Krajské kolo dorostu 2011 - Třinec

Ivo Adámek, Peťa Gvuzďvloženo: 12. 6. 2011, 21:37poslední změna: 15. 6. 2011, 18:02přečteno: 1132x

Dne 12.6.2011 se v Třinci uskutečnilo krajské kolo soutěže dorostu. Účast si museli závodníci vybojovat v kole okresním. Za náš sbor se tak v Třinci představili Evka Kupková, Hanka Štefková, Kamil Čajan a Radek Huber.

Soutěž dorostenek:

Hance se postupem do krajského kola splnil vytoužený cíl, který si stanovila před sezónou. Do Třince však rozhodně nejela jen kvůli účasti, ale hlavně kvůli tomu, aby předvedla co nejlepší výkony a umístila se co nejvýše. To před Evkou stál úkol ještě náročnější. Jejím cílem byla účast na mistrovství republiky, které proběhne začátkem července v Ostravě. Na tuto soutěž postupují pouze 3 nejlepší, a konkurence 14-ti závodnic rozhodně nebyla malá. Před samotnou soutěží holky intenzivně trénovaly 2x týdně a na jejich výkonech to bylo znát.

Jako první čekala holky disciplína Běh na 100m s překážkami. Obě dvě při svých pokusech projevily obrovskou dávku koncetrace, když se plně soustředily na hladké překonání všech překážek, což jim přineslo vylepšení jejich osobních rekordů. Evka si svůj osobák posunula na 19,19s a Hanka na 21,14s. Lepší vstup do soutěže si holky ani nemohly přát. Evka obsadila 3. a Hanka 7. místo. Výsledky z těchto běhů se započítávají i do přeboru jednotlivců, ve kterém soutěží všechny dorostenky (tedy i ty které běhají za družstva). Evka si v tomto přeboru udržela svou pozici a stala se tak 3. nejrychlejší dorostenkou Moravskoslezského kraje pro tuto sezónu.

Druhou hodnocenou disciplínou je Test z požární ochrany. Každá závodnice dostane test s 15-ti otázkami a počet chyb pak určuje jejich pořadí. Všechny závodnice, až na jednu vyjímku, splnily testy bez chyby, a tak tato disciplína s pořadím nijak nezamíchala.

Poslední soutěží dorostenek byl dvojboj, a právě na něm se rozhodovalo o celkovém umístění. Nutno podotknouti, že překážky na tuto disciplínu nedosahovaly takové kvality, na jakou jsou naše holky zvyklé (zvlášť deska pro odložení hasičáku), ale podmínky měly všechny závodnice stejné... První pokusy holky zajistily a v druhých pak své výkony zlepšily. Bohužel se však nedokázaly dostat na stejnou úroveň, jako před třemi týdny při okresním kole, a tak se u obou dostavilo (zbytečné) zklamání. Evce se počítal čas 19,65s a Hance 21,04s. Po doběhnutí všech závodnic z toho bylo 4. místo pro Evku a 10. místo pro Hanku.

Po sečtení všech výsledků se Hanka umístila na velice pěkném 7. místě a Evka se mohla radovat z celkového 3. místa, které jí zajistilo postup na Mistrovství české republiky. Ani jedna z holek se za své výkony rozhodně nemusí stydět. Vždyť vylepšení osobních rekordů ve stovkách mluví za vše. Týdny poctivého tréninku se projevily, a bylo vidět, že holky jely na maximum. Evku teď čekají ještě další tři týdny příprav a pak se pokusí vydobýt co nejlepší příčky na MČR v Ostravě.

Soutěž dorostenců:

Kamil Čajan a Radek Huber byli reprezentanti naše sboru i Ostravy na krajském kole v Třinci. Boj o postup na mistrovství republiky brali oba velmi vážně, a tak i vypadala jejich příprava.

Samotná soutěž ale nedopadla podle očekávání. Jako první disciplína byly připraveny „stovky“ (běh na 100m s překážkami). Kamil měl první pokus rozběhnutý dobře, ale bohužel velká chyba vlastního bratra ho stála zajišťovací čas a Kamil si tedy musel napsat N (neplatný pokus). Radkovi se taky moc nedařilo a po boji s kladinou i rozdělovačem protínal cíl s časem 20,84s. Druhé pokusy jsou většinou hop nebo trop. Kamil zcela rozladěn z prvního pokusu věděl, že prostě musí dokončit a tak zaváhání na rozdělovači mu určilo celkový čas 22,68s. Radek opět zaváhal na překážkách a svůj čas jen malinko vylepšil na 20,47s. Což pro oba závodníky znamenalo umístění v druhé polovině výsledkové listiny.

Testy jsou individuální a všichni závodníci se musí naučit 50 otázek z 5-i témat a pak na soutěži píší test o 15-i otázkách. Toto se stalo osudné pro Kamila, protože jedna chyba mu přidělila 14. místo. Radek napsal test bez chyb.

Do dvojboje tedy oba závodníci vstupovali se smíšenými pocity. Kamil nastupoval jako první a v prvním pokuse časem 17,046s nahodil vysokou laťku, Radek se taky nenechal zahanbit a s časem 17,687 se umístil na prozatímním 7. místě. Druhé pokusy jsou běženy většinou na risk a tak i Kamilovi spadl hasicí přístroj a Radek si díky zaváhání na „hasičáku“ psal čas 17,902s.

Celkově se Radek umístil na 7. místě a Kamil na 12. místě. Co říct na závěr? Ostudu určitě neudělali, chybělo jim jen to štěstí. Hlavní ale je, že se nikomu nic nestalo a my se můžeme připravovat na krajské kolo PS, které se koná 25.-26.6. na městském stadionu ve Vítkovicích, na kterém oba ukážou, co v nich je, jelikož i na této soutěži se předvedou.

Pár fotek najdete v naší galerii.