Děti

Okresní kolo MH a dorost

Denisa Schneiderovávloženo: 20. 5. 2015, 23:19poslední změna: 20. 5. 2015, 23:19přečteno: 1105x

Sobota a neděle 9.-10.5. patřila mladým hasičům, dorostenkám a dorostencům k tomu, aby dokázali, co je jejich vedoucí celý rok učili. V sobotu se mladí hasiči pokusili prolomit dlouholetou smůlu a po 17 letech postoupit na krajské kolo hry Plamen. Po podzimním kole si družstvo starších A zapisovalo první místo. Čekaly je však ještě 4 náročné disciplíny (požární útok CTIF, štafeta CTIF, 4x60m s překážkami a požární útok). V průběhu dne se ukazovalo, že je naše družstvo dobře připraveno a že bojujeme o první 2 místa zaručující postup na krajské kolo. V požárním útoku CTIF jsme se umístili na 4.místě, díky pár chybičkám. Obě štafety jsme vyhráli a na královskou disciplínu jsme nastupovali s mírným stresem a ten se podepsal na výsledku. Chyba na přívodním vedení nám zajistila až 4.místo. V celkovém pořadí jsme se ale umístili na 1.místě s velkým náskokem. A co to znamená? 6.6. se na atletickém stadioně ve Vítkovicích „popereme“ za Muglinov i za Ostravu.

Ovšem stojí za zmínku i družstvo starších B, které doplněné dvěma členy z družstva mladších, bojovalo o lepší umístění. A ostudu určitě neudělali. Na všech disciplínách se umísťovali ve středu bodovací tabulky, a tak konečné 10. místo je velice krásné ukončení celorepublikové hry Plamene.

Třetím družstvem, které v sobotu měřilo síly s ostatními bylo družstvo mladších žáků, které opět ukázalo, že útok CTIF je jejich nejlepší disciplínou a obsadili krásné 2. místo. Bohužel v běžeckých disciplínách se nám dařilo již trochu méně a při požárním útoku se nám v opakovaném pokusu bohužel rozpojila hadice. Ale členové družstva mladších zabojovali a útok dotáhli do zdárného konce. Jejich celkové snaha byla nakonec odměněna velmi vydařeným 4. místem, s čím jsme byli všichni velice spokojeni.

Neděle patřila dorostencům. I tam jsme měli žhavé kandidáty na postup na krajské kolo. Dva jednotlivci a pět jednotlivkyň se v brzkém deštivém ránu třepala strachy i nervozitou, jak všichni dopadnou. Naše dorostence čekaly disciplíny, se kterými se doposud na obvyklých soutěžích nesetkali. Mezi tyto disciplíny patří test, běh na 100m s překážkami a dvojboj. Ale zhostili se s tím velice pěkně a bojovali i přes vlastní zranění a velikou bolest.
Nakonec se nejlépe umístili za mladší dorostenky Anet Bittnerová a za mladší dorostence Josef Žlebek. Ti se „poperou“ o postup na republikové kolo v neděli 7.6. rovněž na atletickém stadioně ve Vítkovicích.

Autoři: Petr Gvuzď a Stanislava Močigembová