Děti

Dorost - II. část okresního kola

vloženo: 18. 5. 2009, 16:43poslední změna: 26. 5. 2009, 14:44přečteno: 984x

Den po dětské "postupovce" se soutěžilo také v kategorii dorostu. I dnes se všichni soutěžící snažili o postup na krajské kolo. Z našich řad jeli soutěžit: 2 jednotlivkyně - Jana Glasová a Eva Kupková, 4 jednotlivci - David Fiala, Kamil a Marek Čajanovi a Michal Hochmann, a Denisa Schneiderová, která reprezentovala SDH Michálkovice v kategorii dorostenky - (družstvo).

Po příjezdu na místo konání v brzkých ranních hodinách jsme postavili stánek, abychom se měli kam  schovat před sluncem, po kterém ihned následoval nástup a losování pořadí. Nejprve se běžel dvojboj, jako první disciplina našich jednotlivců.

Nejprve se na start připravili všichni kluci. Všichni chtěli své první pokusy zvládnout tzv. na jistotu, aby svůj druhý pokus mohli risknout a docílit tak co nejlepšího času. Všem našim klukům se podařilo v prvních rozbězích dosáhnout času pod 20s, ovšem ne všichni byli spokojeni. Mezitím odběhly své první pokusy děvčata (dnes se dostavily pouze naše závodnice), se stejným cílem. Ovšem podařilo se to jen Jance. Evka svůj pokus dokončila bohužel se spadlým PHP, což znamenalo "N" (nedokončený pokus). Poté už následovaly 2. rozběhy kluků a po nic opět holky. Nakonec byly nejlepší časy následující: Michal: 19,13s, Marek: 18,86s, Kamil: 18,53 a David: 17,47s, z holek Evka: 20,25 a Janka: 21,19s.

V pauze, která nastala tím, že se rozbíhaly štafety družstev jsme si s našimi jednotlivci zašli pro jídlo a rovnou na testy. Z 50 naučených otázek bylo vybráno 15, na které naši svěřenci museli správně odpovědět. Ovšem jak vše dopadlo jsme zjistili až ke konci dne, jelikož vyhodnocovat správné odpovědi rozhodčí začli až po všech vypsaných testech. Tudíž jsme začli běhat 100m s překážkami bez toho, aniž bychom věděli, jestli naši závodníci udělali nějaké chyby v testu.

V tomto "stovkování" byl v rozběhu vždy 1 kluk a 1 dívka. A ač se všichni snažili sebevíce, spousta věcí nevyšla a je na čem stále pracovat, ovšem i tak do svých výkonů všichni dali vše, co mohli, takže výsledky byly následující: Janka: 22,40s, Evka: 21,41 a kluci - Kamil: 21,24s, Marek: 21,00s, Michal: 21,11 a David 22,26s. Následně jsme se dozvěděli, že všichni, kromě Davida Fialy, který měl 1 chybu, prošli z testu bez chyby.

Na všech soutěžících byla vidět únava hlavně ze sálajícího slunce, které nás hřálo po celý den, takže věříme, že všichni mají na daleko lepší výkony. Ty snad předvedou na krajském kole, na které letos postoupilo 5 našich závodníků. Z kluků postoupili na 3. místě Kamil Čajan, na 2. místě Michal Hochmann, a na 1. místě Marek Čajan. Co se týče holek,  postoupily obě, z 2. místa Jana Glasová a z 1. místa Eva Kupková. Na nepostupovém 4. místě se umístil David Fiala.

Zmínit se musíme i o Denise Schneiderové, která, jak bylo napsáno výše, reprezentovala SDH Michálkovice v kategorii dorostenky. Za toto družstvo běžela "béčka" na požárním útoku, testy, které také zvládla bez chyby a 100m s překážkami, které stejně jako Janka a David běžela poprvé na soutěži, a zaběhla čas 27s. Její družstvo však na kraj nepostoupilo.