Akce "Připravit, ke startu, teď!"

vloženo: 26. 6. 2009, 13:44poslední změna: 11. 9. 2009, 14:47přečteno: 1086x

1246012107_original_107_p6245432.jpg

Dne 24. června se na Masarykově náměstí konala akce pro veřejnost s názvem „Připravit, Ke startu, Teď".

S dobrou náladou jsme se v 9 hodin ráno přesunuli na Masarykovo náměstí, kde nás čekala akce pro širokou veřejnost. Byly připraveny různé disciplíny, otázky a samozřejmě i sladká odměna pro ty nejlepší. Počasí se bohužel nevyvedlo: chvilinku svítilo sluníčko, chvilku pršelo.

I ostatní zde předváděli svou činnost, takže zde mohli ostatní vidět nás - dobrovolné hasiče z Muglinova a také Radvanic či žebřík z HZS Fifejdy, Záchrannou službu, Policii ČR či motokáry pro děti a jiné.

Pro děti jsme si připravili disciplíny, které i naše děti běhají na svých závodech. Předvedli jsme např. štafetu dvojic, netradiční štafetu s plovoucím čerpadlem či oblékání a podlézání.

Tušili jsme, že během dopoledne moc dětí nepřijde, takže jsme museli běhat sami, jak pro zahřátí, tak pro srandu :). A sranda to tedy opravdu byla.

Odpoledne už tomu ale bylo poněkud jinak. Děti přicházeli znova a znova, že se chtějí stát alespoň na jeden den hasičem. Běhali, co jim síly stačily a my byli rádi, že se to vyvedlo. I když se rozpršelo, jim to nevadilo a běhali pořád.

Pro děti zde byly připraveny motokáry, takže jako správní hasiči jsme to museli jít vyzkoušet. Když se naskytla chvilka volna, kdy děti nepřicházeli, šli jsme se podívat a taky i zajezdit si :). Kolem páté hodiny odpolední jsme uklidili všechny překážky, uklidili papírky a nastoupili do avie směr naše hasičárna.

Akce to byla povedená, ale taky velmi vyčerpávající. Tak snad jen, že se těšíme, že za rok budeme moci zase předvést něco málo z naší činnosti a nějak se zviditelnit či přibrat nové členy:-).

Eva Kupková