Plamen - okresní kolo I. část

vloženo: 25. 10. 2010, 16:40poslední změna: 30. 10. 2010, 18:38přečteno: 1073x

Ač jsme na trať nemohli vstoupit, i tak jsme pořídili pár fotek, na které se můžete podívat zde.

Mladší žáci

Ráno nám dorazilo 13 dětí, a tak se nám podařilo sestavit 2 hlídky na závod požárnické všestrannosti. První hlídka se umístila v polovině tabulky a to na 10. místě. Druhé hlídce se příliš nedařilo, ale nutno podotknout, že tato hlídka byla tvořena našimi nejmenšími dětmi a musela závodit v těžké konkurenci starších soupeřů. Přesto však závod zdárně dokončili a jejich výkon zaslouží velké uznání, umístili se na 19.místě. Ve štafetě dvojic, což byla druhá disciplina, jsme si vybojovali 13. místo. I přes některé nezdary jsme si poslední závody letošního roku užili.

(Hanka Štefková)

Starší žáci

Starší žáci se nejdříve utkali ve štafetě dvojic. Obě naše štafety zaběhly svůj standartní čas, i když mají rozhodně navíc, jak to předvádí na tréninku. Ale závody, to je věc jiná a právě na nich, jak je známo, se dělá nejvíce chyb. Oproti loňsku, kdy jsme branný závod i štafetu dvojic nekompromisně ovládli (s družstvem z Michálkovic),  jsme letos úplně propadli :( Po průměrném čase jsme dostali ještě 10 trestných bodů (sekund) za chybu a to nás stálo velmi mnoho míst. Konečné 12. místo z "dvojic" bylo zklamáním, ale doufali jsme, že se opět ukážeme v závodu požární všestrannosti -ZPV. Jenže zklamání pokračovalo a v horší míře.  Naše 1. skupinka dostala hned na prvním stanovišti - střelbě - 13 trestných bodů (minut). Ač jejich trestné body tímto i skončily, čas na trati byl příliš vysoký. V součtu jsme se tak umístili na 8. místě. Naše druhá skupinka byla poskládaná se dvěma závodníky z Michálkovic a ač se počítal výsledek lepšího běhu, i tato parta podala pěkný výkon. V konkurenci 27 hlídek se zdá, že to není nejhorší, ovšem právě v těchto disciplinách jsme byli vždy nejsilnější. Do jarního kola tak musíme pořádně zabrat a získávat ta nejlepší umístění. Zároveň doufat v chyby ostatních družstev, abychom mohli pomýšlet na ty nejvyšší příčky.

Jelikož máme ale málo dětí, chtěli bychom tímto pozvat všechny, kteří mají zájem hasičské discipliny běhat, aby přišli jakoukoliv středu do naší hasičské zbrojnice, v době od 17:00 do 18:00.

Dorostenky-jednotlivkyně

V katogorii dorostenek jsme měli zastoupení v podobě tří závodnic, které startovaly jako jednotlivkyně. Žádná z nich se nevyvarovala (zbytečných) trestných bodů, ale i tak se jim podařilo v konkurenci osmi závodnic obstát. Evka Kupková se díky rychlému běhu dostala i přes trestné body ze střelby na 1. místo. Janča Kubíková běžela také velice pěkně, čistý čas běhu byl vynikající, ovšem chyba na přeskoku ji odsunula na 3. místo. Poslední závodnicí z našeho sboru byla Hanka Štefková. Ta bohužel udělala stejnou chybu jako Janča, což jí stálo jedno místo. I tak se umístila na pěkném 4. místě. Holky tak mají dobře našlápnuto a na jaře se jistě poperou o stupně vítězů a tři postupová místa na krajskou soutěž dorostu.

Dorostenci-jednotlivci

V kategorii dorostu jsme měli 4 závodníky. Z osmi jednotlivců, kteří se v tento den sešli bojovat o co nejlepší umístění se nejlépe umístil Kamil Čajan, který měl pěkný čas běhu a navíc neudělal žádnou chybu. Naopak Radek Huber, který měl čas ještě lepší, nesestřelil ani jeden špalík na 1. stanovišti, a to ho odsunulo na 2. místo. Další, 3. místo, které patřilo Tomáši Kovářovi, bylo očekávané, a jedna trestná minuta navíc za střelbu také. Ovšem i bez toho by se jeho umístění nezměnilo. Posledním naším soutěžícím byl Adam Čurda, který dosáhl na 5. příčku. I jeho nepřesná střelba jej stála postup na vyšší příčku. Ovšem celkově jsme spokojeni a stejně jako holky, i kluci jsou na tom velmi dobře. Snad se na krajské kolo podíváme i v letošní sezoně a to se třemi našemi závodníky!