné jelo zkusit štěstí jen ženské družstvo, kterému však ani kapky deště nepřinesly štěstí (a že jich bylo) a díky prostřiku na jednom z proudu skončili až na 4. místě.   Videa z Dolní Lhoty naleznete zde.

Kozmice, Kr.Pole, Martinov

Třetí víkend v srpnu se soutěží zůčastnilo pouze družstvo žena. V pátek jely holky na noční do Kozmic, kde jim počasí nepřálo od první chvíle. Svůj útok nedokončily kvůli rozpojení hadic na levém proudu. V sobotu odpoledne se vydaly do Krásného Pole a večer do Martinova. V Krásném Poli po menším zaváhání na koši si holky doběhly v čase 19,06s pro 2.místo. Večer v Martinově si holky útok rozběhly velice hezky. Po sestřiknutí i druhého terče se čas zastavil v čase 20,08s, ale levý terč byl sestřiknut v krásném čase a to 17,15s. Celkově se umístily na čtvrtém místě.

Antošovice

 V sobotu 19.7.2014 se družstvo žen vydalo na závody v Antošovicích. Kvůli dovoleným jim chyběly dvě členky, které doplnily až na mástě děvčaty z Kunčiček. V Antošovicích se běhá útok trochu netradičně a to okolo hasičárny. Útok se podařil ženám zaběhnout v čase 27:47s, který je vyhodil na 1.místo a to si také udržely.

Závada, Hošťálky a Polsko

O víkendu 11.7-13.7. jsme se zůčastnili třech závodů a z toho jendy se konaly v Polsku. V pátek jsme jeli na noční do Závady. Zde jsme se umístili: muži 9. místo s časem 17:93s a ženy na 8.místě s časem 23:89s (první čas 19:51s).Další den následovaly závody v Hošťálkovicích a to zase noční závody. Na těchto závodech se dařilo družstvu žen, které se s nízkou dvacítkou umístily na 1.místě. Muži svůj útok dokončili ve vysokém čase, kvůli uzlu na pravém proudu.

V neděli brzo ráno jsme vyrazily za kolegy z Polska. Tam jsme se účastnili zdejších závodu ve štafetě a požárním útoku ( odlišném od našeno). Po odběhnutí všech družstev jsme na tamním hřišti předvedli jak se běhá požární útok v ČR. Po vyhlášení výsledku jsme se vydali k hasičům z Grodziska.

Fotografie z Polska nalznete zde

Stará ves, Bobry a Kozmice

První červencový víkend se družstvo mužů a žen zůčastnilo třech závodů a to nočních ve Staré Vsi, denních v Bobrovníkách a Kozmicích. Noční závody se nepodařili dle představ žádnému družstvu. Ženy se umístili na 5.místě a muži na 15.místě. V Bobrovníkách jsme doufali v lepší výsledky, ale zbytečně. Ženy díky pár chybám a nedotaženému proudu sestříkly až kolem 34 sekundy, přesto se štěstím obsadily třetí místo. Muži byli na tom hůř. Svůj pokus nedokončili (né svou vinou - únava materiálu), ale levému proudaři se podařil shodit terč v čase 16:29s. V Kozmicích jsme doufali že si zpravíme náladu z předešlích závodů, což se nám jakš takš podařilo. Více si můžete prouhlednout zde:    Bobrovníky - fotografie, video.  Kozmice - fotografie, video.

Plesná + Pustkovec MH

Předposlední víkend v červnu patřil mladým hasičům. Zůčastnili se závodů v Plesné a Pustkovci, kde bylo následně vyhodnocení Ostravské ligy mládeže. V sobotu se více dařlo družsvu starších, kteří s hezkou štafetou a ještě lepším požárním útokem obsadili to nejlepší místo, a to první !!! Mladší žáci udělali pár chybiček, které je stáli hezké umístění. Družsvo A zkončilo na 7.místě a družsvo B na 9.místě. V neděli jsme si vyměnili role. I přez hezkou štafetu, na které se starší žáci umístili na 3.místě, je nervozita u požárního útoku dostihla. Celkové obsadili 4.místo. Mladší žáci si vedli v tento den o něco lépe a po celkovém součtu se umístili na krásném 3.místě.

Celkové výsledky z Ostravské ligy mládeže naleznete zde. Více se můžete dočíst zde.

Markvartovice noční

 V pátek 13.6.2014 se družsvto mužů a žen zúčastnilo nočních závodů v Markvartovivích. Muži s nekompletním týmem neměli svůj den, protože pokus se jim nepodařil a nedokončili.

Ženy na tom byly mnohem líp. Útok měly krásně rozběhnutým a s výsledným časem 19:199s se umístily na krásném třetím místě.

Fotografie si můžete prohlédout zde.

Třebovice a Hrabová

Tento víkend měli mladí hasiči závody v sobotu v Třebovicích a v neděli V Hrabové. Třebovicích se nedařilo žádnému družstvu, přestože neudělali žádnou zásadní chybu, ale ostatní byli rychlejší. Mladší se umístili na 6. a 8.místě, starší na 5.místě.

Závody v Hrabové byly úspěšnější. Mladší si zaběhli velice krásný útok v čase 19,83s, se kterým si vybojovali první místo. Štafetu měli také hezkou, ale byli i rychlejší. Celkové se mladší umístili na 2.místě.

Starší začali také velice úspěšně. Na štafetě se umístili s časem 52,51s na prvním místě. Útok zaběhli lépe než v sobotu, ale nestačil na to, aby mohli bojovat o medailové příčky. Starší si odvezli opět  5.místo.

Píšť noční

V pátek 6.6.2014 se družstvo mužů a žen zúčastnilo noční soutěže v Píšťi.

Jako první šlo na řadu družstvo žen. Útok měly rozběhnutý hezky, ale na levém proudu byl měnší prostřik. S časem 23,04s obsadily 5.místo.

Muži to hoto šli s vervou. S menším zaváháním na koši, ale krásnou prácí proudařů, družstvo docílilo času 18,81s.

Něco málo si můžete prohlídnout ve fotogalerii a na videu.

Dětský den 2014

I letos jsme uspořádali pro děti z okolí a naše mladé hasiče dětský den. Ten letošní se však nenesl v hasičském, ani jiném sportovním duchu, ale pro děti (a vlastně i jejich rodiče:-) bylo připraveno "pravé" casino.

Více se můžete dozvědět v článku.

Fotografie naleznete zde.

Kravaře MSP

Soutěží se pravidelně zúčastňují i naše sportovní družstva mužů a žen, kteří se tento víkend zúčastnili noční soutěže v Bartovicích a denní soutěže v Kravařích, která je zařazena do Moravskoslezského poháru. V Bartovicích si muži zaběhli krásnou 18-tku, ale ve velké konkurenci se umístili v polovině výsledkové listiny, zato naše ženy s časem 19:829s se umístili na bramborovém čtvrtém místě. Do Kravař dorazilo pouze družstvo žen. Nerovzita družstva byla ten den velká a podepsala se i na konečném výsledku. S časem 20:03s jsme zase obsadily to nepopulární čtvrté místo.

Plamen 2014

V sobotu 24. května se mladí hasiči zúčastnili jarního kola hry Plamen, na které jsme pilně trénovali a to i o víkendech.Za mladší žáky nastoupilo do soutěže v letošním roce na všechny disciplíny jak družstvo A, tak i družstvo B. Starší žáci měli pouze jedno družstvo.

Více informací o úspěchu, ale i o neúspěchu, se můžete dočíst v článku.

Fotografie naleznete zde.

Rallye Hamry 2014

V sobotu 17.5.2014 se naše jednotka zůčastnila soutěže zvané Rallye Hamry. Tato soutěž se zaměřuje na netradiční odbornou přípravu jednotek SDH. V konkurenci čtrnáctni jednotek se naši hasiči umístili ná krásném 5.místě.

Velké poděkování patří hasičům z Hlučína, Ostravy-Radvanic a Olomouce za pomoc v nesnázích při zpáteční cestě.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Výcvik JSDH

V neděli 11.5.2014 se konal výcvik jednotky, který byl zaměřen převážně na situace, se kterými se můžeme setkat na soutěži výjezdových jednotek „ Rallye Hamry „, která se koná v kraji olomouckém a které se náš sbor opět zúčastňuje.

Výcvik byl převážně zaměřen na lezecký výcvik a práci na vodě.

Více se můžete dozvědět v článku. Fotografie nalaznete zde.

Krásné Pole MH

V sobotu se zůčastnili mladí hasiči závodů v Krásném Poli, které byly zařezeny do ostravské ligy mládeže. Jak mladší, tak i starší předvedli hezké výkony na netradiční štafetě, kde obě družstva obsadili třetí místo. Požární útok už nevyšel dle představ.

Celkově si mladší odváží 5.místo, starším se podařilo taktéž obsadit 5.místo.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Svinov - MH

Ani pouhé dva stupně naše mladé hasiče ráno neodradily od odjezdu na první letošní závody v požárním útoku a štafetě dvojic. Bohužel ne vše se podařilo, tak jak jsme si přáli a některé spojky si dělali co chtěli. I přesto nebyly závody zajisté špatné.

Mladší žáci si ve štafetě dvojic vybojovali krásné třetí místo, ale celkově obsadili páté místo. Starší žáci neměli svůj den a odvezli si celkové sedmé místo. Fotky můžete vidět zde.

Okresní kolo v PS 2014

V sobotu 3.5.2014 se členové soutěžního družstva mužů zúčastnili okresního kola požárního sportu, ze kterého vítěz postupuje na krajské kolo, kde bude Ostravu reprezentovat v boji o postup na kolo republikové. Soutěž se skládá ze tří disciplín – běh na 100 m s překážkami, štafeta 4x100 m a požární útok.

Více se můžete dočíst v článku. Fotografie si můžete prohlédnout zde a videa zde

Výlet Jánské Koupele 2014

 Víkend 25. – 27.4.2014 patřil našim mladým hasičům, kteří se vypravili spolu s kamarády z Dolní Lhoty do Jánských Koupelí.

60-ka mladých hasičů ve věku 6 – 15 let vyrazilo vlakem v doprovodu svých vedoucích vstříc dobře plánovanému víkendu.

Více se můžete dočíst v článku. Fotografie zde.

Pochodový závod Muglinov

 

Pochodový závod v Muglinově proběhl za chladného počasí.

S výsledky obou družstev jsme spokojeni.

Celkové výsledky si můžete prohlédnout zde.

Datyňský trojboj

První jarní sobotu se mladí hasiči zúčastnili závodů v Horní Datyňi. Počasí nám přálo a děti se snažili o to víc. Datynští hasiči si pro nás připravili hadicovou štafetu, uzlovou štafetu a střelbu ze vzduchovky. U hadicové štafety se v obou kategoriích bojovalo o setinky. V uzlové štafetě mladší zazářili a vyuzlovali si druhé místo, starší hezké čtvrté místo. Na střelbě byly obě družstva velice úspěšné. Celkově se jak mladší tak starší umístili na čtvrtém místě. 

Halovka v Havířově

Neoficiální halové mistrovství v Havířově letos slavilo svůj 20. ročník. Více než 30 družstev z kategorie mladších i starších žáků soutěží v disciplínách - uzlová štafeta, štafeta požárních dvojic a zkrácená štafeta 4 x 60 metrů. V letošním roce však naši mladší žáci předvedli, že i oni na to mají a v uzlové štafetě předvedli nejlepší čas, bohužel kvůli pár chybám přišli o prvenství. Celkově obsadili 12.místo. Starší žáci však takové štěstí neměli. Žádná z disciplín se nepovedla tak jak měli natrénováno. V konečném součtu obsadili 25.místo.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Hrabovský dvojboj

V sobotu 15. 2. 2014 se mladí hasiči zůčastnili další soutěže ostravské ligy, a to v Hrabové.

Na Hrabovském dvojboji se soutěžilo v uzlové štafetě a štafetě s překážkami. Děti statečně bojovali proti soupeřům a mladší žáci obsadili znovu krásné čtvrté místo. Starší žáci si vedli také velmi pěkně, ale nakonec skončili o jednu příčku níže než mladší žáci.

Hasičský ples

Hasičský ples již máme za sebou a věřím, že budete souhlasit, když řekneme, že se nám velice vydařil.

Děkujeme všem sponzorům, kteří se podíleli na zajištění bohaté tomoboly, děkujeme také všem, kteří zakoupením výrobků mladých hasičů přispěli na jejich činnost a samozřejmě děkujeme všem hostům, kteří na plese vytvořili úžasnou atmosféru. O tom se ostatně můžete přesvědčit i na pořízených fotografiích.

Michálkovická uzlovačka

První závody v novém roce, zařazené do ostravské ligy mládeže, se konaly v Michálkovicích. Čtyřčlenné družstva zde soutěžily v uzlové štafetě a štafetovém motání hadic. Mladší žáci si vybojovali krásné čtvrté místo, starším žákům se povedlo obsadit třetí místo.Tyto úspěchy jsou pro nás velkou výzvou do dalších kol ostravské ligy.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

ZPV Plamen

Podzimní kolo Plamene se letos uskutečnilo v Bělském lese. Na branném závodě hlídky mladších žáků předvedli vyrovnané výkonu a lepší z nich se tak celkově umístila na výborném 4 místě. Totéž místo si odvezlo družstvo mladších i ze štafety, takže do jarního kola nastupujeme z velmi hezkých pozic. Družstvo starších žáků předvedlo také pěkné výkony, ale bohužel kvůli trestným bodům přední příčky neobsadilo.

Fotky ze závodů si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.

Michálkovická trojka

Letošních závodů "Michálkovická trojka" se z našeho sboru zúčastnilo pouze jedno družstvo, které se těchto závodů účastní již od prvního ročníku. V několika ročnících vyhrálo první místo, v posledních dvou letech to bylo místo druhé. Letos jsme nastoupili na start bez tréninku a nebýt otevření páčky na rozdělovači byl by čas mnohem lepší. Protože však letos nebyla konkurence nijak silná, stačil nám tento čas na třetí místo. Pár fotek z našeho snažení najdete ve fotogalerii. Již nyní se těšíme na příští rok:-)

Víkendové soustředění starších hasičů

Na konci září jsme opět slavnostně zahájili novou sezónu mladých hasičů a to tradičním táborákem. Po opečení buřtů následovali seznamovací a další hry. Fotky ze zahajovacího táboráku najdete v naší fotogalerii.

Děti z oddílu starších žáků pak celý víkend strávili společně a připravovali se nejen na nadcházející Závod požárnické všestrannosti, ale zažili také spoustu zábavy. Více se dočtete v článku nebo si můžete prohlédnout na fotografiích.

Michálkovice, Markvartovice

Další úspěšný víkend pro mladé hasiče je za námi. Na soutěži v Michálkovicích, kde probíhala soutěž paralelních útoků se družstvo mladších žáků probojovalo až do finále a obsadilo tak po dlouhých bojích krásné druhé místo. Na další den předvedlo v Markvartovicích družstvo starších žáků nejlepší štafetu a družstvo mladších žáků pro změnu nejlepší útok, díky kterému si odvezlo celkově první místo.

O víkendu pak probíhala také soutěž dospělých, rovněž v Markvartovicích. Na ní naše ženské družstvo obsadilo 3. místo.

Kunčičky, Děhylov, Plesná

Víkend 14.-.15. září se nesl ve znamení výher. Jako první bodovali kluci na závodech v Kunčičkách, kde v netradičním útoku získali první cenný kov. Další přišly na řadu ženy, které na nočních závodech v Plesné porazili konkurenci a získali další 1. místo. Ač rozhodně ne časem, na který by byly hrdé.

V neděli vše završili mladí hasiči, kteří v Děhylově předvedli pěkné výkony a mladší žáci si odsud odvezli taktéž 1. místo. Fotky můžete vidět zde.

Dolní Lhota, Petřkovice, Koblov

První zářijový víkend byl opravdu náročný. Na pátečních nočních závodech se nám nedařilo. Družstvu žen nebyl umožněn start z důvodu závady na mašině a klukům se pro změnu nedařilo vzadu. Druhý den v Petřkovicích a na nočních závodech v Koblově jsme si vše vynahradili a předvedli pěkné výkony. Holky si odvezli 2. a 3. místo a kluci v silnější konkurenci místo 4. a to ne vlastní vinnou. Skvěle odreagování po několika vypjatých závodech nám přinesla hasičská zábava v Koblově.

Muglinovské schody, Závada

Poslední prázdninový víkend jsme jako již tradičně pořádali naši oblíbenou soutěž „Muglinovské schody“. Stejně jako v loňském roce se jí zúčastnil také náš družební sbor s polského Grodziska. Závody pokračovali až do ranních hodin skvělou hasičskou zábavou.

Druhý den jsme se plni sil vydali bojovat na závody do Závady, kde kluci předvedli jeden z nejhezčích časů sezóny.

Kozmice, Krásné Pole

Naše ženské družstvo čekal další víkend bez mužského družstva a bez Avie na závody, ale poradili jsme si s tím skvěle a i naše umístění bylo krásné. Na nočních závodech v Kozmicích jsme sice neobhájili první místo z loňska, ale i třetím místem se chlubit můžeme a další den v Krásném Poli jsme ukázali, že na to máme a vybojovali příčku nejvyšší.

Velký dík patří hlavně našemu řidiči, bez kterého bychom se na závody nedostaly.

Hošťálkovice

Na závodech v Hošťálkovicích jsme prolomili smůlu a konečně obsadili jednu z medailových pozic. Zatím sice tu nejnižší, ale nám i to třetí místo radost udělalo velkou. Fotografie ze závodu můžete shlédnout zde.

Další úspěch jsme si odvezli z noční soutěže v Martinově, kde jsme opět vybojovaly v silné konkurenci 3. místo. Doufáme, že takových úspěchů bude více.

První úspěch sezóny

Konečně se můžeme pochlubit první, i když netradiční výhrou v této sezóně, a tou je flaška Becherovky, kterou vyhrálo naše ženské družstvo v druhém kole na závodech v Kozmicích. Jinak zatím jezdíme spíše pro radost a cenné příčky nám utíkají o pár drahocenných setin, to též platí i pro naše mužské družstvo.

Zatím jsme se zúčastnili závodů v Kozmicích, Bobrovníkách a Antošovicích, kde by to bylo lepší nebýt prasklé hadice na proudu.

Noční soutěže

Soutěží se pravidelně zúčastňují i naše sportovní družstva mužů a žen, kteří v letošním roce mají za sebou již noční závody v Bartovicích a další noční závody v Závadě a Hošťálkovicích.

Krásnou atmosféru s průhlednou a osvětlenou kádi si mohli kluci vychutnat v Závadě a abyste o nic nepřišli, podívejte se do naší fotogalerie na pár fotek z těchto závodů. 

Výroční valná hromada a oslavy 120 let

Sbor dobrovolných hasičů byl založen v roce 1893 a tak v letošním roce oslavil 120 let od svého založení. A protože je to již doba úctyhodná bylo třeba ji pořádně oslavit. Slavnostní výroční valná hromada se konala v prostorách místní restaurace za účasti delegátů z okolních sborů a početné výpravy našeho družebního sboru z polského města Grodisko. Výběr fotek z valné hromady, soutěžního klání i oslav můžete zhlédnout zde.

Ukončení školního roku

Konec školního roku se nám přiblížil zase neuvěřitelnou rychlostí a my jsme se loučili jak se školním rokem, tak i s dětmi, které odchází buď do družstva starších žáků, nebo už svou kariéru u mladých hasičů končí a čeká je dráha dorostu, soutěžních družstev nebo výjezdové jednotky. Na památku obdrželi pamětní knihy s fotkami od svých začátků až do současnosti. Všichni mladí hasiči dostali krásné upomínkové medaile, CD s fotkami a krásné dárky. Fotky z rozlučky obou družstev si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Ukončení OLM 2012/2013 - Plesná

Velký úspěch oslavilo družstvo mladších žáků v Plesné na slavnostních ukončení OLM. Svými pěknými výkony v posledním závodě se dokázali posunout o dvě příčky a získat tak krásné 2. místo v celkovém hodnocení OLM, což je jeden z našich největších úspěchů. Pro členy, kteří odchází do starších to bylo to nejhezčí rozloučení. Fotky z ukončení a následných oslav si můžete prohlédnout zde.

Nesmíme však zapomenout i na družstvo starších žáků, které se celou sezónu také velmi snažilo a bojovalo ve své kategoii o co nejlepší umístění. Do dalšího roku jim přejeme hodně úspěchů.

Předtím jsme se zúčastnili ještě závodů v Polance, Třebovicích a Hrabové. Fotky si můžete prohlénout v naší fotogalerii a více si přečíst v článku zde.

Krajské kolo dorostu - Český Těšín

V neděli 16.6.2013 se konalo v Českém Těšíně Krajské kolo dorostu, kde náš sbor reprezentovali Adam Fiala a Martin Valenta. Kluci statečně bojovali s velkou konkurencí po celý den. Nakonec Adam skončil na 6. místě a Martin bohužel na 4. místě. Když ho od postupu na republiku dělil pouze horší čas z běhu na 100m s překážkami. Nutno ale podotknout, že oba svěřenci udělali vše proto, aby náš sbor i Ostravu reprezentovali co nejlépe. Více informací si můžete přečíst v našem článku nebo si prohlédnout pár fotek.

Hrad žije první pomocí

V neděli 2. 6. se dvě tříčlenné hlídky našeho sboru zúčastnily soutěže nezdravotnických složek Integrovaného záchranného systému v poskytování první pomoci v rámci akce „Hrad žije první pomocí„. Družstva se museli „poprat“ s 10 náročnými stanovištěmi.

Více o soutěži se dočtete v článku nebo si můžete prohlédnout na našich fotografiích.

Dětský den

V letošním roce jsem měli sobotu 1. června opravdu nabitou. Dopoledne jsme pořádali dětský den v hasičské zbrojnici pro mladé hasiče a jejich kamarády. Celkem se nám i přes nepřízeň počasí sešlo kolem 30 dětí. Odpoledne jsme se prezentovali jako součást integrovaného záchranného systému na Masarykově náměstí v rámci akce "Dopravní džungle". Fotografie z obou akcí si můžete prohlédnout zde. Večer pak završila zahradní slavnost letos nazvaná jako "kácení nepostavené májky".

Mladí hasiči - 4 závody v požárním útoku

Mladí hasiči za sebou mají již 4 závody v požárním útoku. Z čehož mladší žáci mají na svém kontě již dvě krásné 3. místa a to ze závodů v Pustkovci a Polance. Další 3. místo jim o příčku uteklo na závodech ve Svinově.  

Více o závodech se dočtete zde a na fotky se můžete podívat v naší fotogalerii.

Noční závody

V pátek 17. května jsem se se soutěžními družstvy mužů a žen zúčastnili prvních letošních nočních závodů.

Ostudu jsme rozhodně neudělali, ba naopak. Kluci ukázali v závodech do kopce krásnou „sedmnáctku“ a holkám jen o pár setinek uteklo 3. místo.

Pár fotek místního fotografa jsme si s jeho souhlasem vypůjčili.

PLAMEN

Nejnáročnější závody letošního roku - PLAMEN máme za sebou a nebýt vždy jedné disciplíny skončily by obě naše družstva na pěkných 5tých místech. Bohužel celkovým pořadím může zamíchat i pouhopouhá jedna disciplína a v celkovém umístění nás stále pár cenných příček. S výkony obou družstev můžeme být ale celkově spokojeni a přejeme si, aby nám v příštím roce vyšla jak podzimní, tak jarní část o něco lépe. Fotky zde.

Okresní kolo v požárním sportu

Jako každým rokem, tak i letos jsme se zúčastnili okresního kola v požárním sportu. I když ani jedno z našich soutěžních družstev - mužů a žen na krajské kolo nepostoupilo, se svými výkony jsme mohli být vzhledem k dlouhé zimě a malému počtu tréninků v podstatě spokojeni.

Fotky ze závodů najdete v naší fotogalerii

Třídenní výlet

Třídenní výlet oddílu mladších žáků byl plný soutěží, her a úkolů pro plnění odznaků odborností a specializací. I když nám počasí ze začátku moc nepřálo, výlet jsme si společně s kamarády z SDH Dolní Lhota skvěle užili.

Fotky si můžete prohlédnout v tomto odkazu a více přečíst v našem článku.

Pochodový závod

V sobotu 13. dubna jsme pořádali pochodový závod zařazený do soutěží Ostravské ligy mládeže.

O výsledcích závodů se dočtete v našem článku a fotografie našich družstev k vidětí zde.

Zároveň jsem doplnili také články ze závodů, které se konaly v Michálkovicích, Hrabové a Horní Datyni.

Hasičský ples

Hasičský ples již máme za sebou a myslím, že můžeme říct, že se nám velice vydařil.

Děkujeme všem sponzorům, kteří se podíleli na zajištění bohaté tomoboly, děkujeme také všem, kteří zakoupením výrobků mladých hasičů přispěli na jejich činnost a samozřejmě děkujeme všem hostům.

Na našich stránkách si již můžete prohlédnout fotografie z plesu.

Výrobky mladých hasičů na ples

Mladí hasiči z oddílu mladších žáků pro vás připravili na hasičský ples opět své výrobky. Letos se jedná o originální štamprle, ze kterých vám jistě bude chutnat nejeden lahodný nápoj.

Koupí těchto zdobených štamprlí přispějete na činnost mladých hasičů a věřte, že je z čeho vybírat. Fotografie z nedělního tvoření si můžete prohlédnout zde.

Uzlová štafeta a motání hadic

V sobotu 26. ledna proběhly první letošní závody zařazené do ostravské ligy mládeže - uzlová štafeta a motání hadic. Boje v uzlové štafetě byly napínavé již od prvopočátku a o výsledcích se můžete dočíst v krátkém článku.

Fotografií bohužel není mnoho, ale to málo můžete shlédnout zde.

Dětský maškarní bál

V sobotu 19. ledna se konal v kulturním domě v Michálkovicích tradiční dětský maškarní bál. Děti si společně zasoutěžili, zatančili a každý si odnesl z tomboly cenu dle vlastního výběru. V letošním roce odborná porota vybrala tři krásné masky - Marge Simpson, trpaslíka z filmu Hobit a dvě Meluzínky.

Krásné masky si můžete prohlédnout na těchto fotografiích.

Florbalový turnaj v Radvanicích

V pátek 6. ledna se naši hasiči doplněni klukama s Michálkovich zúčastnili florbalového turnaje v Radvanicích. Na turnaji se utkali s domácím družstvem z Radvanic a družstvy z Havířova a Andělské Hory. Celkově skončili na 2. místě, když prohráli pouze s Andělskou Horou. Hasičům z Radvanic tak děkujeme za pozvání.

Vánoční besídka

Na konci roku jsme opět s mladými hasiči ukončili vánoční besídkou, na které jsme si vyměnili drobné, ale krásné dárky, popovídali si o Vánocích a smlsli jsme si na domácím cukroví, které děti mnohdy samy i pekly.

Fotografie z vánoční besídky můžete shlédnout v naší fotogalerii.

« Úvodní stránka «

AktualityRSS Aktuality

14. 12. 2019Letošní mikulášská nadílka se konala v restaurai Prostor dne 7.12. 2019. Pro děti byl připraven pestrý... pokračování

7. 3. 2017Poslední lednovou sobotu jsme byli pozvání na Výroční valnou hromadu... pokračování

19. 12. 2016Dne 26.11 2016 proběhla tradiční VVH SDH... pokračování

Nejnovější článkyRSS Články

19. 1. 2020
Podpora Moravskoslezského kraje 2019

14. 12. 2019
Mikulášská nadílka

15. 2. 2019
Využití dotací MŠMT

Nejnovější galerieRSS Fotogalerie

6. 12. 2021
Mikulášská stezka 2021

7. 9. 2021
Dětský den 4.9.2021

7. 9. 2020
Dětský den 5.9.2020

Sponzoři

Městský Obvod Slezská Ostrava - Statutární město Ostrava

Tvorba internetových stránek Petr Hanyáš

Účetnictví, autodoprava, dovoz a servis vozidel, leasing, úvěry a pojištění

Všeobecná zdravotní pojišťovna České republiky

LANEX a.s.: výroba a prodej kvalitního a trvanlivého technického textilu. Vaky, horolana, lana, šňůry, provazy, popruhy, úvazky

Temar spol s r.o. - EPS, EZS, přístupové systémy, pakrovací systémy

EX Technik

ARCHISTAV projekty a stavby s.r.o.

Bezdrátový internet