Děti

Krajské kolo dorostu Opava 2016

Denisa Schneiderovávloženo: 14. 6. 2016, 23:07poslední změna: 15. 6. 2016, 0:03přečteno: 877x

Po okresním kole, kde holky všechny disciplíny vyhrály, na kole vyšším bylo jasné, že konkurence bude mnohem větší. V této sestavě však věděly, že postup na republikové kolo je ale reálná záležitost.

Po ranní prezenci, nástupu a zjištění, kdy co poběží, se byly proběhnout, protáhnout a připravit na štafetu 4x100m s překážkami. Jako první běžela štafeta, která měla zajistit pevný čas. Ve složení Anet, Kája, Adél a Terka předvedly zajišťovací čas, který sice mohl být lepší v jistých úsecích, ale to, co potřebovaly, se splnilo. Ač byl tento čas lepší, než v kole okresním (nyní 72,54s), stačil po prvních pokusech až na 3. místo. Ze 4 zúčastněných družstev děvčat tak věděly, že druhá štafeta, ve složení Gabča, Julča, Lili a Lucka musí běžet naplno a taky trošku riskovat, zvláště když měla všechna družstva před sebou a holky běžely poslední, takže před naším pokusem znaly všechny časy. Malé zaváhání sice přišlo hned v prvním úseku, nicméně holky se praly a svůj čas dokázaly vylepšit. Jelikož se ale družstvo Tísku dokázalo vylepšit také, náš čas 70,49s, bohužel, stále patřil až na třetí příčku.
Zklamané holky sice byly a chybělo málo, ale do dalších bojů nesměly polevit. Naopak. V průběhu 100m s překážkami chlapců si zašly napsat testy. Ty však ve výsledcích nic neměnily, jelikož všechna družstva tuto disciplínu zvládla bez chyb. Následně měly 15ti minutový trénink stroje, který byl k dispozici na nácvik k PÚ. Trénink s jednotným nářadím pro všechny tak samozřejmě využily. V průběhu toho se však (kupodivu) potýkaly s problémem ve spojení savic, takže oproti tréninkům před touto soutěží se nakonec udělalo několik změn (viz níže).

Před holkama byla ještě půlka soutěže a bylo o co bojovat. Ve volném čase se tak byly znova protáhnout a rozcvičit, ať jsou připravené na další disciplínu – 100m s překážkami. Přestože se některým nedařilo vůbec, jiným zase padl osobák, tuhle disciplínu, kde se sčítaly dosažené časy, měly dobře našlápnutou. Holky, které však stabilně dosahují naprosto jiných časů, zklamané odcházely k přípravě poslední části soutěže, když zjistily, že o pouhých 0,7s prohrály a braly tak 2. místo (celkově 100,63s).

Před požárním útokem, jako královskou disciplínou tak byly na 2. místě společně s Tískem za Těškovicemi. Věděly, že aby z této situace braly vítězné celkové první místo, musely poslední disciplínu vyhrát a zároveň doufat, že Těškovice budou poslední. A zároveň pokud budou lepší, než Tísek, budou celkově (alespoň) druhé. Naděje umírá poslední. Po úpravách, aby dostaly vodu vůbec dopředu a byla hodnocené, se změnil systém, ulevilo jiným a zase přidalo druhým. Nicméně odběhy od základny byly výborné. Voda šla dopředu rychle. Pravé proudařce však vypadl v průběhu kotouč, a tak bylo jasné, že bude sedět daleko od čáry. Největší problém však byl, že holky u terčů neviděly a neslyšely nic. V průběhu nástřiku se troškuzvedl vítr, a když se časomíra přehoupla přes 30 sekundu, vědělo se, že to bude tak tak. Nakonec se čas zastavil až na 37 vteřině, což byl opět 3. nejlepší čas.

V celkovém hodnocení tak braly smutné 3. místo, přesto však doufám, že holky pochopily, jak malinko stačilo, aby postoupily. Že třetí místo vůbec není ostuda a všichni se na ně dívali jako na opravdovou konkurenci, které se prostě jen nezadařilo. Že pokud chtějí být lepší a na nejvyšší kolo se probojovat, musí stále makat a že přesto, že některé z tohoto družstva musí kvůli věkovému omezení skončit, ostatní se můžou zlepšovat, aby příští rok byly ony ty, které „levou zadní“ postoupí. Že sezona družstva dorostenek z Muglinova sice skončila, ale jednotlivců pořád pokračuje a mohou svůj sbor reprezentovat na dalších soutěžích a ukázat, na co mají.

Závěrem bych chtěla poděkovat slečnám, které přesto, že svůj domovský sbor mají jinde, byly ochotné reprezentovat právě Muglinov, dojíždět a makat na sobě a být dobrým týmem – Gabriela Urbancová (Michálkovice), Tereza Bučková (Svinov), Adéla Torčíková a Karolína Dombrovská a Lucie Zemánková (Třebovice). Také SDH Michálkovice za možnost trénovat požární útok v jejich areálu a za zapůjčení terčů.

VIDEO POŽÁRNÍHO ÚTOKU ZDE.

kraj dorost

<Zpět na seznam článků

AktualityRSS Aktuality

14. 12. 2019Letošní mikulášská nadílka se konala v restaurai Prostor dne 7.12. 2019. Pro děti byl připraven pestrý... pokračování

7. 3. 2017Poslední lednovou sobotu jsme byli pozvání na Výroční valnou hromadu... pokračování

19. 12. 2016Dne 26.11 2016 proběhla tradiční VVH SDH... pokračování

Nejnovější článkyRSS Články

19. 1. 2020
Podpora Moravskoslezského kraje 2019

14. 12. 2019
Mikulášská nadílka

15. 2. 2019
Využití dotací MŠMT

Nejnovější galerieRSS Fotogalerie

7. 9. 2020
Dětský den 5.9.2020

18. 8. 2020
JSDH

18. 2. 2020
Hasičský ples 14.2.2020

Sponzoři

Městský Obvod Slezská Ostrava - Statutární město Ostrava

Tvorba internetových stránek Petr Hanyáš

Účetnictví, autodoprava, dovoz a servis vozidel, leasing, úvěry a pojištění

Všeobecná zdravotní pojišťovna České republiky

LANEX a.s.: výroba a prodej kvalitního a trvanlivého technického textilu. Vaky, horolana, lana, šňůry, provazy, popruhy, úvazky

Temar spol s r.o. - EPS, EZS, přístupové systémy, pakrovací systémy

EX Technik

ARCHISTAV projekty a stavby s.r.o.

Bezdrátový internet