Školení jednotky 28.6.2008

vloženo: 28. 6. 2008, 19:43poslední změna: 19. 7. 2008, 18:51přečteno: 1210x
Vytahování osob z auta bez krčního límce
Vytahování zraněných osob z auta bez použití krčního límce

Pravidelné školení jednotky je důležitá část přípravy členů k zásahům. Dnes se jednotka zaměřila na bojové rozvinutí útočných proudů z různých situací, s různým počtem lidí. Družstva 3+1, 5+1 dostávali za úkol např.: útočné vedení s prodloužením na obou proudech nebo sestavení vedení za pomocí pouze hadic B, kde je zapotřebí perfektní spolupráce všech členů družstva. Poslední úkol byl rozvinutí proudů do pater se zajištěním proti sesunutí. Také teoretická část, která následovala, byla na vysvětlení různých druhů vytahování proudů do pater.

Další částí byla práce s lany, zaměřená na sebejištění, sebezáchranu a přemostění přes řeku v případě nutného převozu zachráněných osob při povodních. Tato část byla pouze teoretická a jednotka byla připravena na další výcvik, který se bude konat na vodním kanále v Opavě.

Poslední část výcviku byla zaměřena na záchranu lidských životů  při různých zraněních a různých situacích, které nás mohou  kdykoliv potkat. Nejprve se probírala resuscitace s různým   druhem zranění, jelikož toto je nejčastější způsob záchrany. Dále  pak jak se má poté postupovat, jak určit anamnézu,  nechyběly   ani otevřené zlomeniny, vnitřní krvácení, vytahování lidí z auta  bez  použití krčního límce, odstraňování helmy a případné  ošetření, jak se chovat při takových situacích jak na lidi kolem,   tak ke zraněnému, jak improvizovat při výrobě dlahy...

Na těchto fotografiích můžete vidět jak výcvik probíhal, ovšem bez praxe tento výcvik nemá význam, tudíž všechna probíraná zranění byla prováděna jak teoreticky. Viz fotky.

Další školení jednotky SDH Muglinov se bude konat v sobotu, 5.7.2008, kde se bude probírat ovládání člunu, záchrana obyvatel přes řeku, záchrana a oživování utonulých či zachráněných osob.

Také jsme však zkoušeli slaňovat, jedno z videí naleznete zde: