Halová soutěž v Havířově

vloženo: 27. 2. 2011, 13:26poslední změna: 27. 2. 2011, 14:22přečteno: 1103x

Dne 26. února jsme se s družstvem mladších žáků zúčastnili neoficiálního mistrovství Čech, Moravy a Slezska, a Slovenska v hale v Havířově. Kvůli časové náročnosti celé této soutěže jsme byli nuceni vybrat pouze 10 členů z každého družstva.

Jako první disciplínou pro mladší hasiče byla uzlová štafeta, na kterou jsme postavili dvě 5členné hlídky (Štěpán, Tom, Anetka, Vojta, Péťa, Deniska, Rebečka, Terezka, Nicol, Honzík). Co se dalo natrénovat, se natrénovalo, a to se v konečném výsledku projevilo, avšak nastoupila i nervozita, takže v každé "pětce" se objevila chybička. Po menší pauze už volali naše startovní č. 10 a začala psychická příprava na štafetu dvojic. Jedné z našich mladých hasiček se udělalo nevolno, a tak jsme v konečné fázi postavili pouze jednu pětici ve složení Vojta, Anetka, Honzík, Štepán a Tom. Zaběhli, jak nejlépe mohli, ale i zde nastalo zaváhání a naskočily trestné bodíky. Poté nás čekala dlouhá přestávka, kterou jsme strávili hraním her, dojídáním svačinek a točení na "Kole štěstí", odkud si všechny děti odnesly krásné a zajímavé ceny. Poslední disciplínou tohoto odpoledne byla štafeta 4 x 40 m (zkrácená trať kvůli velikosti haly). Před startem jsme se z řad pořadatelů dozvěděli, že kvůli velké časové náročnosti celé akce každý tým musí postavit pouze jednu hlídku, tedy 4 členy. V našem podání to byla hlídka ve složení Vojta, Anetka, Tom a Štěpán. Tuto disciplínu jsme moc nenatrénovali a to se projevilo na celkovém výsledku. Na posledním úseku se hadice zachytila o rozdělovač, a tak náš konečný výsledek byl N, tedy nedokončeno.

Poslední a dlouho očekávanou částí soutěžního odpoledne bylo vyhlášení, kde jsme obsadili 27. místo z celkových 32. Všichni se už moc těšíme na další ročník a doufáme, že obsadíme lepší příčky.
                                                                                                                                                                                  Eva Kupková

Pro starší žáky je tato soutěž spíše zpestřením a testem po dlouhé zimní přestávce, strávenou pouze v tělocvičně. A tak když jsme dorazili do haly, prvním úkolem bylo hlavně najít si místo, kam složit naše věci.

Po nástupu všech zúčastněných družstev (viz fotka níže) a poradě vedoucích jsme šli na štafetu dvojic. Ovšem kvůli malému počtu našich dětí jsme mohli postavit pouze jednu „štafetu". Už jen tím se nám zmenšila šance na úspěch. Sestava ve složení: Adam (Ofina) jako kapitán, Michal tzv. na hydrantu společně s Adamem na proudnici, a na závěr stahování hadice Tom a motání Honza, byla snad to nejlepší, co jsme mohli stvořit. Ovšem po doběhnutí jsme nachytali 10 trestných bodů, čili 10 sekund navíc, a to nás stáhlo nesmírně dolů ve výsledkové listině. Na začátek jsme tedy spokojeni moc nebyli. Ale jako druhá byla na řadě uzlová štafeta, na kterou si tradičně věříme nejméně. Děti ale překvapily a zvládly 5 uzlů štafetovým způsobem za 41s . Poté následovala pauza, ve které jsme si vyšli na procházku po okolí Havířova. A nakonec byla už na řadě štafeta 4x40m. Tradičně si na běžeckých tratích docela věříme a letos nás naštěstí žádné chyby ani trestné body nečekaly. Jak už je zmíněno u mladších žáků, museli jsme postavit jen jednu štafetu, takže stejně jako u štafety dvojic jsme jeli na tzv. „buď a nebo". Ofina, Honza, Adam a Tom tak mile překvapili a s časem pod 35 sekund jsme získali do celkového hodnocení 3. místo (za tuto disciplinu).

Celkově jsme se umístili na krásném 16. místě spolu s družstvem z Těškovic, ovšem ty měly horší štafetu 4x40m, která v tomto případě rozhodovala. Nám tedy, ještě jednou a závěrem, náleželo krásné 16. místo z celkových 52.!Tento soutěžní výlet byl pro nás tedy úspěšný, snad se nám takto bude dařit i v celé sezoně, čímž opět zveme všechny, kteří by se k nám rádi přidali, přijďte ve středu od 17:00 do 18:00 do hasičárny a pojďte se s námi pokoušet o další pěkná umístění.
                                                                                                                                                                                          Peťa Gvuzď