Neoficiální mistrovství v Havířově

Stanislava Močigembovávloženo: 28. 2. 2010, 14:22poslední změna: 6. 3. 2010, 10:55přečteno: 940x

Neoficiální mistrovství Čech, Moravy a Slezska, Slovenska a Polska v Havířově pro nás všechny, soutěžící, vedoucí či řidiče začalo brzkým příchodem do hasičárny, kde jsme měli plánovaný sraz. Starší žáci se vydali směr Havířov dříve, kvůli rychlému zaregistrování, po nich dojeli ve větší skupince i mladší žáci.

Starším žákům se jako první disciplina určila uzlová štafeta. Tato část pro nás byla, dá se říci, nejobávanější disciplinou k nasbírání trestných bodů, hlavně kvůli nervozitě. A tak se i bohužel stalo. Hned při prvním uvázání uzlu u lepší skupinky došlo k neuvázání, tedy 15 sekundám navíc k hodnocenému výslednému času. Všichni ostatní vše zvládli bez jakýchkoliv problémů. Druhé družstvo, kde jsme měli vypůjčeného 1 člena z mladších, soutěžilo převážně proti sobě a jejich vlastnímu času, ale i ten byl nakonec pěkný, jen byl pomalejší, než čas 1. skupinky. Trestný čas našeho vítězného družstva navíc nás bohužel stáhl o 9 míst dolů, a obsadili jsme tedy 27. místo.

Druhá disciplina byla štafeta dvojic. Zde jsme museli, stejně jako ve všech soutěžích dnes, překombinovat sestavu kvůli nemoci jednoho člena z dětí. Ovšem vydařilo se vše, jak bylo natrénováno, a to u obou štafet. A i když byl čas průměrný, spokojenost byla, převážně proto, že vše bylo bez trestných bodů, zde jsme obsadili 14. místo.

Poslední soutěž nás čekala štafeta 4x40m s překážkami. Z této soutěže jsme měli nejmenší strach. A nakonec se to obrátilo proti nám. Hned po startu jeden člen štafety nesprávně přeběhl kladinu a už jsme byli diskvalifikováni. Družstvo sice doběhlo, ovšem čas se počítal naší druhé, pomalejší, skupince, kde však vše bylo v pořádku! Čas stačil ale až na 37. příčku.

Celkově jsme tak skončili na 28. místě z celkových 38. zúčastněných družstev.

Mladší žáci jako první startovali ve štafetě požárních dvojic. Štafetu jsme sice trénovali, ale jen v provizorních podmínkách v sále hasičské zbrojnice, proto jsme počítali, že zde děti můžou nasbírat velké množství trestných bodů. Opravdu velkou radost nám obě pětičlenné družstva udělali tím, že nezískali ani jeden trestný bod, za což jim patří ještě jednou velký dík. Bohužel náš docílený čas v konkurenci ostatních družstev na přední příčky nestačil.

Druhou disciplínou, ve které jsme se chtěli předvést, byla uzlová štafeta. Uzlíky jsme měli natrénované pořádně, avšak nervozita dělá svoje. A tak nás menší zaváhání na uzlech a jeden nepodařený uzel odsunuli až na 20. místo.

V závěrečné disciplíně, štafetě 4x40 m, jsme opět pokusy obou družstev mladších dokončili bez trestných bodů, což nás velmi potěšilo. Bohužel, jak už to bylo u první disciplíny, ani zde náš čas nemohl konkurovat těm nejlepším. Moc se tímto těšíme na jaro, až budeme moct vyběhnout ven a trénovat a trénovat, abychom na dalších soutěžích byli mnohem lepší. Abychom si zlepšili náladu, šli jsme se projít do okolí a vydovádět na dětské hřiště:-)

V celkovém umístění jsme dosáhli 24. místa, což bylo velké zklamání, hlavně kvůli tomu, že družstva do 20. místa dostávali krásné ceny jako fotbalové balóny, stolní hry, rakety na tenis a mnoho jiných.

HVstarsi.jpgHVmladsi.jpg

Zde také nabízíme video ze štafety dvojic starších žáků: