Děti

Jedeme na republiku !!!

Denisa Schneiderovávloženo: 12. 6. 2015, 13:44poslední změna: 12. 6. 2015, 13:48přečteno: 1046x
 
 
Na krajské kolo celostátní hry Plamen a dorostu se družstvo mladých hasičů z Ostravy-Muglinova probojovalo po dlouhých 17ti letech, proto se na víkend 6.-7. června 2015 těšili a zároveň byli plni očekávání a nervozity. Kromě družstva mladých hasičů jsme měli také dvě žhavé želízka v ohni v kategorii mladšího dorostu a to Anetu Bittnerovou a Josefa Žlebka.
 
Stadion v Ostravě-Vítkovicích přivítal nejúspěšnější mladé hasiče, dorostenky a dorostence z celého Moravskoslezského kraje v celé své parádě a i počasí bylo na straně závodníků.
Celé klání však začalo již v pátek ve večerních hodinách v Nové Vsi, kde se družstva mladých hasičů účastnili závodu požárnické všestrannosti a změřili zde své znalosti, jak v požární ochraně, zdravovědě a vázání uzlů, tak i dovednosti při střelbě ze vzduchovky a překonání lanové překážky. 
 
Krásné druhé místo bylo pěkným startem při sobotních závodech a rovněž další disciplíny, kterými byly štafeta dvojic a útok CTIF byly jedny z velmi podařených. V dalších dvou disciplínách - štafetě 4x60 m a štafetě CTIF bohužel již medailové příčky nepadly a poslední "královská" disciplína požární útok odsunula naše mladé hasiče na celkové 4. místo. Pro někoho by to mohlo být zklamání z bramborové medaile, pro nás nádherný výsledek a obrovský úspěch nováčků na krajském kole. 
 
Naše družstvo mladých hasičů se připravovalo na své výkony nejen v prostorách hasičské zbrojnice, na hřišti HZS Martinov, ale také na třídenním soustředění v hasičského škole v Jánských Koupelích. Soustředění se celkem zúčastnilo více než 30 dětí, kteří kromě nácviku hasičských disciplín poznávali okolní přírodu, jezdili na kajacích a budovali vzájemná přátelství. Jarní soustředění se podařilo zrealizovat také díky finanční podpory městského úřadu Slezské Ostravy, za kterou velmi děkujeme.
 
V neděli ráno začalo klání na stadionu znovu, tentokrát v kategorii dorostu. Oba naši svěřenci pilně trénovali a po první disciplíně 100 m s překážkami byli oba ve svých kategoriích na 1. místech. Druhou disciplínu dvojboj zvládli také na jedničku, kdy Pepa vybojoval opět 1. místo a Anetka místo o příčku níže.
 
V celkovém součtu však oba dosáhli pozic nejvyšších a postoupili tak na republikové kolo dorostu, které se uskuteční ve dnech 11. - 12. 7. 2015 v Praze na Stadionu AS Slavie. Oběma závodníkům přejeme hodně úspěchů na republikovém kole a hlavně stále totéž nadšení pro požární sport. Jejich vedoucím - trenérům Peťovi a Denise pak pevné nervy a hodně energie nejen při přípravě na republiku.
 
 
Stanislava Močigembová
vedoucí kolektivu MH

<Zpět na seznam článků

AktualityRSS Aktuality

14. 12. 2019Letošní mikulášská nadílka se konala v restaurai Prostor dne 7.12. 2019. Pro děti byl připraven pestrý... pokračování

7. 3. 2017Poslední lednovou sobotu jsme byli pozvání na Výroční valnou hromadu... pokračování

19. 12. 2016Dne 26.11 2016 proběhla tradiční VVH SDH... pokračování

Nejnovější článkyRSS Články

19. 1. 2020
Podpora Moravskoslezského kraje 2019

14. 12. 2019
Mikulášská nadílka

15. 2. 2019
Využití dotací MŠMT

Nejnovější galerieRSS Fotogalerie

7. 9. 2020
Dětský den 5.9.2020

18. 8. 2020
JSDH

18. 2. 2020
Hasičský ples 14.2.2020

Sponzoři

Městský Obvod Slezská Ostrava - Statutární město Ostrava

Tvorba internetových stránek Petr Hanyáš

Účetnictví, autodoprava, dovoz a servis vozidel, leasing, úvěry a pojištění

Všeobecná zdravotní pojišťovna České republiky

LANEX a.s.: výroba a prodej kvalitního a trvanlivého technického textilu. Vaky, horolana, lana, šňůry, provazy, popruhy, úvazky

Temar spol s r.o. - EPS, EZS, přístupové systémy, pakrovací systémy

EX Technik

ARCHISTAV projekty a stavby s.r.o.

Bezdrátový internet