Víkendové soustředění starších hasičů

Stanislava Močigembovávloženo: 10. 10. 2013, 7:54poslední změna: 10. 10. 2013, 7:55přečteno: 1146x

V termínu 27. – 29.9.2013 proběhlo v hasičské zbrojnici soustředění starších žáků oddílu Plamínek. Po pátečním ubytování jsme společnými silami připravili táborák k zahájení sezóny, na který byli pozváni i mladší žáci. Po opečení špekáčků jsme zahráli pár seznamovacích her. Vedoucí si pro nás připravili noční běh temnými důlkami. Někteří měli strach, ale všichni to zvládli bez újmy na zdraví.

V sobotu byla připravena exkurze na Hasičské záchranné službě Českých drah, kde jsme se seznámili s prací drážních hasičů. Po obhlídce vnitřních prostor nám byla ukázaná i výjezdová technika a všichni si na vlastní kůži vyzkoušeli, jak těžké nářadí musí hasiči umět obsloužit.

Po příchodu do hasičárny a dobrém obědě jsme měli malý odpočinek a odpoledne nám začal trénink. Štafeta požárních dvojic v kombinaci s branným závodem dává každému z nás velice zabrat. Oddych moc nemáme a branný závod s námi běhají i naši vedoucí. Během samotného tréninku plníme i specializaci střelec. Výsledky se snad ukážou na blízkých soutěžích a my máme ze všeho dobrý pocit.

Pozdě odpoledne máme všechno za sebou a naši vedoucí nás nenechají chvilku odpočinout. A hned máme zdravotní školení, kde se dozvídáme plno zajímavých věcí ohledně různých možností zranění a jejich ošetření. A abychom si to hned vyzkoušeli, byla pro nás připravena hned i praktická zkouška s věrohodnými zraněními.

Po večeři nás čeká soutěžní hra na louce „bludičky“, kde máme za úkol v naprosté tmě nahánět vedoucí, kteří nám při chycení dají lístek a my si ho zaneseme do svojeho kalíšku..

Přicházíme v pozdních nočních hodinách a po okoupání jdeme do svých pelíšků a tentokrát už nekecáme do ranních hodin a velice rychle usínáme.

V neděli už jen opakujeme všechno, co jsme celý víkend probírali a pak už jen navazoval úklid. Na závěr proběhlo vyhlášení výsledků a my jsme se zdárně rozešli do svých domovů.

mladí hasiči ve spolupráci s vedoucími

Autor: Petr Gvuzď