Děti

Školní rok mladých hasičů 2014/2015

Denisa Schneiderovávloženo: 17. 10. 2014, 13:55poslední změna: 10. 6. 2015, 23:49přečteno: 866x

KOBLOV 6.9.2014

V sobotu se mladí hasiči zúčastnili prvních závodu v novém školním roce, a to v Koblově. Zde se běžel pouze požární útok, na který jako první nastoupili mladší. Po menší nervozitě na startu si rozběhli svůj první útok, který doběhli v hezkém čase a to 24,99s. Tento čas jim stačil na krásné 1.místo. Tímto jim gratulujeme k hezkému zahájení školního roku. Další na řadu šli starší B a nakonec i A. Obě družstva udělali velké chyby, kvůli kterým nedokončili svůj útok. Další útoky snad budou lepší.

 

DĚHYLOV 14.9.2014

Již druhým rokem jsme se zúčastnili závodu hlučínské ligy v Děhylově, a i když byl terén po vydatných deštích opravdu pořádně podmáčený, podařilo se nám ukázat, že jako praví hasiči se vody ani bahna nebojíme a se svými časy v požárním útoku se obě družstva umístila na předních příčkách.

Družstvo starších na krásném 1. místě a družstvo mladších také na velmi pěkném 3. místě.

 

MICHÁLKOVICE 20.9.2014

Paralelních útoků v Michálkovicích se pravidelně zúčastňují družstva mladých hasičů moravskoslezské ligy, kteří závodí s více upravenýma stroji než ostravské děti a proto jejich časy jsou mnohdy poloviční než ty naše. Avšak i běžecky jsou na tom mnohdy hodně lépe. Naši mladší i starší žáci se však prali, co to šlo a starší žáci si nakonec ve finále zaběhli svůj rekordní čas a získali tak nádherné 2. místo.  Mladší žáci závodili s mírně náhradní sestavě, proto výkony bohužel nebyly podle jejich představ, ale i přesto si závody všichni užili.

 

MARKVARTOVICE 21.9.2014

Druhé kolo hlučínské ligy se konalo v Markvartovicích, kde se opět běžela štafeta požárních dvojic a požární útok.  I když se štafeta dvojic do této pohárové soutěže nepočítá a je určena jen družstvům v hlučínské lize, bereme ji zde jako tréninkové kolo před podzimní části Plamen. V požárním útoku předvedli obě družstva starších hezké výkony a družstvo B dokonce lepší čas a to hlavně díky velmi pěkným sestřikům. Mladší žáci se zde předvedli již v silnější sestavě a to se také odrazilo na celkovém umístění a obsadili tak znovu třetí místo.

 

ZAHAJOVACÍ TÁBORÁK 26.9.2014

V pátek se jako již tradičně několikátým rokem uskutečnil slavnostní zahajovací táborák. Na programu byla letos kromě her a soutěží i ukázka naší výjezdové jednotky a slavnostní slib.

 

AKCE U KD 27.9.2014

Ani sobotní odpoledne naši mladí hasiči nezaháleli a podíleli se spolu se členy soutěžních družstev na akci u kulturního domu v Ostravě-Muglinově. Pro děti zde bylo připraveno 7 stanovišť, na kterých si děti mohli vyzkoušet práci s hasičským nářadím, vázání uzlů, štafetový běh, hadicové kuželky, hod granátem nebo otestovali své znalosti o integrovaném záchranném systému.

 

VRATIMOV 4.10.2014

Na prvním kole Ostravské ligy jsme se jako již tradičně sešli ve Vratimově, při konání 20. ročníku branného závodu. Tento závod bereme vždy jako cvičný před podzimním kolem hry Plamen.

I přes pár chyb, které do příštího týdne musíme vychytat, se nám podařilo nastartovat tento ročník docela slušným 5. místem (starší žáci) a 6. místem (mladší žáci). Příští týden však doufáme v mnohem lepší výsledek.

 

NOVÁ VES 11.10.2014

Od ranních hodin probíhalo v Nové Vsi okresní kolo hry Plamen, ve kterém se bojovalo ve štafetě požárních dvojic a závodu požárnické všestrannosti. Na start štafety dvojic jsme se postavili jako jedni z prvních. Mladší žáci bohužel obdrželi trestné body a ani čas nebyl ten z nejlepších, které umíme. Naproti tomu družstvo starších žáků v této disciplíně vyniklo a svým výkonem ukázali, že jsou opravdu dobrými běžci a získali zde krásné první místo. V průběhu branného závodu ukázali všichni, že opravdu tvrdě trénovali a až na pár trestných bodů zvládli všech 6 stanovišť skoro bez chyb. Mladší žáci si tak vylepšili své umístění ze štafety a celkově jsou po podzimním kole na 4. místě z celkového počtu 17 družstev. Starším žákům se pravidelné tréninky vyplatili a v silné konkurenci si přední příčku udrželi i po branném závodě a do jarního kola tak jdou s nádherným 1. místem. Velmi tak všem budeme na jaře držet pěsti a doufat v co nejlepší umístění obou družstev.

 

MICHÁLKOVICE 17.1.2015

V sobotu se konaly první závody v Novém roce, zařazené do Ostravské ligy a to v Michálkovicích. Zde se soutěžilo v uzlové štafetě a štafetovém motání hadic. Závodů se zúčastnili jak mladší tak i starší žáci. Mladším žákům se zde moc nedařilo. Úspěšnější byla druhá čtveřička závodníku, nad velké překvapení vedoucích. Taktéž dopadli starší žáci. Favorizovaná čtveřička se moc nepředvedla, zato ostatní z družstva na tom byli  lépe, ale jako tým to zvládli na jedničku. Umístili se na prvním místě a průběžně si drží první místo v Ostravské lize.

 

HRABOVÁ 7.2.2015

V sobotu 7. února se mladí hasiči zúčastnili závodů v Hrabové. Zde se soutěžilo v uzlové a překážkové štafetě. Ani pro jedno družstvo to nebyly povedené závody. Mladší se po součtu obou disciplín umístili na devátém místě. Starším žákům uniklo druhé místo o pár centimetrů. Umístili se na 6.místě.

 

HAVÍŘOV 28.2.2015

V sobotu 28.2. se družstva mladších a starších žáků zúčastnili XXVI. ročníku halové pohárové soutěže mladých hasičů a zároveň XIX. ročníku neoficiálního mistrovství Čech, Moravy, Slezska a Slovenska v Havířově.

Když jsme se sešli v brzkých ranních hodinách, všichni jsme věděli, že se jen tak rychle domů nevrátíme. Ono 40 družstev starších a 30 družstev mladších žáků zaručovalo časově dlouhý a i fyzicky náročný den. Čekaly nás 3 disciplíny : štafeta požárních dvojic, uzlová štafeta a štafeta 4x40m s překážkami.

Družstvo starších jako první nastupovalo na štafetu dvojic a dokázali, že se s nimi musí počítat v lepší polovině. I když tam byly drobné chybičky tak jsme se umístili na pěkném 14 místě. Druhá disciplína byla uzlová štafeta. Obě pětice měly vše dobře rozběhnuté ovšem oběma se nepodařil úvaz na proudnici a tak si díky 15 trestným sekund zapisovaly 17 místo ( jen je třeba dodat, že bez trestných sekund bychom si zapisovali pěkné 4.místo), ale na kdyby se nehraje. Jako poslední disciplína nás čekala štafeta 4x40 metrů. Jelikož jsme měli fůru času, šli jsme si tedy provětrat hlavy a trochu se odreagovat. Toto asi zapůsobilo a s pěkným časem jsme si brali nádherné 9. místo. Suma sumárum nám součet umístění nakonec vyšel na nádherné 10 místo. A v konkurenci z Ostravy jsme skončili první.
Budeme tedy doufat a dělat vše proto, abychom si takovou formu udrželi do soutěží ostravské ligy a nejhlavněji do hry Plamen.

Mladší žáci opět ukázali jak "zakletá" je pro ně tato soutěž a bohužel získali ve dvou disciplínách zbytečné trestné body, které je stály cenné umístění a místo krásného 6 místa, které by tak získali si odvezli místo 16té. Získali jsme však řadu zkušeností, které nám pomohou v dalším našem soutěžním snažení.

 

HORNÍ DATYNĚ 21.3.2015

Mladší: Na další kolo Ostravské ligy jsme jeli v menším oslabení, ale zbytek týmu naprosto skvěle zabojoval a na všech třech disciplínách předvedl velmi pěkné výkony. Na uzlové i hadicové štafetě zakončili své pokusy i bez trestných bodů. I kdyby to v celkových výsledcích nebylo přední místo, my spokojeni jsme.

Starší: Starší žáci nepředvedli svůj nejlepší výkon, takže budeme jen doufat že nás tyto závody neposunou na horší příčky.

 

MUGLINOV 18.4.2015

V sobotu se konaly závody u nás v Muglinově. Jednalo se o pochodový závod, při kterém se plnilo šest stanovišť: překážková dráha, hod míčky, motání, určování technických prostředků a uzly, trefa mezi kužely a netradiční štafeta. Všechny naše družstva poctivě trénovali, aby doma neudělali ostudu.

Mladší žáci se umístili na 6.místě a starší žáci si vybojovali krásné první místo a průběžné vedení v Ostravské lize.

 

SVINOV 3.5.2015

V neděli se mladí hasiči zúčastnili soutěže ve Svinově. Zde se bojovalo ve štafetě 4x60m a požárním útoku. Mladší žáci si odběhli pouze štafetu, kvůli malému počtu závodníků, tudíž nemohli bojovat o dobré umístění. Starší byli na tom lépe. Kvůli menšímu zaváhání na kladině se ve štafetě umístili na 3.místě. Požární útok dokončili v čase 19:227s a protože konkurenčním družstvům se nedařilo tak si vybojovali 1.místo. V konečném součtu se tak umístili na tom nejlepším místě a to PRVNÍM !!! Budeme držet palce i příští víkend :)

 

OKRESNÍ KOLO 9.5.2015

Sobota a neděle 9.-10.5. patřila mladým hasičům, dorostenkám a dorostencům k tomu, aby dokázali, co je jejich vedoucí celý rok učili. V sobotu se mladí hasiči pokusili prolomit dlouholetou smůlu a po 17 letech postoupit na krajské kolo hry Plamen. V celkovém součtu se mladší žáci umístili na hezkém 4.místě. Starší žáci obsadili přičku nejvyší a to1.místo. Tímto si zajistili postup na krajské kolo které se bude konat první víkend v červnu na stadionu v Ostravě Vítkovicích.

 

HRABOVÁ 30.5.2015

Mladí hasiči mají za sebou další úspěšný víkend. V Hrabové pořádně zabojovali a starší žáci si odvězli krásné 2. místo. Mladší na tom byli hůř, ale předvedli krásný požární útok. Celkově se umístili na 8 místě.

 

KRAJSKÉ KOLO 5.-6.6.2015

Krajské kolo hry Plamen a dorostu, které se konalo 5.-7.6.2015, máme za sebou. V pátek se běžel branný závod, z kterého jsme si odnesli pouze dva trestné za nesestřelené špalíky a s krásným časem jsme šli do soboty s druhým místem. Další den nás čekal zbytek, takže štafeta CTIF, požární útok CTIF, štafeta dvojic, štafeta 4x60m s překážkami a požární útok. Na některých disciplínách jsme byli na bedně u jiných zase ne. Starší žáci bojovali co mohli, ale nakonec z toho bylo 4.místo.

 


<Zpět na seznam článků

AktualityRSS Aktuality

7. 3. 2017Poslední lednovou sobotu jsme byli pozvání na Výroční valnou hromadu... pokračování

19. 12. 2016Dne 26.11 2016 proběhla tradiční VVH SDH... pokračování

11. 3. 2016V sobotu 5.3.2016 se dorostenci vydali na Lysou Horu....... pokračování

Nejnovější článkyRSS Články

15. 2. 2019
Využití dotací MŠMT

20. 1. 2019
Podpora Moravskoslezského kraje

11. 3. 2018
Sponzoři pro ples 2018

Nejnovější galerieRSS Fotogalerie

4. 11. 2019
Slavnostní otevření HZ

4. 11. 2019
Muglinovské schody 2019

21. 9. 2018
Srpen 2018

Sponzoři

Městský Obvod Slezská Ostrava - Statutární město Ostrava

Tvorba internetových stránek Petr Hanyáš

Účetnictví, autodoprava, dovoz a servis vozidel, leasing, úvěry a pojištění

Všeobecná zdravotní pojišťovna České republiky

LANEX a.s.: výroba a prodej kvalitního a trvanlivého technického textilu. Vaky, horolana, lana, šňůry, provazy, popruhy, úvazky

Temar spol s r.o. - EPS, EZS, přístupové systémy, pakrovací systémy

EX Technik

ARCHISTAV projekty a stavby s.r.o.

Bezdrátový internet