Dospělí

Stovkování v Kolšově (okr. Šumperk)

vloženo: 14. 7. 2008, 10:16poslední změna: 20. 7. 2008, 9:55přečteno: 965x

Do Kolšova na stovkování jelo 5 našich členů: Hanyášová Lenka, Petr Gvuzď, Kamil Čajan, Michal Hochmann a Marek Čajan. Každý si při prezenci vyzvedl své číslo a také od sponzora, pití SHOCK! Na trati o 2,5m kratší jsme si vedli takto:

První na startu se objevila Leňa, která spolu s ostatními ženami otvírala skupinu tvz. něžného pohlaví. V konkurenci 32 závodnic si v prvním svém pokusu zaběhla čas 19,44s, který ji ihned zařadil na průběžné 8. místo. V pokuse druhém jí však nevyšel rozdělovač, a tak jej nedokončila. Do postupové 16, kde se pak závodilo systémem vyřazovacího pavouka běžela s dívkou, se kterou běžela i ve svých prvních rozbězích. S vypuštěným koncem a časem 19,95s se probojovala do dalšího kola, nejlepší 8. V něm ale svůj pokus nedokončila kvůli pádu na překážce (přeskok). Její konečné pořadí - 7. místo.

První na startu v kategorii muži se objevil Peťa. Tretry mu dopomohly k ideálnímu přeskoku na bariéře, ovšem na rozdělovači mu to nevyšlo, a tak svůj první pokus ukončil s N (nedokončeno).

Jako další se na dráze objevil Kamil, který chtěl svůj první pokus zajistit průměrným časem. A byl z něj osobní rekord! Na bariéru sice doskakoval až jako druhý, ale hrdě čelil svému protivníkovi. Ovšem časy nad 20s se u mužů moc nevyskytují. Kamil však ukázal, že mu překážky nedělají problém, jen se už zlepšovat, a s konečným časem 20,74s byl nadmíru spokojen.

3. v pořadí se ukázal Michal. Ovšem jemu se tento den příliš nedařilo. Pěkná bariéra  s kladinou byly jediné překážky, které mu bohužel vyšly. U rozdělovače se však zastavil. Na druhý pokus jej sice zapojil, ale do cíle už spíše došel. Tomu nasvědčoval i čas 28,76s.

Posledním závodníkem prvního kola, který reprezentoval náš sbor, byl Marek. po startu však na bariéře předvedl takovou otočku, kterou dělat nemá,ovšem to nic neměnilo na tom, že si v tomto pokusu také zaběhl svůj osobní rekord, přičemž to stvrdil dalším překonáním překážek a časem  21,53s.

Do druhého kola (2. pokusů) se nastupovalo ve stejném
pořadí, se stejnými soupeři. Peťa si však z prvního kola nesl N, tudíž aby zajišťoval, nemělo smysl. Risknout vše musel, aby se pokusil dostat do postupové 16. Jeho konečný čas 19,02s jej dělilo jen pár setin sekundy od jeho osobního rekordu a utvrdilo, že i bez tréninku se dají takové časy zaběhnout.

Druhý pokus teď čekal Kamila, který taky riskoval. Ovšem spojování hadic nebylo ideální, a tak doběhl s výsledným časem 21,86s. Svůj pokus nevylepšil, ale opět to byl čas na závodníka, který na stovkování běžel počtvrté, úctyhodný.

Po Kamilovi se připravoval opět Michal. Na bariéře se svého soupeře ještě držel, ovšem na kladině už mu trošku utekl. To ovšem Michala jen víc navádělo běžet rychleji a svůj čas vylepšit. Bohužel zapojení hadic na rozdělovač a proudnici mu nevyšlo podle svých představ, a tak se zdrcením doklusal do cíle s časem 23,65s.

Poslední rozběh základní části patřil Markovi. Opět otočka na bariéře, která jej kupodivu ale nerozhodila, jen zpomalila, kladina malinko se strachem, ale naštěstí dopadl za čáru, která označuje, že se závodník nemusí vracet, aby tuto překážku překonal znova. Ovšem zapojení hadice na proudnici bylo nejdelší. Konečný čas 34,39s.

Do postupové 16 nejlepších závodníků dne nepostoupil nikdo. V konkurenci 74 soutěžících se naši členové umístili takto: Peťa 33., Kamil 53.,Marek 59.,Michal 68.