Dospělí

II. kolo v PS

Peťa Gvuzďvloženo: 15. 5. 2011, 18:16poslední změna: 15. 5. 2011, 20:20přečteno: 1244x

Postup na krajské kolo v požárním sportu a možnost reprezentovat Ostravu byl ten největší důvod, proč jsme se sešli brzy ráno a vyjeli jsme směr HS3 stanice Poruba.

Soutěž se skládá z 3 disciplín – běh na 100m s překážkami, štafeta 4x100m a požární útok.

Družstvo žen vždy reprezentuje velmi dobře, ale dneska jsme tušili, že jim to asi nevyjde. Tzv. stovky jsou většinou individuální soutěž, a tak holky do toho daly vše, aby zkusily protivníky porazit. Ne všem se to ovšem podařilo a i nervozita se podepsala na výsledku. Ale Lence se podařilo zaběhnout pěkný čas, který jí stačil na celkové 3. místo. Štafeta už nebyla tak usměvavá a i přes bolesti některých závodnic holky doběhly s pěkným časem. Byla už před námi jen „královská disciplína“, požární útok. Tady mohly holky ukázat, že to všechno není jen o Michálkovicích, které tuto soutěž vedly. Ovšem zase ta příšerná nervozita ukázala své a i útok pro nás skončil 2. místem. Celkově se holky umístily na 2. místě. A reprezentace těchto holek dopadala ale i tak dobře, ač se to nemusí zdát: Axmannová Iveta, Glasová Jana, Kubíková Jana, Kupková Eva, Hanyášová Lenka, Heiduková Markéta (z SDH Heřmanice), Lutišanová Veronika, Schneiderová Denisa a Štefková Hana.

okres-zeny.jpg

Kluci však měli konkurenci mnohem větší. Stovky jsme ale zvládli dobře a za favorizovanými  Michálkovicemi „A“ jsme se umístili na 2. místě. Navíc někteří z nás si zaběhli osobní rekord, a tak to pro ně bylo velmi pozitivní. Štafeta nepatří mezi naši silnou disciplínu, a po hrozném čase první štafety se čekalo, co předvede ta „lepší“. Ta se toho zhostila, jak nejlépe mohla a do poslední disciplíny jsme vstupovali se stejným bodovým hodnocením jako Michálkovice. Čekalo se tedy na poslední část celé soutěže, požární útok. Ten jsme nezaběhli nejlépe a díky dlouhému nastříkání vody do terčů (naplnění 10l nádrže) jsme neměli moc šancí na postup. Ale štěstí dokáže být vrtkavé, a tak díky neplatnému pokusu Michálkovic postupujeme na krajské kolo právě my: Adámek Ivo, Čajan Kamil a Marek, Gvuzď Petr, Huber Radek, Pchálek René, a Jan Chovan + Jiří Motyka (z SDH Bartovice)!

okres - muzi.jpg

Co závěrem? Patří se poděkovat všem závodníkům, kteří dobře reprezentovali náš sbor a taky SDH Bartovice za zapůjčení potřebných věcí ke zdárnému průběhu soutěže.

Teď se budeme pilně připravovat na krajské kolo, konané 25.-26.6., které bude probíhat na městském stadioně ve Vítkovicích. Přijďte nás podpořit!:-)

<Zpět na seznam článků

AktualityRSS Aktuality

14. 12. 2019Letošní mikulášská nadílka se konala v restaurai Prostor dne 7.12. 2019. Pro děti byl připraven pestrý... pokračování

7. 3. 2017Poslední lednovou sobotu jsme byli pozvání na Výroční valnou hromadu... pokračování

19. 12. 2016Dne 26.11 2016 proběhla tradiční VVH SDH... pokračování

Nejnovější článkyRSS Články

19. 1. 2020
Podpora Moravskoslezského kraje 2019

14. 12. 2019
Mikulášská nadílka

15. 2. 2019
Využití dotací MŠMT

Nejnovější galerieRSS Fotogalerie

6. 12. 2021
Mikulášská stezka 2021

7. 9. 2021
Dětský den 4.9.2021

7. 9. 2020
Dětský den 5.9.2020

Sponzoři

Městský Obvod Slezská Ostrava - Statutární město Ostrava

Tvorba internetových stránek Petr Hanyáš

Účetnictví, autodoprava, dovoz a servis vozidel, leasing, úvěry a pojištění

Všeobecná zdravotní pojišťovna České republiky

LANEX a.s.: výroba a prodej kvalitního a trvanlivého technického textilu. Vaky, horolana, lana, šňůry, provazy, popruhy, úvazky

Temar spol s r.o. - EPS, EZS, přístupové systémy, pakrovací systémy

EX Technik

ARCHISTAV projekty a stavby s.r.o.

Bezdrátový internet