Hrad žije první pomocí 7.9.2014

Denisa Schneiderovávloženo: 17. 9. 2014, 22:35poslední změna: 17. 9. 2014, 22:57přečteno: 608x

Muglinovští hasiči opět na hradě

Dne 7.9.2014 se jednotka SDH Muglinov zúčastnila akce pořádanou Českým červeným křížem pro Moravskoslezský kraj Hrad žije první pomocí, která probíhala na Slezskoostravském hradě již po sedmé. Soutěžilo se v tříčlenných družstvech, za naší jednotku se zúčastnily Lucie Bezručová, Radek Huber a Marek Čajan. Soutěž je konána každoročně pro nezdravotnické složky Integrovaného záchranného systému, jako je Policie ČR, Městská policie, Hasiči a Armáda ČR. Soutěžilo se na 10 stanovištích, kde na každém z nich byla připravená modelová situace z reálného života. Úkolem každého družstva je tuto situaci správně vyhodnotit a poskytnout předlékařskou první pomoc postiženým osobám.

Na této akci si naši „mladí“ hasiči, ovšem členové výjezdové jednotky, vyzkoušeli jaké to je dostat se k pádu z výšky s hysterickou přítelkyní, alergickou reakcí na vosí bodnutí, postřelení manželky a milence z manželovy ruky, psychologické pomoci při skoku jednoho z páru do řeky bez následného vynoření, autonehody s mrtvou osobou v kufru a agresivním řidičem a dalšími situacemi, které díky skvělému maskování a přesvědčivému hereckému výkonu figurantů byly stěží rozpoznatelné od reálné situace.

Naše jednotka tuto soutěž bere jako odbornou přípravu pro možné reálné zásahy, ale i pro běžný život. Tudíž pro naše členy nebylo rozhodující umístění na předních příčkách, ale získaní nových zkušeností, které mohli přímo na stanovišti konzultovat s rozhodčími Českého červeného kříže.

Hrad žije první pomocí

Autor: René Pchálek, Marek Čajan

<Zpět na seznam článků

11. 3. 2016V sobotu 5.3.2016 se dorostenci vydali na Lysou Horu....... pokračování