Pustkovec, ukončení OLM

Denisa Schneiderovávloženo: 23. 6. 2014, 22:41poslední změna: 25. 6. 2014, 20:56přečteno: 1183x

Pustkovec – poslední díl Ostravské ligy mládeže

STARŠÍ

Dnes jsme se zúčastnili závodů v Pustkovci, která se započítala do celkového pořadí Ostravské ligy mládeže. Od rána panovala v týmu velmi dobrá nálada a tak všichni doufali, že zopakujeme velmi dobrý výsledek ze soboty, kde jsme v Plesné skončili na 1. místě.

Věděli jsme, že se můžeme v celkové tabulce dostat na „bednu“ a s tím jsme i nastupovali na první disciplínu – štafetu 4x60 metrů s překážkami. Jako první nastupovala štafeta „jistící“, která nám měla zajistit čas a druhá šla do risku a to všechno vyšlo. Po posledním družstvu jsme tedy získali krásné 3 místo.

Jako druhá a poslední disciplína byl požární útok. Avšak to potřebné štěstíčko při nás nestálo a díky rozpojenému proudu u rozdělovače jsme dokončili útok s časem kolem 27 sekund, který nám zajistil 7.místo.

A tak jsme jenom čekali na celkový součet a jak se to všechno semele. Poslední nástup a celkové vyhlášení jak soutěže v Pustkovci, tak i celé ligy, která se skládá z 11 soutěží.Nakonec jsme se vyhoupli ještě o jedno místo nahoru v celkovém umístění. 4. místo je skvělou tečkou za touto sezónou.

A v hz jsme to pěkně oslavili, dobře se pobavili, všechno si vyříkali a samozřejmě udělali plno skvělých fotek, které můžete shlédnout zde.

MLADŠÍ

Ukončení dalšího ročníku ostravské ligy mládeže letos proběhlo netradičně v Pustkovci. Do poslední chvíle se bojovalo o poslední medailovou pozici a ve hře bylo i naše družstvo mladších žáků A.

Bohužel požární útok, který je jinak naší velmi silnou disciplínou, nás zklamal jak na včerejších závodech v Plesné, tak i dnes. Zamotané hadice u rozdělovače nás stály cenné sekundy z jinak krásné rozběhnutého pokusu. Díky pohotové reakci našeho člena na postu rozdělovače se nám podařilo útok dokončit a získat tak z této disciplíny šesté místo.

Naštěstí nás čekala ještě štafeta, ve které jsme mohli ukázat své běžecké schopnosti. Vše se nám podařilo, tak jak jsme měli natrénováno a díky krásné štafetě jsme si vylepšili i celkové pořadí, které jsme však tajili do poslední chvíle.

Na konečném nástupu tak byli mladí hasiči oceněni z tohoto závodů krásnými medailemi za třetí místo. V celkovém hodnocení ligy jsme se umístili na krásném 4. místě, které bylo v této sezoně velmi zasloužené.

Ani družstvo B však nezklamalo a účastnilo se pravidelně všech závodů ligy, z celkového počtu 18 družstev skončilo na výborném 10 místě, čímž splnilo svůj cíl, dostat se do první desítky družstev.

Ukončení školního roku oddílu mladších žáků proběhlo letos více ve vzpomínkovém duchu a to hlavně proto, že jsme se loučili s našimi nejdéle působícími členy Terkou a Kristiánem, kteří do oddílu mladších žáků nastoupili těsně po dovršení 5ti let. Dále odcházeli Vojta, Anetka a Honzík Goj, kteří u nás také působili pátým rokem. Za tuto dobu každý z nich prošel dlouhou cestu a zlepšovali své znalosti i výkony, za které jsme je odměnili vzpomínkovými knihami a poháry.

Ani ostatní děti nepřišli zkrátka a každý si odnesl krásnou památeční medaili a malou odměnu. Pro rodiče jsme připravili promítání fotek z celého roku, povídání a naši činnosti, ukázku požárního útoku, štafety s plovoucím čerpadlem a také malé občerstvení.

Navíc měli rodiče opět možnost vyzkoušet si přímo posty svých dětí na netradiční štafetě a že jsme se u toho nasmáli, to se musí nechat. Nakonec se tatínci postavili proti naši nejlepší štafetě, kterou se jim nepodařilo porazit, z čehož měli děti tu největší radost.

Ze závěrečné schůzky jsme se rozházeli až po osmé hodině s přáním krásných a dlouhých prázdnin.

Fotografie si můžete prohlednout zde.

Pustkovec MH