Vítejte na stránkách SDH Muglinov

Sledujte nás také na

fb 

@sdhmuglinov 

 

Co nás v nejbližší době čeká:

 

 

Podpora Moravskoslezského kraje

Náš sbor obdržel dotaci Moravskoslezského kraje z titulu „Program na podporu dobrovolných hasičů v roce 2018“, kam přihlásil svůj projekt „Rozvoj sportovní činnosti mládeže v Muglinově“. Cílem projektu bylo umožnit zkvalitnění sportovní přípravy mladých hasičů a přilákat do našich řad nové členy.  Díky získané investiční dotaci ve výši 80 000,- Kč jsme tak mohli mladým hasičům pořídit novou požární stříkačku potřebnou pro nácvik požárního útoku, tedy disciplíny mezi dětmi nejoblíbenější. Od letošního jara proto můžou mládežnická družstva začít trénovat nejen nasucho, ale i s vodou, což jistě povede ke zkvalitnění jejich výkonů. Děkujeme tímto nejen Moravskoslezskému kraji, ale také J. Kurtinovi a T. Havrlantovi, kteří se formou finančního daru spolupodíleli na zakoupení stříkačky jejíž hodnota je 145 000,- Kč.

Dolní Lhota, Petřkovice, Koblov

První zářijový víkend byl opravdu náročný. Na pátečních nočních závodech se nám nedařilo. Družstvu žen nebyl umožněn start z důvodu závady na mašině a klukům se pro změnu nedařilo vzadu. Druhý den v Petřkovicích a na nočních závodech v Koblově jsme si vše vynahradili a předvedli pěkné výkony. Holky si odvezli 2. a 3. místo a kluci v silnější konkurenci místo 4. a to ne vlastní vinnou. Skvěle odreagování po několika vypjatých závodech nám přinesla hasičská zábava v Koblově.

Muglinovské schody, Závada

Poslední prázdninový víkend jsme jako již tradičně pořádali naši oblíbenou soutěž „Muglinovské schody“. Stejně jako v loňském roce se jí zúčastnil také náš družební sbor s polského Grodziska. Závody pokračovali až do ranních hodin skvělou hasičskou zábavou.

Druhý den jsme se plni sil vydali bojovat na závody do Závady, kde kluci předvedli jeden z nejhezčích časů sezóny.

Kozmice, Krásné Pole

Naše ženské družstvo čekal další víkend bez mužského družstva a bez Avie na závody, ale poradili jsme si s tím skvěle a i naše umístění bylo krásné. Na nočních závodech v Kozmicích jsme sice neobhájili první místo z loňska, ale i třetím místem se chlubit můžeme a další den v Krásném Poli jsme ukázali, že na to máme a vybojovali příčku nejvyšší.

Velký dík patří hlavně našemu řidiči, bez kterého bychom se na závody nedostaly.

Hošťálkovice

Na závodech v Hošťálkovicích jsme prolomili smůlu a konečně obsadili jednu z medailových pozic. Zatím sice tu nejnižší, ale nám i to třetí místo radost udělalo velkou. Fotografie ze závodu můžete shlédnout zde.

Další úspěch jsme si odvezli z noční soutěže v Martinově, kde jsme opět vybojovaly v silné konkurenci 3. místo. Doufáme, že takových úspěchů bude více.

První úspěch sezóny

Konečně se můžeme pochlubit první, i když netradiční výhrou v této sezóně, a tou je flaška Becherovky, kterou vyhrálo naše ženské družstvo v druhém kole na závodech v Kozmicích. Jinak zatím jezdíme spíše pro radost a cenné příčky nám utíkají o pár drahocenných setin, to též platí i pro naše mužské družstvo.

Zatím jsme se zúčastnili závodů v Kozmicích, Bobrovníkách a Antošovicích, kde by to bylo lepší nebýt prasklé hadice na proudu.

Noční soutěže

Soutěží se pravidelně zúčastňují i naše sportovní družstva mužů a žen, kteří v letošním roce mají za sebou již noční závody v Bartovicích a další noční závody v Závadě a Hošťálkovicích.

Krásnou atmosféru s průhlednou a osvětlenou kádi si mohli kluci vychutnat v Závadě a abyste o nic nepřišli, podívejte se do naší fotogalerie na pár fotek z těchto závodů. 

Výroční valná hromada a oslavy 120 let

Sbor dobrovolných hasičů byl založen v roce 1893 a tak v letošním roce oslavil 120 let od svého založení. A protože je to již doba úctyhodná bylo třeba ji pořádně oslavit. Slavnostní výroční valná hromada se konala v prostorách místní restaurace za účasti delegátů z okolních sborů a početné výpravy našeho družebního sboru z polského města Grodisko. Výběr fotek z valné hromady, soutěžního klání i oslav můžete zhlédnout zde.

Ukončení školního roku

Konec školního roku se nám přiblížil zase neuvěřitelnou rychlostí a my jsme se loučili jak se školním rokem, tak i s dětmi, které odchází buď do družstva starších žáků, nebo už svou kariéru u mladých hasičů končí a čeká je dráha dorostu, soutěžních družstev nebo výjezdové jednotky. Na památku obdrželi pamětní knihy s fotkami od svých začátků až do současnosti. Všichni mladí hasiči dostali krásné upomínkové medaile, CD s fotkami a krásné dárky. Fotky z rozlučky obou družstev si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Ukončení OLM 2012/2013 - Plesná

Velký úspěch oslavilo družstvo mladších žáků v Plesné na slavnostních ukončení OLM. Svými pěknými výkony v posledním závodě se dokázali posunout o dvě příčky a získat tak krásné 2. místo v celkovém hodnocení OLM, což je jeden z našich největších úspěchů. Pro členy, kteří odchází do starších to bylo to nejhezčí rozloučení. Fotky z ukončení a následných oslav si můžete prohlédnout zde.

Nesmíme však zapomenout i na družstvo starších žáků, které se celou sezónu také velmi snažilo a bojovalo ve své kategoii o co nejlepší umístění. Do dalšího roku jim přejeme hodně úspěchů.

Předtím jsme se zúčastnili ještě závodů v Polance, Třebovicích a Hrabové. Fotky si můžete prohlénout v naší fotogalerii a více si přečíst v článku zde.

Krajské kolo dorostu - Český Těšín

V neděli 16.6.2013 se konalo v Českém Těšíně Krajské kolo dorostu, kde náš sbor reprezentovali Adam Fiala a Martin Valenta. Kluci statečně bojovali s velkou konkurencí po celý den. Nakonec Adam skončil na 6. místě a Martin bohužel na 4. místě. Když ho od postupu na republiku dělil pouze horší čas z běhu na 100m s překážkami. Nutno ale podotknout, že oba svěřenci udělali vše proto, aby náš sbor i Ostravu reprezentovali co nejlépe. Více informací si můžete přečíst v našem článku nebo si prohlédnout pár fotek.

Hrad žije první pomocí

V neděli 2. 6. se dvě tříčlenné hlídky našeho sboru zúčastnily soutěže nezdravotnických složek Integrovaného záchranného systému v poskytování první pomoci v rámci akce „Hrad žije první pomocí„. Družstva se museli „poprat“ s 10 náročnými stanovištěmi.

Více o soutěži se dočtete v článku nebo si můžete prohlédnout na našich fotografiích.

Dětský den

V letošním roce jsem měli sobotu 1. června opravdu nabitou. Dopoledne jsme pořádali dětský den v hasičské zbrojnici pro mladé hasiče a jejich kamarády. Celkem se nám i přes nepřízeň počasí sešlo kolem 30 dětí. Odpoledne jsme se prezentovali jako součást integrovaného záchranného systému na Masarykově náměstí v rámci akce "Dopravní džungle". Fotografie z obou akcí si můžete prohlédnout zde. Večer pak završila zahradní slavnost letos nazvaná jako "kácení nepostavené májky".

Mladí hasiči - 4 závody v požárním útoku

Mladí hasiči za sebou mají již 4 závody v požárním útoku. Z čehož mladší žáci mají na svém kontě již dvě krásné 3. místa a to ze závodů v Pustkovci a Polance. Další 3. místo jim o příčku uteklo na závodech ve Svinově.  

Více o závodech se dočtete zde a na fotky se můžete podívat v naší fotogalerii.

Noční závody

V pátek 17. května jsem se se soutěžními družstvy mužů a žen zúčastnili prvních letošních nočních závodů.

Ostudu jsme rozhodně neudělali, ba naopak. Kluci ukázali v závodech do kopce krásnou „sedmnáctku“ a holkám jen o pár setinek uteklo 3. místo.

Pár fotek místního fotografa jsme si s jeho souhlasem vypůjčili.

PLAMEN

Nejnáročnější závody letošního roku - PLAMEN máme za sebou a nebýt vždy jedné disciplíny skončily by obě naše družstva na pěkných 5tých místech. Bohužel celkovým pořadím může zamíchat i pouhopouhá jedna disciplína a v celkovém umístění nás stále pár cenných příček. S výkony obou družstev můžeme být ale celkově spokojeni a přejeme si, aby nám v příštím roce vyšla jak podzimní, tak jarní část o něco lépe. Fotky zde.

Okresní kolo v požárním sportu

Jako každým rokem, tak i letos jsme se zúčastnili okresního kola v požárním sportu. I když ani jedno z našich soutěžních družstev - mužů a žen na krajské kolo nepostoupilo, se svými výkony jsme mohli být vzhledem k dlouhé zimě a malému počtu tréninků v podstatě spokojeni.

Fotky ze závodů najdete v naší fotogalerii

Třídenní výlet

Třídenní výlet oddílu mladších žáků byl plný soutěží, her a úkolů pro plnění odznaků odborností a specializací. I když nám počasí ze začátku moc nepřálo, výlet jsme si společně s kamarády z SDH Dolní Lhota skvěle užili.

Fotky si můžete prohlédnout v tomto odkazu a více přečíst v našem článku.

Pochodový závod

V sobotu 13. dubna jsme pořádali pochodový závod zařazený do soutěží Ostravské ligy mládeže.

O výsledcích závodů se dočtete v našem článku a fotografie našich družstev k vidětí zde.

Zároveň jsem doplnili také články ze závodů, které se konaly v Michálkovicích, Hrabové a Horní Datyni.

Hasičský ples

Hasičský ples již máme za sebou a myslím, že můžeme říct, že se nám velice vydařil.

Děkujeme všem sponzorům, kteří se podíleli na zajištění bohaté tomoboly, děkujeme také všem, kteří zakoupením výrobků mladých hasičů přispěli na jejich činnost a samozřejmě děkujeme všem hostům.

Na našich stránkách si již můžete prohlédnout fotografie z plesu.

Výrobky mladých hasičů na ples

Mladí hasiči z oddílu mladších žáků pro vás připravili na hasičský ples opět své výrobky. Letos se jedná o originální štamprle, ze kterých vám jistě bude chutnat nejeden lahodný nápoj.

Koupí těchto zdobených štamprlí přispějete na činnost mladých hasičů a věřte, že je z čeho vybírat. Fotografie z nedělního tvoření si můžete prohlédnout zde.

Uzlová štafeta a motání hadic

V sobotu 26. ledna proběhly první letošní závody zařazené do ostravské ligy mládeže - uzlová štafeta a motání hadic. Boje v uzlové štafetě byly napínavé již od prvopočátku a o výsledcích se můžete dočíst v krátkém článku.

Fotografií bohužel není mnoho, ale to málo můžete shlédnout zde.

Dětský maškarní bál

V sobotu 19. ledna se konal v kulturním domě v Michálkovicích tradiční dětský maškarní bál. Děti si společně zasoutěžili, zatančili a každý si odnesl z tomboly cenu dle vlastního výběru. V letošním roce odborná porota vybrala tři krásné masky - Marge Simpson, trpaslíka z filmu Hobit a dvě Meluzínky.

Krásné masky si můžete prohlédnout na těchto fotografiích.

Florbalový turnaj v Radvanicích

V pátek 6. ledna se naši hasiči doplněni klukama s Michálkovich zúčastnili florbalového turnaje v Radvanicích. Na turnaji se utkali s domácím družstvem z Radvanic a družstvy z Havířova a Andělské Hory. Celkově skončili na 2. místě, když prohráli pouze s Andělskou Horou. Hasičům z Radvanic tak děkujeme za pozvání.

Vánoční besídka

Na konci roku jsme opět s mladými hasiči ukončili vánoční besídkou, na které jsme si vyměnili drobné, ale krásné dárky, popovídali si o Vánocích a smlsli jsme si na domácím cukroví, které děti mnohdy samy i pekly.

Fotografie z vánoční besídky můžete shlédnout v naší fotogalerii.

« Úvodní stránka «

AktualityRSS Aktuality

7. 3. 2017Poslední lednovou sobotu jsme byli pozvání na Výroční valnou hromadu... pokračování

19. 12. 2016Dne 26.11 2016 proběhla tradiční VVH SDH... pokračování

11. 3. 2016V sobotu 5.3.2016 se dorostenci vydali na Lysou Horu....... pokračování

Nejnovější článkyRSS Články

15. 2. 2019
Využití dotací MŠMT

20. 1. 2019
Podpora Moravskoslezského kraje

11. 3. 2018
Sponzoři pro ples 2018

Nejnovější galerieRSS Fotogalerie

21. 9. 2018
Srpen 2018

11. 3. 2018
Ples 2018

11. 9. 2017
Plamen jaro

Sponzoři

Městský Obvod Slezská Ostrava - Statutární město Ostrava

Tvorba internetových stránek Petr Hanyáš

Účetnictví, autodoprava, dovoz a servis vozidel, leasing, úvěry a pojištění

Všeobecná zdravotní pojišťovna České republiky

LANEX a.s.: výroba a prodej kvalitního a trvanlivého technického textilu. Vaky, horolana, lana, šňůry, provazy, popruhy, úvazky

Temar spol s r.o. - EPS, EZS, přístupové systémy, pakrovací systémy

EX Technik

ARCHISTAV projekty a stavby s.r.o.

Bezdrátový internet