Dospělí

II. kolo v PS

vloženo: 12. 6. 2008, 15:21poslední změna: 13. 6. 2008, 15:36přečteno: 1075x
II. kolo v PS

Dne 7.6.2008. se na stadionu v Ostravě - Pustkovci sešli dobrovolní hasiči z Ostravy, aby soutěžili, kdo se dostane z okresního (II. kolo) do krajského kola a bude tak reprezentovat jak svůj sbor tak celou Ostravu. Tento boj absolvovalo 6 týmů mužů, a to Muglinov, Svinov, Pustkovec, Michálkovice, Hrabová a Heřmanice.

Naše družstvo se skládalo z těchto členů: Adámek Ivo, Axmann Zdeněk (na hostování z Michálkovic) Čajan Kamil, Čajan Marek, Gvuzď Petr, Gvuzď Zdenek, Hochmann Michal, Krygel Ondřej (na hostování z Radvanic), Illek Milan a Pchálek René.

Jako první disciplinou, která byla na programu dne, bylo
100m překážek, které muselo absolvovat 6 soutěžících z celého družstva, přičemž časy, které se posléze sčítaly, se počítaly jen nejlepším 4 závodníkům. (Tato disciplina se skládá z překonání překážky - v mužském případě bariéry, viz. snímek, u žen nízká překážka, lidově nazývaná koza - sebrání hadic, překonání kladiny - výškově opět určeno jinak pro ženy a jinak pro muže - a nakonec zapojení hadic do rozdělovače a proudnice.) V našem případě běželo postupně těchto 6 závodníků s jejich nejlepšími časy: Michal Hochmann - 21,21s, Kamil Čajan - 24,45s, Petr Gvuzď - 20,45s, Marek Čajan - 25,35s, Ondřej Krygel - 23,04s, Ivo Adámek - 19,84s. Po této první části jsme se zařadili na 4. místo.

Další soutěží v pořadí byla štafeta 4x100m. Aby kluci mohli riskovat, obsadili štafety dvě. První běžela ta, která měla zajistit čas, aby mohla druhá riskovat. Ovšem první složení nevyšlo. Ondrovi před "domečkem" vypadla proudnice, a tak nastalo první zdržení. Marek se na bariéře vyznamenal. Po druhé předávce se Kamilovi podařilo pěkně přeběhnout kladinu, ale zdržel se u rozdělovače. Nakonec René měl při přenosu plného hasicího přístroje zajistit čas. Ovšem "hasičák" mu spadl, a proto to vzdal. V konečném výsledku by to nebyl moc dobrý čas, ale alespoň jistota, kterou by kluci před během štafety druhé měli, by byla ocenitelná. Nestalo se tak a chlapi museli zabrat a přitom doufat, aby vše klaplo. Ze startu Ivo vyběhl na domeček, ani jsme nedutali, předával Michalovi, který stejně dobře skoro přelétl bariéru. Peťa se ve svém úseku zdržel bohužel chvíli na rozdělovači, ale Zdenča to doběhl a usadil při přenosu PHP. Konečný čas z této discipliny 70,11s nás zařadil na místo 3.

Jako závěrečná tzv. královská disciplina nás čekal
požární útok. Abychom byli alespoň "na bedně", věděli jsme, že musíme porazit družstvo ze Svinova. Na obvyklé 5-ti minutové přípravě byli někteří nervozní, jiným to bylo jedno, ale doufali snad všichni, že to zvládneme. Než se ale nadálo, už jsme stáli na startovní čáře a startér hlásil, jak bude startovat. Po vyběhnutí vše vypadalo nadějně. Koš a středy bez problémů, strojník vše také zvládl, ale vepředu byl malý problém. Peťovi na rozdělovači ne a ne zapojit 1 spojku. Béčkař Zdenča vše kontroloval, musel na něj čekat, ale než šla voda, všichni byli na místech a proudaři mohli sestříknout terče. Výsledný čas 25,27s. Družstvo ze Svinova, na které jsme všichni netrpělivě čekali však jelo až za námi, tudíž jsme jen mohli čekat. Jejich útok však byl nejlepší ze všech soutěžních týmů, proto jsme se na útoku řadili na 4. místo, které bylo taktéž i naše celkové.

Celkové prvenství a reprezentaci na krajském kole si vysloužilo družstvo mužů z Pustkovce.

Abychom nezapomněli i na soutěžící, které reprezentovaly jiné sbory, jelikož se naše holky na tuto postupovou soutěž nesložily, uvedu jen jak si vedly.
Jedinou závodnicí, která reprezentovala družstvo z Heřmanic byla Stanislava Hyvnarová, která svůj hostující tým podržela na 100m překážek, kde se její čas počítal do celkového součtu, také na štafětě 4x100m běžela na úseku podobném, jako je 100m překážek. Její tým se umístil na celkovém 3. místě.
Dalšími 2 soutěžícími byly Eva Kupková a Lenka Hanyášová. První zmíněná, Eva, si zaběhla ve štafetě 4x100m překážku ("kozu"). Druhá, Lenka, běžela 100m překážek, a taktéž i její čas se počítal do celkového součtu časů a na požárním útoku, kde běžela levý proud. Jejich družstvo slavilo vítězství a postup na krajské kolo, tedy také budou reprezentovat město Ostravu.