Plamen MH

vloženo: 21. 5. 2008, 11:47poslední změna: 11. 6. 2008, 10:48přečteno: 990x
II. část hry PLAMEN
(starší žáci)

17.5. jsme se sešli již brzy ráno, abychom stihli nachystat všechny potřebné věci. Kolem osmé hodiny jsme už museli být na stadionu ZŠ v Ostravě Hrabové, a tak jsme raději vyjeli dříve, jelikož našim starším žákům šlo o postup na krajské kolo a všichni jsme už začali být pomalu nervózní.
Po příjezdu jsme se uvelebili na kraji dráhy, roztáhli stánek a vyndali celty. Počasí nám přálo, a tak při nástupu všem hřálo sluníčko na hlavu.

Z první části této hry, jenže se konala na podzim loňského roku, jsme si ze štafety dvojic přivezli 4. místo a ze ZPV (branný závod) místo 1. S tímto hodnocením jsme vstupovali do II. části této soutěže.

Jako pvní disciplina v tomto dni nás čekal požární útok CTIF. V přípravné části vše probíhalo, jak má: děti si vyzkoušeli překážky, doplnili vodu do džberových stříkaček, vše zkontrolovali a byli nastoupeni k vykonání discipliny. Ovšem ihned po startu jedno z dětí nepřeskočilo příkop. Trestné body se začaly přičítat. Poslední část dětí, které mají za úkol bez skrutů natáhnout hadice, přesvědčily o kvalitě, a tak se mohly bez problémů přesunout k uzlům, kde však jeden z uzlů nebyl pořádně vidět, a tak rozhodčí nemohl posoudit správnost provedení. Mezitím však ostatní soutěžící přiběhli ke džberovým stříkačkám a museli naplnit 5 l nádrž a poté doplnit věcné prostředky. I zde se přiřítaly trestné body, za nesprávnou práci. Celkový čas 103,78s je však posunul na 3. místo.

Další soutěží byla štafeta 4x60m. V této disciplině jsme měli štafety dvě, takže jsme si mohli dovolit riskovat. Štafeta druhá, tedy pomalejší, měla za úkol zajistit čas. A ten byl pěkný - 48,73s. Štafeta první tedy mohla riskovat a běžet naplno. Mimo horší předávku však vše proběhlo jako u štafety druhé, v pořádku, a tak jsme se mohli radovat z času 43,60s. Ovšem v konečném výsledku nás tato soutěž zařadila opět na 3. místo, ač jsme na Michálkovice v této hře ztráceli pouhé 0,31 s! Ovšem sčítalo se umístění a to bylo dané takhle.

Předposlední kolektivní soutěž byla disciplina 400m štafety CTIF, v níž běží už 9 soutěžících, a proto jsme měli jen jednu štafetu. Abychom mohli myslet na postup na krajské kolo, musely děti do sebe dát vše a běžet naplno. A to se také vyplatilo. Pár chybných předávek, malé uklouznutí na žebříku, také malé pochybnosti při zapojení hadic, ale přesto celkové 2. místo a čas 79,32s.

Teď už nás čekal jen požární útok, při kterém už nám bylo jasno, že musíme porazit družstvo ze Svinova, abychom postoupili na vytoužený kraj. Na start šli někteří bez nervozity, jiným se až třepaly kolena. Ve výsledku však vše vypadalo nádherně. Košař, středaři i strojník vše zvládli bez chyby, taktéž rozdělovač i proudy. Ovšem při přidání plynu se odpojila hadice B na rozdělovači, ale než se stačilo znova zapojit a sestříknout, časomíra ukazovala čas 39,30s. Nezbývalo doufat, že Svinov svůj útok bude mít horší. A ze začátku to tak i vypadalo. Soutěžící nenabrali vodu a našim dětem i vedoucím to vzalo dech. Už jsme doufali, že by to mohlo vyjít, avšak byli rychlejší. Proto se naše očekávání a dřina vrátila zpátky tam, kde jsme byli a bez postupu do vyššího kola.

Velké zklamání však dětem vynahrazuje alespoň to, že dostali medaile za celkové 3. místo ve hře PLAMEN v ostravském kraji, a večeři, kterou jim jejich vedoucí za toto umístění slíbili.

Poslední disciplina už byla dobrovolná, běh na 60m s překážkami. My jsme do této soutěže jmenovali Evu Kupkovou (která oba pokusy bohužel nedokončila - 7.místo), Radka Hubera (který svůj výsledný čas 21,15s zúročil na 14. místě) a Davida Fialu (jehož čas 15,43s stačil na místo 5.).