Dospělí

II. kolo v PS

vloženo: 15. 6. 2009, 21:25poslední změna: 11. 9. 2009, 14:49přečteno: 1057x

I když nejsem členem tohoto sboru, měl jsem tu možnost zaběhnout si okresní kolo s klukama z SDH Muglinov. A abych se jim nějak odvděčil za tuto možnost, rozhodl jsem se aspoň napsat pár vět o tom, jak probíhala tato soutěž.

Celkem brzo ráno jsme se sešli všichni na hasičárně a plní elánu a bojovnosti vyrazili do Pustovce, kde jsme chtěli bojovat o postup na krajské kolo. Po doladění pár maličkostí jsme zahájili boj o postup štafetou 4x100m. První na řadu šla „pomalejší" štafeta (David Fiala, Kamil Čajan, Michal Hochmann, Zdeněk Axmann) která měla pokus zajistit a dodat klid štafetě „rychlejší". Jenže hned po odstartování to nevypadalo, že bychom zrovna my měli být ta „pomalejší" štafeta. Vše bylo pěkné do úseku hadic. Tam se bohužel Michalovi moc nedařilo a už bylo jasné, že „rychlejší" štafeta (Ivo Adámek, Petr Gvuzď, Marek Čajan, Jirka Motyka) moc klidná na start nepůjde. Jenže kluci zabojovali a umístili se na druhém místě, s pěkným časem 65,40s. Takže start do soutěže vyšel podle představ a pořád ještě byla šance na postup. Druhá disciplína byl požární útok. Největší soupeři běželi až po nás a to družstvo ze Svinova a Michálkovic. Pěkným útokem (s časem 23, 15s) jsme naznačili, že je třeba s námi počítat. Vše vyšlo tak, jak mělo. Od koše až po proudy to byl pěkný útok (Ivo Adámek, Zdeněk Axmann, Michal Hochmann, Kamil Čajan, Jirka Motyka, Petr Gvuzď, Marek Čajan). Jenže bohužel družstvo Svinova útoky umí, a tak se dostali před nás o pár desetinek. No a kluci z Michálkovic byli velcí favoriti, takže si útok pohlídali a nakonec vyhráli. Takže už bylo jasné, že je třeba se poprat o druhé místo s klukama ze Svinova. Stovky byly hodně vyrovnané, ale nakonec se nám povedlo součtem časů předběhnout všechny, kromě kluků z Michákovic, a tak jsme nakonec vybojovali krásné druhé místo.

Oficiální výsledky z této soutěže bohužel nejsou zatím dostupné.

Zdeněk Axmann

A co se týče žen? Celý den byl poněkud akční. Začínalo se tedy štafetou 4 x 100 m. Naše první čtyřka (Stanislava Hyvnarová, Jana Jedlicsková, Denisa Schneiderová a Eliška Paliatková) měly dokázat, že umí zaběhnout slušný čas a dát prostor čtyřce druhé, která měla čas vylepšit. Nakonec se tak i stalo a čas první štafety byl okolo 78 sekund, což bylo dost na to, abychom věděly, že druhá štafeta ve složení Lenka Hanyášová, Eva Kupková, Kateřina Krupová a Michaela Němcová musí vše risknout. A to se i potvrdilo. Mírné zpomalení u rozdělovače sice nastalo, což bylo asi nejviditelnější (ovšem nedalo by se říci, že vše proběhlo v jiných úsecích tak, jak mělo), ale i tak se náš čas zastavil na něco málo přes 73 sekund. Touto disciplinou jsme se dostaly na 2. místo, za favoritky z Pustkovce. Jako druhá disciplina byl požární útok. A jako královská disciplina se i potvrdil. Náš čas přes 29 sekund nebyl vůbec dobrý, nicméně stalo se tam dost chyb, které máme napravovat, a to například zašroubování koše (Sestava: koš - Kateřina Krupová, středy - Věra Zedníčková, stroj - Denisa Schneiderová, béčka - Eliška Paliatková, rozdělovač Stanislava Hyvnarová, levý proud - Eva Kupková a pravý proud - Lenka Hanyášová). Tento nepovedený pokus nás stal umístění, jelikož jsme věděly, že na požárním útoku můžeme předvést dobrý čas a naopak na stovkách, které nás teprve čekají, nejsme až tak výborné. Nakonec se v poslední soutěži předvedla jak nervozita, tak zklamání a většina našich běžkyň nezaběhla ani předpokládaný průměrný čas. Tedy naše stovkařky Lenka Hanyášová, Stanislava Hyvnarová, Kateřina Krupová, Eva Kupková, Michaela Němcová a Eliška Paliatková a další části týmu Denisa Schneiderová a Věra Zedníčková se umístily na konečném 3. místě.

spolecna.JPG