Děti

Okresní kolo MH a dorost

Denisa Schneiderovávloženo: 20. 5. 2015, 23:19poslední změna: 20. 5. 2015, 23:19přečteno: 996x

Sobota a neděle 9.-10.5. patřila mladým hasičům, dorostenkám a dorostencům k tomu, aby dokázali, co je jejich vedoucí celý rok učili. V sobotu se mladí hasiči pokusili prolomit dlouholetou smůlu a po 17 letech postoupit na krajské kolo hry Plamen. Po podzimním kole si družstvo starších A zapisovalo první místo. Čekaly je však ještě 4 náročné disciplíny (požární útok CTIF, štafeta CTIF, 4x60m s překážkami a požární útok). V průběhu dne se ukazovalo, že je naše družstvo dobře připraveno a že bojujeme o první 2 místa zaručující postup na krajské kolo. V požárním útoku CTIF jsme se umístili na 4.místě, díky pár chybičkám. Obě štafety jsme vyhráli a na královskou disciplínu jsme nastupovali s mírným stresem a ten se podepsal na výsledku. Chyba na přívodním vedení nám zajistila až 4.místo. V celkovém pořadí jsme se ale umístili na 1.místě s velkým náskokem. A co to znamená? 6.6. se na atletickém stadioně ve Vítkovicích „popereme“ za Muglinov i za Ostravu.

Ovšem stojí za zmínku i družstvo starších B, které doplněné dvěma členy z družstva mladších, bojovalo o lepší umístění. A ostudu určitě neudělali. Na všech disciplínách se umísťovali ve středu bodovací tabulky, a tak konečné 10. místo je velice krásné ukončení celorepublikové hry Plamene.

Třetím družstvem, které v sobotu měřilo síly s ostatními bylo družstvo mladších žáků, které opět ukázalo, že útok CTIF je jejich nejlepší disciplínou a obsadili krásné 2. místo. Bohužel v běžeckých disciplínách se nám dařilo již trochu méně a při požárním útoku se nám v opakovaném pokusu bohužel rozpojila hadice. Ale členové družstva mladších zabojovali a útok dotáhli do zdárného konce. Jejich celkové snaha byla nakonec odměněna velmi vydařeným 4. místem, s čím jsme byli všichni velice spokojeni.

 

Neděle patřila dorostencům. I tam jsme měli žhavé kandidáty na postup na krajské kolo. Dva jednotlivci a pět jednotlivkyň se v brzkém deštivém ránu třepala strachy i nervozitou, jak všichni dopadnou. Naše dorostence čekaly disciplíny, se kterými se doposud na obvyklých soutěžích nesetkali. Mezi tyto disciplíny patří test, běh na 100m s překážkami a dvojboj. Ale zhostili se s tím velice pěkně a bojovali i přes vlastní zranění a velikou bolest.
Nakonec se nejlépe umístili za mladší dorostenky Anet Bittnerová a za mladší dorostence Josef Žlebek. Ti se „poperou“ o postup na republikové kolo v neděli 7.6. rovněž na atletickém stadioně ve Vítkovicích.

 

Autoři: Petr Gvuzď a Stanislava Močigembová

 

plamen

<Zpět na seznam článků

AktualityRSS Aktuality

14. 12. 2019Letošní mikulášská nadílka se konala v restaurai Prostor dne 7.12. 2019. Pro děti byl připraven pestrý... pokračování

7. 3. 2017Poslední lednovou sobotu jsme byli pozvání na Výroční valnou hromadu... pokračování

19. 12. 2016Dne 26.11 2016 proběhla tradiční VVH SDH... pokračování

Nejnovější článkyRSS Články

19. 1. 2020
Podpora Moravskoslezského kraje 2019

14. 12. 2019
Mikulášská nadílka

15. 2. 2019
Využití dotací MŠMT

Nejnovější galerieRSS Fotogalerie

6. 12. 2021
Mikulášská stezka 2021

7. 9. 2021
Dětský den 4.9.2021

7. 9. 2020
Dětský den 5.9.2020

Sponzoři

Městský Obvod Slezská Ostrava - Statutární město Ostrava

Tvorba internetových stránek Petr Hanyáš

Účetnictví, autodoprava, dovoz a servis vozidel, leasing, úvěry a pojištění

Všeobecná zdravotní pojišťovna České republiky

LANEX a.s.: výroba a prodej kvalitního a trvanlivého technického textilu. Vaky, horolana, lana, šňůry, provazy, popruhy, úvazky

Temar spol s r.o. - EPS, EZS, přístupové systémy, pakrovací systémy

EX Technik

ARCHISTAV projekty a stavby s.r.o.

Bezdrátový internet