Dospělí

Kvalifikace CTIF ve Dvoře Králové

vloženo: 3. 10. 2008, 14:52poslední změna: 31. 10. 2008, 10:09přečteno: 955x
Ve Dvoře Králové 27.9.2008 proběhla kvalifikace na Olympiádu pořádanou v roce 2009 v Ostravě. Ivo Adámek, Lenka Hanyášová a Stanislava Hyvnarová hostovali na tuto důležitou soutěž ve sboru dobrovolných hasičů Michálkovice.

Aby mohli všichni předvést co nejlepší výkon, ti, co jim to dovolila škola či práce, odjeli na sever Čech již v pátek. Ve večerních hodinách dorazli na ubytovnu, blízko stadionu ve Dvoře Králové,kde se občerstvili a také dobře pobavili. Ovšem další den je čekala velice důležitá soutěž, která je mohla kvalifikovat na Olympiádu do Ostravy, a tak se bavili s rozumem. V 10:00 hodin ráno už všichni v mundurech nastoupeni stáli na nástupu na městském stadionu, kde se rozléhala česká hymna. Po představení všech rozhodčích se soutěžní družstva odebrala na místa, kde sídlila skoro půl dne a připravovala se na své první pokusy. Ty přišly až po všech trénincích, a tak se spousta z nich připravovala převážně psychicky, ladila se do dobré nálady, případně se hovořilo o jakési strategii.

Nejprve na start přišly holky, tedy z našeho sboru Lenka a Stáňa. (Lenka - vedoucí hadicového vedení, Stáňa - spojka) Po důkladné přípravě nářadí na požární útok CTIF se zavelelo ke startu a vyběhly. Celkové provedení útoku bylo na pohled pěkné, žádná z našich reprezentantek naštěstí chybu neudělala, za kterou by byly "odměněny" trestnými body, ale čas byl až 79s. Také 20 trestných sekund navíc se projevilo na výsledku, takže radost nepanovala. Ihned po provedení se odebraly na štafetový běh. Naše závodnice měly překonat (obě stejnou překážku) tzv. lávku. V kotníkových těžkých botech a munduru se tomu nedalo říci "běh", ale snažily se, seč mohly. První čas štafety byl 77s.

Poté přišel na řadu náš jediný reprezentant, Ivo. Ve funkci velitele družstva, tak jako u děvčat, ohlásil, že je družstvo nastoupeno k vykonání discipliny. Po přípravě nářadí zavelel ke startu větou: "Hořící objekt přímo, vodní zdroj potok, rozdělovač po dvou B délkách, útočný oddíl položí přívodní vedení. Každé po dvou C délkách, první a druhá roura" a už se přesouval na místo, určené k jeho postavení. Opět jeho vykonání discipliny bylo bez jakýchkoliv trestných bodů, ovšem chyby udělali jiní. Výysledný "čistý" čas požárního útoku CTIF byl 51s, ale k němu se přičetlo 10 trestných bodů. Navíc k výslednému času se připočetl čas ze štafety (jako u holek), na kterém byl Ivo na volném úseku a zapříčinil se o čas  59s.

Teď už přišly na řadu druhé pokusy, pokusy o vylepšení jak svého osobního dojmu, tak celkového výsledku a snad i probojování se práve na zmiňovanou Olympiádu. Opět začly nejdříve holky. Opět nastaly chybky, zdržení a i trestné body. Ovšem i zde naše holky žádnou chybu neudělaly - tedy trestnou. Čistý čas 81s byl hrozný a k němu dalších 20s navíc ještě více. Dojem byl katastrofální, ale rozhodly se alespoň zlepšit čas na štafetě. A tak se i stalo. Vyměněním členky ( z Michálkovic) na 1. postu volného úseku a snad i všech zlepšení na jednotlivých úsecích znamenalo vylepšení štafetového běhu o 4 sekundy. Vylepšení bylo i v celkovém hodnoce, o 2 body, ovšem i tak to stačilo pouze na poslední místo. Holky domů odjížděly zklamané, ovšem s přesvědčením, že do dalšího roku se daleko lépe připraví, případně vymění pozice, jelikož na tuto soutěž trénovaly snad měsíc. Ovšem to není omluva za jejich výsledky!

Kluci na tom byli daleko lépe i s chybami, co udělali. Pokus o vylepšení však chtěl napravit každý z nich. Ivo opět pěkný výkon, také bez trestných bodů a  celkově jejich čistý čas na útoku byl 48s. Pěkný čas, ovšem i teď se přičítalo 15 trestných vteřin navíc. Nezbývalo nic jiného, než opět zabrat na štafetě. Ivo zase na volném úseku předvedl svou rychlost a pěknou předávku. Výsledný čas byl 58s, tedy vylepšení. všechny jejich výkony stačilo ovšem jen na 5. místo, ale i to se počítá a kluci postoupili na Olympiádu, čímž jim velice gratulujeme!

Fotogalerie je zveřejněna zde.