Krajské kolo hry Plamen Opava 2016

Denisa Schneiderovávloženo: 14. 6. 2016, 23:04poslední změna: 9. 3. 2017, 10:49přečteno: 1079x

Ve dnech 3.-4.6. se naše družstvo starších žáků vydalo „bojovat“ nejen za Muglinov, ale i za Ostravu na Krajské kolo hry Plamen. Tréninky ukazovaly, že by celkový výsledek nemusel být špatný.

V pátek nás čekal Závod požárnické všestrannosti (braňák). Obě naše družstva byly vyrovnané a dokazovaly to i výsledky v cíli. Pouze 2 trestné si dovolily obě družstva – prostě paráda. Po doběhnutí, nabrání sil jsme se dopravili na tréninky s jednotnou mašinou a večeři. Po tom všem jsmese vrátili zpátky do hasičárny, kde jsme všichni hromadně přespali.

Sobota už byla náročnější. 5 disciplín ve 2 pokusech. Štafeta CTIF, Požární útok CTIF, Štafeta požárních dvojic, Štafeta 4x60 metrů, Požární útok. První dvě disciplíny jsme si dobře rozběhli a v útoku CTIF jsme si dali i „osobák“. Štafeta dvojic však dopadla hůře. Kolaps při motání nám zařídil až 5 místo. Děti ovšem dokázali, že umí bojovat a štafetu 4x60 metrů jsme opět vyhráli a před požárními útoky nám patřilo celkové 1. místo. Nervozita, strach něco pokazit – to se nejspíš ukázalo jako příčina toho, že nám oba pokusy nevyšly a z této disciplíny jsme si zapisovali 6. místo.

Celkové vyhlášení bylo hodně zvláštní. Při vyhlašování všech disciplín jsme si byli 3x pro 1. místo, ale v celkovém pořadí jsme se umístili na nepopulárním, ale krásném 2. místě.

Co říct závěrem? Nemusíme se vůbec za nic stydět. Naše děti bojovaly do posledního pokusu. I když zklamání bylo vidět nejen na dětech, máme být opravdu na co hrdí. Děkujeme Pepovi Žlebkovi, Štěpánovi Urbačkovi, Honzovi Gojovi, Honzovi Strakošovi, Vojtovi Gavlasovi, Lilianě Frischové, Anetě Bittnerové, Julii Michalíkové, Brunovi a Richardovi Šimkovým ( bratři, kteří jsou členy SDH Michálkovice), za vše co na stadioně dokázali. Tato parta opravdu reprezentovala náš sbor po všech stránkách..

VIDEA Z KRAJE NALEZNETE ZDE.

kraj