Pozvání na pochodový závod pro veřejnost

Stanislava Močigembovávloženo: 4. 3. 2008, 10:27poslední změna: 7. 3. 2008, 15:50přečteno: 1085x

Sbor dobrovolných hasičů Ostrava-Muglinov
zve

všechny děti, jejich kamarády, rodiče, prarodiče a všechny ostatní, kteří si chtějí vyzkoušet disciplíny, ve kterých závodí také mladí hasiči
na

HASIČSKÝ POCHODOVÝ ZÁVOD

Datum a čas:
sobota 12. dubna 2008, od 14 hodin

Místo:
Hasičská zbrojnice Ostrava-Muglinov

Stanoviště:
Železný hasič
Uhas oheň
Vršky a rukavice
Motáš, motám, motáme
Telefonní čísla
Trefa mezi kužely

Prezentace
Každý kdo chce soutěžit, přijde nahlásit své jméno ke stolečku prezentace a obdrží startovní kartičku, se kterou obchází postupně všechny stanoviště na dráze, která je označena fáborky a kde se mu zapisují body za disciplíny. Po dokončení poslední disciplíny odevzdá kartičku v cíli. Sečteme mu body a podle počtu bodů od nás obdrží cenu.

Stanoviště č. 1 – „Železný hasič“
- přenesení hadice – vyběhne, přenese hadici na podložku, oběhne kužel
- zdolání překážky - překoná překážku, oběhne kužel
– přenos raněného - přenese raněného (velkou plyšovou hračku) na židli, oběhne kužel
– údery gumovým kladivem - doběhne ke kladivu a 2 destičkám, udeří 5x do každé destičky, odloží kladivo, oběhne kužel
– kutálení rezervy - kutálí rezervu až do cíle. Čas se stopuje po dokutálení rezervy za cílovou čáru.
čas: do 40 sekund včetně
1 bod čas: od 40 do 65 sekund vč.
0 bodů čas: od 65 sekund a více
- 1 bod - pokud hadice přesahuje podložku
- 1 bod - pokud „raněný“ spadne z židle
- 1 bod - pokud bouchne kladivem míň než 10x
- 1 bod - nevykoná-li jemu příslušející úkol (např. nepřenese hadici, nepřeskočí...)

Stanoviště č. 2 – „Uhas oheň!“
Házení balónkem do „ohnivého“ terče (s obrázkem ohně:-)) Každý soutěžící má 3 hody.
1 bod
– trefí-li se (za každý hod)
0 bodů – netrefí-li se

Stanoviště č. 3 – „Vršky a rukavice“

Na stanovišti je krabice s vršky od PET lahví různých barev. Soutěžící si nasadí hasičské výjezdové rukavice, běží ke krabici, vytáhne 1 červený vršek a běží zpět. Vršek položí do připravené krabice a běží zpět ke krabici s vršky, kde vytáhne další vršek atd. Počítá se kolik vršků stihne přenést v časovém limitu 1 minuta.
10 vršků a více
6 – 9 vršků
0 bodů 5 vršků a méně

Stanoviště č. 4 – „Motáš, motám, motáme“
Na stanovišti bude připravená roztáhnutá hadice, kterou musí soutěžící co nejrychleji smotat.
čas: do 30 sekund včetně
1 bod čas: od 30 do 60 sekund včetně
0 bodů čas: 60 sekund a více

Stanoviště č. 5 – „Telefonní čísla“
Soutěžící musí k tísňovým telefonním číslům přiřadit správný název. Tzn. 150 – hasiči, 155 – zdravotnická záchranná služba, 158 – policie ČR, 156 – městská policie, 112 – jednotné evropské číslo tísňového volání.
1 bod
– odpoví-li správně (za každé číslo)
0 bodů – neodpoví-li správně

Stanoviště č. 6 – „Trefa mezi kužely“
Soutěžící se postaví na startovní čáru se smotanou hadicí a rozhodí hadici tak, aby se trefil za čáru, která je mezi dvěma kužely. Kužely jsou vzdáleny od čáry 2 metry. Každý má dva pokusy.
1 bod
– trefí-li se (za každý hod)
0 bodů – netrefí-li se