Děti

Jedeme na republiku !!!

Denisa Schneiderovávloženo: 12. 6. 2015, 13:44poslední změna: 12. 6. 2015, 13:48přečteno: 629x

Na krajské kolo celostátní hry Plamen a dorostu se družstvo mladých hasičů z Ostravy-Muglinova probojovalo po dlouhých 17ti letech, proto se na víkend 6.-7. června 2015 těšili a zároveň byli plni očekávání a nervozity. Kromě družstva mladých hasičů jsme měli také dvě žhavé želízka v ohni v kategorii mladšího dorostu a to Anetu Bittnerovou a Josefa Žlebka.

Stadion v Ostravě-Vítkovicích přivítal nejúspěšnější mladé hasiče, dorostenky a dorostence z celého Moravskoslezského kraje v celé své parádě a i počasí bylo na straně závodníků.
Celé klání však začalo již v pátek ve večerních hodinách v Nové Vsi, kde se družstva mladých hasičů účastnili závodu požárnické všestrannosti a změřili zde své znalosti, jak v požární ochraně, zdravovědě a vázání uzlů, tak i dovednosti při střelbě ze vzduchovky a překonání lanové překážky.

Krásné druhé místo bylo pěkným startem při sobotních závodech a rovněž další disciplíny, kterými byly štafeta dvojic a útok CTIF byly jedny z velmi podařených. V dalších dvou disciplínách - štafetě 4x60 m a štafetě CTIF bohužel již medailové příčky nepadly a poslední "královská" disciplína požární útok odsunula naše mladé hasiče na celkové 4. místo. Pro někoho by to mohlo být zklamání z bramborové medaile, pro nás nádherný výsledek a obrovský úspěch nováčků na krajském kole.

Naše družstvo mladých hasičů se připravovalo na své výkony nejen v prostorách hasičské zbrojnice, na hřišti HZS Martinov, ale také na třídenním soustředění v hasičského škole v Jánských Koupelích. Soustředění se celkem zúčastnilo více než 30 dětí, kteří kromě nácviku hasičských disciplín poznávali okolní přírodu, jezdili na kajacích a budovali vzájemná přátelství. Jarní soustředění se podařilo zrealizovat také díky finanční podpory městského úřadu Slezské Ostravy, za kterou velmi děkujeme.

V neděli ráno začalo klání na stadionu znovu, tentokrát v kategorii dorostu. Oba naši svěřenci pilně trénovali a po první disciplíně 100 m s překážkami byli oba ve svých kategoriích na 1. místech. Druhou disciplínu dvojboj zvládli také na jedničku, kdy Pepa vybojoval opět 1. místo a Anetka místo o příčku níže.

V celkovém součtu však oba dosáhli pozic nejvyšších a postoupili tak na republikové kolo dorostu, které se uskuteční ve dnech 11. - 12. 7. 2015 v Praze na Stadionu AS Slavie. Oběma závodníkům přejeme hodně úspěchů na republikovém kole a hlavně stále totéž nadšení pro požární sport. Jejich vedoucím - trenérům Peťovi a Denise pak pevné nervy a hodně energie nejen při přípravě na republiku.

Stanislava Močigembová
vedoucí kolektivu MH

<Zpět na seznam článků

11. 3. 2016V sobotu 5.3.2016 se dorostenci vydali na Lysou Horu....... pokračování