Akce

Rallye Hamry 2014

Denisa Schneiderovávloženo: 18. 5. 2014, 21:31poslední změna: 19. 5. 2014, 18:27přečteno: 1070x

Rallye Hamry 2014

Již 11. ročníku netradiční odborné přípravy jednotek SDH obcí pod názvem Rallye Hamry se zúčastnili již podruhé i naši členové jednotky. Tuto soutěž pořádá HZS Olomouckého kraje a letos se zúčastnilo 14 jednotek z Olomouckého a Moravskoslezského kraje. Družstvo soutěží ve složení velitel, strojník a 4 hasiči, kde minimálně 4 členové musí být nositelé dýchací techniky a 1 člen musí být držitel oprávnění pro obsluhu motorových pil.

Po příjezdu do areálu skladu humanitární pomoci HZS Olomouckého kraje, rozdělení startovních čísel a potřebných informací jsme vyjeli plnit připravené disciplíny.

Po cestě jsme plnili celkem 7 stanovišť, kde jsme v mezičasech vyplňovali testy s hasičskými tématikami.

Stanoviště byla:

  1. ZÁCHRANA TONOUCÍCH SE OSOB NA VODNÍ HLADINĚ jezera Plumlov – 2 tonoucí lidé a jeden v bezvědomí pod převráceným člunem.
  2. ZÁCHRANA OSOB PO ZRANĚNÍ V PROSTORÁCH JEZDECKÉHO AREÁLU – jedna zraněná osoba po kopnutí koněm a jedna osoba s ukousnutým palcem.
  3. ZÁCHRANA OSOB ZAVALENÝCH, ZASYPANÝCH – 1 osoba se zraněným kotníkem při vědomí a druhá zaseknutá v komínovém tahu v bezvědomí.
  4. LIKVIDACE POŽÁRU VE SKLEPENÍ – kde jsme po průzkumu zlikvidovali požár.
  5. VYPROŠTĚNÍ OSOBY PO PÁDU DO VÝKOPU – zraněná osoba v bezvědomí zavalená spadlým kamením, kde jsme museli nejprve zabezpečit nezpevněné kraje výkopu proti dalšímu pádu a poté osobu vyprostit.
  6. VYPROŠTĚNÍ OSOB PO DOPRAVNÍ NEHODĚ – auto sjelo vedle mostu, kde řidič se po chvilce v bezvědomí probírá a má ošetřeno čelo s velkým zaseknutým střepem a spolujezdec, který po celou dobu komunikuje, má otevřenou zlomeninu s tepenným krvácením.
  7. ZÁCHRANA OSOB Z VÝŠKY – zraněná osoba v bezvědomí na střeše budovy a zmatená žena, která má strach o svého kamaráda.

Všechna stanoviště jsou časově omezená a hodnocena příslušníky Hasičského záchranného sboru, kteří z nás nespouštějí oči a bedlivě pozorují každou naši činnost. Po sečtení výsledků jsme bohužel nezopakovali předloňský výsledek a v celkovém pořadí jsme se umístili na krásném 5. místě, kde jsme bodově stejně s jednotkou na místě čtvrtém a bod za místem třetím.

Závěrem se sluší poděkovat všem zúčastněným členům – Ivo Adámek, René Pchálek, Pavel Ganita, Marek Čajan, Petr Gvuzď a Radek Huber. Potom Denise a Verči za foto a video dokumentaci všech disciplín a nesmíme zapomenout i na HZS Olomouckého kraje za velmi dobře připravenou soutěž.

Speciální poděkování patří klukům z Ostravy-Radvanic, Hlučína a Olomouce, za ochotu nám pomoc, když nám naše Avie při zpáteční cestě začala stávkovat.

 

Video ze soutěže.

 

 Rallye Hamry 2014

 

Autor: Petr Gvuzď

<Zpět na seznam článků

AktualityRSS Aktuality

14. 12. 2019Letošní mikulášská nadílka se konala v restaurai Prostor dne 7.12. 2019. Pro děti byl připraven pestrý... pokračování

7. 3. 2017Poslední lednovou sobotu jsme byli pozvání na Výroční valnou hromadu... pokračování

19. 12. 2016Dne 26.11 2016 proběhla tradiční VVH SDH... pokračování

Nejnovější článkyRSS Články

19. 1. 2020
Podpora Moravskoslezského kraje 2019

14. 12. 2019
Mikulášská nadílka

15. 2. 2019
Využití dotací MŠMT

Nejnovější galerieRSS Fotogalerie

7. 9. 2020
Dětský den 5.9.2020

18. 8. 2020
JSDH

18. 2. 2020
Hasičský ples 14.2.2020

Sponzoři

Městský Obvod Slezská Ostrava - Statutární město Ostrava

Tvorba internetových stránek Petr Hanyáš

Účetnictví, autodoprava, dovoz a servis vozidel, leasing, úvěry a pojištění

Všeobecná zdravotní pojišťovna České republiky

LANEX a.s.: výroba a prodej kvalitního a trvanlivého technického textilu. Vaky, horolana, lana, šňůry, provazy, popruhy, úvazky

Temar spol s r.o. - EPS, EZS, přístupové systémy, pakrovací systémy

EX Technik

ARCHISTAV projekty a stavby s.r.o.

Bezdrátový internet