Děti

Okresní kolo Plamen 2014

Denisa Schneiderovávloženo: 30. 5. 2014, 0:12poslední změna: 30. 5. 2014, 0:12přečteno: 1162x

OKRESNÍ KOLO HRY PLAMEN 

 

V sobotu 24.5. jsme se vydali na nejdůležitější soutěž v sezóně. Této soutěže se zúčastňují družstva z celé Ostravy a „bojuje“ se zde o postup na krajské kolo. Ze zkušeností víme, že tato soutěž trvá velmi dlouho a přibližně kolem 16 hodiny je vždy vyhlášení výsledků, tak jsme se na to vybavili.

 

STARŠÍ:

Jako první disciplína nás čekal požární útok CTIF. Tato disciplína je specifická tím, že se u ní nemůže vůbec mluvit a je zde bodováno úplně všechno. Bohužel i naše družstvo nebylo 100% a 50 trestných nás stáhlo v umístění dolů.

Potom jsme šli na štafetu CTIF. Snad nervozita nebo zbrklost jednoho závodníka, díky kterému jsme dostali opět trestné minuty a v součtu umístění jsme se propadali níže a níže.

Jako další byla štafeta 4x60 metrů. Tady jsme doufali ve vylepšení umístění. Jedna štafeta byla bohužel neklasifikována za hrubku jednoho závodníka a druhá měla relativně dobrý čas, i když jedna závodnice upadla, potom co zakopla při braní hadic. Ovšem čas a umístění bylo zatím nejlepší.

Požární útok je královská disciplína a dokáže velmi zamíchat celkovým pořadím. Samozřejmě i zde se nám nevyhla smůla a nedotáhnuté savice a zaváhání při jejich spojování nám přiřadil čas, který nezaručoval první příčky.

Dodatková disciplína je Běh na 60 metrů s překážkami. Zde závodí jen ti, kteří chtějí. I naši 3 svěřenci  ( Pepa Žlebek, Aneta Bittnerová a Kristýna Remencová) se zde poprali spíš než s dráhou, tak se svou nervozitou. Ale i tak podali velmi pěkné výkony.

A je tady celkové vyhlášení. Dnešní den se pojí dohromady s podzimním kolem, které se konalo v Bělském lese. Naše družstvo starších se umístilo na celkovém 8. místě, které je v polovině všech přítomných družstev. 

 

MLADŠÍ:

Družstvo A bojovalo v prvních dvou disciplínách velmi krásně a na štafetě CTIF i útoku CTIF obsadilo velmi pěkné druhé místo. Ani nás nemuseli mrzet trestné body z útoku CTIF, protože na první místo bychom ani bez nich nedosáhli.  Ani štafeta 4x60 m nebyly výkony o nic horší, byť to bylo místo třetí.

Před útoky byla nervozita (hlavně na straně vedoucích) velmi vysoká a bohužel tato královská disciplína, která nám jinak velmi hezky jde, nás zklamala. Skrut hadice a následný prostřik na jednom z proudů a také podzimní umístění na 4 místě ze štafety a branného závodu nás stáli medialovou příčku.  Ale tak jako naši hokejisti i my jsme byli na jednu stranu mrzutí a na druhou stranu velmi spokojení, protože obsadit v silné konkurenci všech ostravských družstev celkové krásné 4. místo v celoroční hře Plamen je přece velký úspěch.

Družstvo B má velkou pochvalu hlavně za to, že úspěšně zvládlo všechny disciplíny a až na pár zbytečných trestných bodů ve své podstatě velmi dobře. 

 

 

Co na závěr? Tento den byl plný smíchu, dobré nálady, sportovních výkonů, ale i slziček. My ale pevně věříme, že to potřebné štěstíčko si nenecháme utéct mezi prsty a v příštím roce budeme patřit opět mezi špičku a že každý kdo nás při příjezdu uvidí, tak jen řekne : Muglinov je tu? Tak to jsme zase druzí.

 

Autoři: Petr Gvuzď - starší, Stanislava Močigembová - mladší

Plamen 2014

<Zpět na seznam článků

AktualityRSS Aktuality

14. 12. 2019Letošní mikulášská nadílka se konala v restaurai Prostor dne 7.12. 2019. Pro děti byl připraven pestrý... pokračování

7. 3. 2017Poslední lednovou sobotu jsme byli pozvání na Výroční valnou hromadu... pokračování

19. 12. 2016Dne 26.11 2016 proběhla tradiční VVH SDH... pokračování

Nejnovější článkyRSS Články

19. 1. 2020
Podpora Moravskoslezského kraje 2019

14. 12. 2019
Mikulášská nadílka

15. 2. 2019
Využití dotací MŠMT

Nejnovější galerieRSS Fotogalerie

6. 12. 2021
Mikulášská stezka 2021

7. 9. 2021
Dětský den 4.9.2021

7. 9. 2020
Dětský den 5.9.2020

Sponzoři

Městský Obvod Slezská Ostrava - Statutární město Ostrava

Tvorba internetových stránek Petr Hanyáš

Účetnictví, autodoprava, dovoz a servis vozidel, leasing, úvěry a pojištění

Všeobecná zdravotní pojišťovna České republiky

LANEX a.s.: výroba a prodej kvalitního a trvanlivého technického textilu. Vaky, horolana, lana, šňůry, provazy, popruhy, úvazky

Temar spol s r.o. - EPS, EZS, přístupové systémy, pakrovací systémy

EX Technik

ARCHISTAV projekty a stavby s.r.o.

Bezdrátový internet