Okresní kolo dorostu

vloženo: 25. 5. 2011, 15:14poslední změna: 29. 5. 2011, 0:31přečteno: 1019x

22.5.2011 se konala na stanici profesionálních hasičů v Porubě 2. část okresního kola dorostu.

Jednotlivkyně:

Naše 3 závodnice se řadily do kategorie jednotlivkyň. Z 1. části, branného závodu, si přinesly toto umístění: 1. místo Eva Kupková, 3. místo Jana Kubíková a 4. místo Hana Štefková. V tento den se ale mělo rozhodnout, které 3 nejlepší budou reprezentovat Ostravu na krajském kole, které se bude konat v Třinci. Soutěžního klání se zúčastnilo jen 5 jednotlivkyň, takže šance na postup byly veliké.

Nejprve přišly na řadu tzv. stovky. Jako první z našich se představila Evka, která navázala na úspěšné pokusy z minulého týdne a svým výkonem 19,84 s tuto disciplínu vyhrála. Hance se podařilo její výsledky ještě vylepšit a doběhla ve svém novém osobním rekordu  21,40 s, což ji stačilo na 2. místo. Jako poslední se představila Janča, která dokázala celou trať zvládnout za 22,17s, což i u ní znamenalo vylepšení svého nejlepšího času a umístila se tak na 3. místě.

V době, kdy následovaly štafety družstev holky absolvovaly testy. U všech tří však tato disciplina byla jednoznačná a tedy všechny byly bez jediné chyby. Výsledky před poslední diciplínou byly velice vyrovnané. Vedla Evka, ale o druhé místo se dělili Hanka, Janča a Verča z Hrabové. Poslední část už byl jen dvojboj. Soutěž, kde po přeskoku okna musí závodník přenést ještě plný hasicí přístroj. I v téhle soutěži došlo na rekordy ale i na konečné zklamání. Právě tady se nakonec rozhodlo.

Jako první se opět představila Evka, která již v prvním pokusu předvedla kvalitní výkon. Ve druhém jej ještě vylepšila na 19,15 s , což je její momentální osobák. S tímto časem opět vyhrála celou disciplínu a jednoznačně si tak zajistila postup na krajské kolo tzv. "bez ztráty kytičky". Druhá na start šla Janča. Při prvním pokusu se bohužel praštila hasičákem do lýtka, což ji zpomalilo a ubralo ji síly do druhého běhu. Její konečný čas 21,35 s znamenal čtvrté místo v této disciplíně. Jako poslední z našich šla na start Hanka. Ta rovněž předvedla velice pěkné rozběhy. Zvláště druhý se ji vydařil a čas 20,63 s znamenal nejen její nový osobák, ale i třetí místo v této diciplíně. A právě to ji zajistilo postup do krajského kola společně s Evkou a Verčou z Hrabové.

Škoda jen, že se více nedařilo i Janči. Přecejen by bylo velice pěkné kdyby se podařilo postoupit všem našim závodnicím. Narozdíl od Evky a Hanky je však Janča ještě mladá a v kategorii dorostu může soutěžit i v následujících letech, kdy se snad postupu na kraj dočká i ona.

Jednotlivci:

Mezi jednotlivci jsme letos měli 4 závodníky, ovšem po ZPV - branném závodu - 2 chlapci opustili naše řady, a tak na 2. části tohoto ročníku okresního kola nás reprezentovali jen Kamil Čajan a Radek Huber. I u kluků nebylo mnoho závodníků, ovšem oproti děvčatům se naši chlapci o umístění vůbec neprali. Ba naopak tento závod v konkurenci, která byla, mohli běžet tréninkově.

Stejně jako u ženské kategorie, nejprve na řadu přišla disciplina 100 m s překážkami. Nejprve se představil Kamil, a stejně jako Radek po něm, měli svůj první běh zajistit. Kamilovi se to však podařilo i s vylepšením svého rekordu, a to na konečných 19,36 s. Radkovi naopak vypadla proudnice, a tak nejen zapojení, ale i samotný běh nebyl zrovna dobře provedený. Docílený čas byl 24,73 s. V druhých pokusech si Kamil mohl vše risknout, ovšem už ponevydařeném náběhu na kladinu to Kamila táhlo na jednu stranu, na kterou nakonec raději seskočil. Jelikož věděl, že po vrácení a správném překonání překážky a nakonec doběhnutí do cíle by čas rozhodně nevylepšil, svůj pokus tímto vzdal. Radek naopak, ač nemusel, chtěl svůj čas vylepšit. Rozhodně čas přes 24 s není dobrým. Přesto, že druhý běh vypadal velmi nadějně, čas 21,86 se nakonec nepočítal. Nedokončený pokus mu byl přidělen pro pozdní zapojení proudnice. To naštěstí nic neměnilo a kluci šli do dalších disciplin z prvních míst.

Společně s holkama pak šli napsat testy. Tady, naštěstí, v malé konkurenci Kamil udělal chybu a řadil se s polečně s dalšími chybujícími na zadní příčky. Ráďa naopak vše bez chyby, jak to má být.

Na dvojboji pak už ukázali, jak pěkné časy si umějí zaběhnout. V prvních pokusech opět zajištění položení PHP a rázný doběh do cíle. Tak zněl plán a oba jej splnili. Kamil s časem 16,56 s a Ráďa 17,36 s. V druhém běhu oba opět zkusili více zabrat, ovšem oba dosáhli akorát nedokončeného pokusu. To však na výsledku z discipliny, ani z celkového pořadí už nic neměnilo.

Oba nás tak společně s Evkou a Hankou budou reprezentovat v Třinci. Přejeme tedy všem hodně sil, úspěchu a také kus štěstí, abychom mohli jít fandit svým svěřencům na republikové kolo, které se koná 2.-7.7. v Ostravě! :-)

Fotky nabízíme v naší galerii.