Děti

Okresní kolo dorostu

vloženo: 17. 5. 2010, 11:27poslední změna: 19. 5. 2010, 19:38přečteno: 992x

16.5.2010 si jistě všichni naši dorostenci budou pamatovat, a to převážně ze škaredého počasí, které celý den vládlo. Nikdo nečekal dobré výkony, ale hlavně aby všichni ve zdraví překonali překážky, nenachladli a spokojeně se vrátili domů. Naši jednotlivci se tak utkali v disciplinách: test z požární ochrany, 100 m s překážkami a dvojboj. Na krajské kolo vždy postupují první 3 jednotlivci a jednotlivkyně.

Jednotlivci

Na tuto soutěž odjeli jen 3 naši soutěžící z 5, a tak se doufalo, že všichni postoupí...První část dnešní soutěže, která nás čekala, bylo psaní testů z PO. Tu naši svěřenci zvládli naštěstí na jedničku. Hned poté se rozběhla soutěž i s družstvy, a to v disciplině 100 m s překážkami. Celkově se však samozřejmě hodnotili zvlášť, každý do své kategorie. I klukům se moc na hadicích nevedlo, a tak časy nebyly extra dobré a jen některým stačily na úspěch a postup do krajského kola. Kluci měli všichni dobré umístění z branného závodu, který běželi na podzim, ale dokončit svůj úspěch museli také na dvojboji, což byla poslední disciplina. Zde umístění bylo téměř shodné s tzv. stovkami. Mezi naši trojici se však dostali dva závodníci z Heřmanic, a tak se urputně čekalo na celkové výsledky a jejich součet. Ty jsme se dozvěděli po krátkém trvání naštěstí už převlečení a v garáži, kde se konalo i vyhodnocení. To dopadlo následovně:

1. místo Kamil Čajan

2. místo Martin Ševčík

4. místo Radek Huber

7. místo David Fiala

8. místo Leoš Mezei

Jednotlivkyně

5 soutěžících se vydalo společně s kluky do místnosti, kde se postupně všichni dnešní závodníci vystřídali na testu z PO. Ani jedna však neudělala chybu, a tak si všechny odnášely do dalších disciplin 1. místo. 2. souboj nás čekal na tzv. stovkách. Překážky však mokré, stejně jako celý povrch, a tak všechny pokusy byly více než zajištěné. Hadice na startu ze začátku vůbec nechtěly stát, některým holkám se vůbec nepodařilo je chytnout, natož při udatném dešti vidět jak na překážky, tak na samotnou trať. Dá se říci, že kdo dokončil s časem okolo 20 sekund, byl v takových podmínkách opravdu dobrý. Našim holám se moc nedařilo, naštěstí v konkurenci, která zde byla, to nebylo nic zlého. Poslední část byla s dvojbojem. Na ten nenastoupila Hanka Štefková, která se zranila při přeskoku břevna na "stovkách", naštěstí je plně v pořádku! Dvojboj už byl trošku jinou záležitostí. Trať, kde čekalo přeskok okna a přenos hasičáku byl spíše během, než skákáním přes překážky. I zde naše holky postupně vítězily a utkaly se spíše mezi sebou, nežli s jinými sbory. S přičtením hodnocení ze závodu požárnické všestrannosti, které běžely na podzim, se nakonec umístily takto: