Dospělí

ADAM FIALA – prostě Ofina

Denisa Schneiderovávloženo: 19. 9. 2014, 10:56poslední změna: 21. 9. 2014, 22:53přečteno: 846x

ADAM FIALA – prostě Ofina

Adam Fiala – kluk do nepohody. Když se v roce 2005 přišel zeptat, jestli se může stát mladým hasičem, nikdo nevěděl co má od něho čekat. Za ty roky, co docházel do mladých hasičů, dorostu a nakonec zakotvil v dospělé kategorii se ale propracoval v dobrého sportovce a hasiče.

Jako mladý hasič patřil v partě mezi velmi komunikativního chlapce a tréninky bral velmi svědomitě. Bohužel se v našem kolektivu nikdy neprobojoval výše, než na okresní kolo. Nebylo to ale díky tomu, že by nebyli jako kolektiv dobrý. Potřebné štěstíčko však chodilo pořád kolem a nechtělo na družstvo „sednout“. Ale i tak se jako mladý hasič na krajské kolo podíval. Družstvo z Michálkovic si vyžádalo jeho pomoc.

Dorost a kategorie jednotlivec však byla úspěšnější. Tréninky byly těžší a náročnější a tato práce se vyplatila. Každoroční postup na krajské kola nenechal na sebe dlouho čekat a Adam dával do tréninků úplně všechno úsilí. Tréma a mnohdy i zranění zastavily jeho postup na kola republikové.

Mužská kategorie je hlavně o nedostatku času na tréninky, scházení se po večerech a ježdění převážně na soutěže s velkou konkurencí. Hlavně se jedná o požární útoky. Zde byly využity jeho velmi dobré běžecké proporce a Adam běhal stabilně proud. Ale jednou ročně se zúčastňujeme Okresního kola v požárním sportu, kde se soutěží i v disciplínách Běh na 100m s překážkami a štafeta 4x100m s překážkami. Tady byl opět jedním ze stěžejních členů družstva.

Co závěrem? Adam je komunikativní, mnohdy i správně střelený muž, na kterého jsme se mohli vždy spolehnout. Bohužel se rozhodnul opustit naše řady a nám nezbývá nic víc, než jeho přání respektovat. Moc dobře ví, že se může kdykoli vrátit. Chtěli bychom mu tímto PODĚKOVAT za všechny roky strávené v našem sboru. Popřát mu hodně štěstí a úspěchů v osobním i pracovním životě.

ADAME – DĚKUJEME !!

Autor: Petr Gvuzď

<Zpět na seznam článků

11. 3. 2016V sobotu 5.3.2016 se dorostenci vydali na Lysou Horu....... pokračování