Okresní kolo MH

vloženo: 25. 5. 2011, 15:14poslední změna: 29. 5. 2011, 0:30přečteno: 1010x

Mladší žáciokres-detiII.jpg

Ihned po příjezdu jsme zaprezentovali obě družstva, "Červených a Žlutých", abychom mohli soutěžit a šli si zkusit překážky na první disciplínu dnešního dne, a to štafetu CTIF. Už nás čekal jen nástup a hned poté start prvních disciplín. Na štafetu CTIF nastoupilo pouze družstvo Červených, jelikož je na tuto disciplínu potřeba 9 dětí. Děti nastoupili ve složení Štěpán, Nicol, Vojta, Kája, Kikoš, Anetka, Honzík S, Honzík G. a Terezka. Tento pokus by se i vyvedl, kdyby se nepopletly dráhy a předávka by byla v té správné. Další částí byla štafeta 4x60 m, kde už nastoupila obě družstva. Jako první běžel tým Červených (první štafeta: Vojta, Honzík G., Anetka B., Štěpán; druhá štafeta: Kája, Honza S., Kikoš, Terezka) a následně tým Žlutých (Julča, Péťa H., Rebečka, Dan). Po doběhnutí nás čekala dlouhá přestávka na oběd,  A tak jsme si zahráli hry a leželi na sluníčku. Předposlední soutěží byl útok CTIF, je to nejtěžší disciplína, protože při ní děti nesmí promluvit ani slovíčko :-). Zde opět nastoupilo pouze družstvo Červených. Něco se nepovedlo, ale ve většině jsme byli šikovní, a tak při sčítání trestných bodíků to nebylo tak hrozné. Sluníčko hřálo, některé i pálelo, a my jsme se už všichni těšili na poslední, tu královskou disciplínou, a to požární útok. Zde jsme už také mohli postavit obě družstva. U družstva Červených se nám nepodařilo správě zapojit proudnici, ale i tak to byl velmi povedený výkon. Družstvo Žlutých nás velmi překvapilo, protože i skoro bez tréninku zaběhli velmi pěkný útok. Už nás čekalo jen závěrečné vyhodnocení, kdy jsme se celkově umístili na 10. místě. Závěrem snad všem dětem poděkovat za řádnou reprezentaci sboru a vedoucím za pevné nervy :-).

Eva Kupková

Starší žáci

okres-detiI.jpgPo nástupu jsme se odebrali do stínu, kde jsme odpočívali, hráli "honěnou" a hlavně čekali. Jelikož jedna členka družstva nedorazila, nemohli se zúčastnit prvních dvou disciplín. A to štafety CTIF a požárního útoku CTIF. Po těchto disciplínách následovala štafeta 4x60m s překážkami, kde běželi dvě naše štafety. První družstvo ji zaběhlo velmi pěkně i s menším zaváháním, a čas dosáhl na krásnou 2. příčku, druhá štafeta byla horší, ale nebylo to špatné. Samozřejmě máme v obou našich štafetách co zlepšovat. Následovala menší pauza, ve které přišla chybějící členka. Všichni jsme posvačili a hlavně nabrali sílu na poslední disciplínu: požární útok. Čas běží a my si chystáme základnu. Protože napojení savic již opět děláme klasicky a ne "naběračkou", očekávali jsme čas horší. Bohužel se ani koš nepovedl. Přes to všechno požární útok dokončili v čase přes 30 sekund. Stále nemáme možnost trénovat s dobrým strojem, takže i s tímhle časem jsme byli velmi spokojeni. Následovala další disciplína, která byla zcela dobrovolná. Běh na 60m s překážkami pro jednotlivce. Zde se zúčastnil Adam Fiala a Kristýna Remencová. Oba doběhli v pořádku a Adam získal 3.místo, Kristýna 14.m.

Celkově jsme se umístili na 8.místě, ale určitě se budeme snažit v příštích letech postupovat výš a výš.

Jana Kubíková