Ukončení soutěžního ročníku 2010/2011

Ivo Adámekvloženo: 10. 7. 2011, 7:42poslední změna: 13. 7. 2011, 22:11přečteno: 992x

Jak je již u mladých hasičů tradicí, poslední červnovou schůzku jsme věnovali zhodnocení celého ročníku hry Plamen, tedy období od 1.1.2010 do současnosti. A jelikož jsme toho stihli opravdu hodně, přizvali jsme i rodiče, prarodiče, sourozence a další kamarády, které to zajímalo. Dřív než jsme začali s prezentací naší činnosti se děti vrhli na přichystané občerstvení a bylo velice těžké je dostat na židle Smile

O spoustě našich činností jsme se již zmiňovali na těchto stránkách, takže nyní jen krátce...

Podzim jsme začali branným závodem a několika závody v rámci Ostravské ligy mládeže. V listopadu jsme pak schůzky zčásti přesunuli i do nedaleké tělocvičny. Na začátku prosince nás navštívil Mikuláš, a poslední schůzku v roce jsme slavili Vánoce , kdy došlo i na předávání dárků. Hned v lednu jsme se společně s ostatními sešli při maškarním bále. Tím však skončilo naše nesoutěžní období a my se mohli naplno pustit do závodů. Na konci února nás čekalo Halové mistrovství České republiky a Slovenska v Havířově. V dubnu jsme pak uspořádali vlastní soutěž, kterou byl pochodový závod. Jeden z květnových víkendů jsme pak věnovali společnému výletu maldých hasičů z Muglinova a Dolní Lhoty. Jaro uteklo jako voda a nás čekal snad nejdůležitější závod - jarní kolo hry PLAMEN. V období mezi jednotlivými akcemi jsme objížděli závody Ostravské ligy mládeže a další pohárové závody.

Ikdyž se nám v tomto ročníku nepodařilo dosahovat na příčky nejvyšší, ke konci sezóny se naše výkony znatelně zlepšily. Proto věřím, že v září na tyto výsledky navážeme a v příští sezóně budeme opět bojovat o medaile... A aby to snad nebylo někomu líto, každý člen oddílu dostal za své celoroční snažení zlatou medaili, sladkou odměnu, pár drobností a navíc jednu větší hračku dle vlastního výběru.

Další fotky

Zhodnocení sezóny 2010/2011 starších žáků SDH Muglinov

Dejte dohromady partu vedoucích, partu dětí a co Vám vyjde? Vyjde Vám družstvo. Skupina lidí se stejným zájmem o jeden sport. Když máte družstvo tak je škoda jej netrénovat, je škoda jej neposílat na soutěže. My jsme měli družstvo a chtěli jsme trénovat a soutěžit. Také proto jsme se začali od konce srpna pravidelně scházet na trénincích, kde jsme cvičili jak svou fyzickou sílu, tak i vědomostní dovednosti. Vše natrénované jsme chtěli také ukázat v tom nejlepším, a proto jsme se účastnili několikakolové Ostravské ligy. Objížděli jsme nejrůznější části Ostravy, kde jsme měřili své síly s dalšími družstvy v požárním útoku, štafetě dvojic, uzlové štafetě, ZPV (závod požárnické všestrannosti), atd. Všechny výsledky se sčítaly a v závěru byly také vyhodnoceny. Celkově jsme se umístili na 14. místě této soutěže, což je škoda, neboť jsme měli na lepší konečný výsledek, ale každý den není posvícení. Jeden z našich zkušenějších byl požádán o hostování na krajském a republikovém kole za sbor SDH Michálkovice, kde se mu vše úspěšně podařilo, a tak jsme na něj byli právem hrdi. Aby vše co jsme dělali nebylo jen o sportu, tak je nutné také podotknout, že jsme se účastnili i akcí pořádaných naším sborem (Mikulášská nadílka, Maškarní bál...). Odjeli jsme i na společný výlet do Krásné na chatu, kde jsme se vyřádili jak sportovně, tak i zábavně. Pomáhali jsme udržovat HZ díky jednodenním brigádám a nyní si dáme prázdninovou pauzu. Poté se opět začneme scházet, trénovat a soutěžit.

Jak je vidět, tak náš koníček není jen o sportu a zábavě, je to i o práci a tvrdé dřině. Je to ovšem to co nás spojuje a to co nás prostě baví. Chtěl bych tím pádem poděkovat všem, kteří nás podporovali, všem vedoucím, dětem, fanouškům, šoférům a ostatním, kteří jakkoliv přiložili ruku k dílu a jakkoliv nám pomohli.

Čajan Marek

plamenstarsizaci.jpg